TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 26502   ( 282nd )
#followers: 165   ( 18684th )
Не го чепкајте Орце, го чува знакот од Данела https://t.co/gcU1NPTT6h
26ReTweets68Favorites·Details
Благодарение на Кире бранеше за Македонија и благодарение на Кире го викнаа у Барселона. И види гомно како му враќа.
По расипано створење од вмровец не постои. https://t.co/SATcWyEkzN
7ReTweets35Favorites·Details
во моментов најголем интерес на Бугарија е да не се внесат бугарите во уставот и Македонија да не ги почне преговорите.
Во таа нивна цел здушно им помага ДПМНЕ, како и секогаш во историјата, секогаш против Македонија.
6ReTweets28Favorites·Details
Мечка од Инфомакс во емисија јавно кажува како Мицко барал да се повлече текст против Џамбаски затоа што им бил пријател.
Ангел Џамбаски пријател на ДПМНЕ, да не се чудиме како сите организатори на бугарските клубови се членови на ДПМНЕ.
7ReTweets23Favorites·Details
се очекува @bobihrist и Телма ТВ да напраи дебата на тема ,, Бугарските клубови и поврзаноста на членовите на ДПМНЕ со клубовите "
Доколку им дозволат од Белата Палата, се разбира.
7ReTweets17Favorites·Details
од Белата Палата мислат дека некој ќе дозволи проруска партија да води НАТО членка ???
Ај честито опозиција https://t.co/MeqyBBKaJA
6ReTweets21Favorites·Details
Името ќе го враќале,🤣🤣🤣🤣
ВМРАНАТА дома е ???? https://t.co/JRSvDjhZVz
5ReTweets21Favorites·Details
🤣🤣🤣🤣
Како може да е толку глуп и да лаже за лесно проверливи работи.
Ваков КЛОВН немало у македонскава политика. https://t.co/mdpGXxahBB
4ReTweets19Favorites·Details
Ако не па да ги гласаме овие поштениве од плата што направија хотели, плацеви на Водно, хидроцентрали и ресторани по Барселона .
https://t.co/3LcA5MP5hD
1ReTweets4Favorites·Details
@MakFalanga ало, пријателе, сега е 21 век 2023 год., а не 323 п.н.е.
Разбудете се веќе .
1ReTweets2Favorites·Details
Го искинаа од дупење Мицко војвода,🤣
Нема поглуп.
0ReTweets5Favorites·Details
@kezhmanprvi не е тајно, јавно е. Само за тие што сакаат да видат.
0ReTweets4Favorites·Details
@DeteLoso бугарофил
0ReTweets4Favorites·Details
Како може да се нарекува Радио Слободна Европа , а финансирана од Русија ??? https://t.co/RRza1Bbosv
0ReTweets3Favorites·Details
@MickoskiHM "Хероју" Мицко, а кај беше ти 2001 год. ???
Од Италија ли ја бранеше Македонија ?
0ReTweets3Favorites·Details
@gladiat0r100 има , и тоа многу.
20 000 разговори им ги покажаа на тацна за криминалот на ДПМНЕ и пак клептопатриотите имаа 400 000 гласа.
Овој народ не заслужува држава.
0ReTweets3Favorites·Details
Говедово глупо преку своите членови здушно им помага на бугарите за отварање на бугарски клупови и правење инциденти, давајќи им на бугарите аргументи, а тука дели памет.
Мрш ГНИДО.
https://t.co/roUFX9p782
0ReTweets3Favorites·Details
@LepceSoSalamce што Таравари ??? https://t.co/eMqwTuiR6s
0ReTweets2Favorites·Details
само глуп ВЕМЕРЏАН може да мисли дека членство во НАТО и преговор за членство со ЕУ е враќање 100 год. назад.
За нив времето на ЗАРОБЕНА ДРЖАВА беше просперитет. https://t.co/7O0ygDzNQ2
0ReTweets2Favorites·Details
@chesas4 @Nopak_od_Varosh @Dukov_St намерно не формиураат влада за да ЕУ и САД немаат партнер за разговор за одблокирање на Македонија.
Тое се тие уличарско бугарски трикови.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Христијан Мицкоскиmickoskihm3
2Alexanderalextaurusmk3
3Тетоецtetoevsky3
4Плава ама Права 😏niighttstarr3
5Дете Лошоdeteloso3
6Шаман - Антички Македонец 🐍🦠☣️🦇🌍🍁👁️gladiat0r1002
7Bobi Hristovbobihrist1
8Фелдмаршал Игорче Развигорчеigor_rujo1
9БаБаРоГ ///////////lepcesosalamce1
10Todor Aleksandrovmarko020819031