TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поздрав @dapukne
#reach: 20333   ( 1147th )
#followers: 1360   ( 3137th )
Свесни сте дека сме на чекор до анархија, бидејќи ниту една институција моментално не функционира во Македонија, владее закон на посилниот, и не се случуваат поголеми проблеми зошто се уште преовладува разумноста на поединецот ама и тоа е на чекор да исчезне е тогаш нема назад.
20ReTweets74Favorites·Details
Можете да му мрсите што сакате ама ке беше штета да го немаше во парламентот.
Реметење до максимум.
Затоа се потребни познавачи на право во парламент. https://t.co/UOJQ5c2aOF
8ReTweets52Favorites·Details
Вака изгледа човек кога му чуе што се случува со државата, а тој треба да е, и е човекот што може да го спречи оваа срање. https://t.co/nCOUMgCAGE
9ReTweets45Favorites·Details
Со пад на муртинскиве џукели не е доволно само главните ликови да одговараа исто и соработниците до 3 ешалон па и повеќе, плус бизнис соработниците комплет конфискација.
6ReTweets15Favorites·Details
Значи ова со потврдите не им потраја ни месец дена на русите https://t.co/UDSrKSNXS9
5ReTweets8Favorites·Details
Штета што нема вакви ликови во вмро и покрај толку пратеници, на човекот треба да му се даде шанса да стане премиер. https://t.co/UOJQ5c2aOF
0ReTweets14Favorites·Details
Дозволивме вакви ропаци да се фактор во Македонија, тие што ги гласаа не заслужуваат ништо повеќе од едно харакири. https://t.co/fjVbtMyaRX
1ReTweets13Favorites·Details
Добро е !!! https://t.co/rLtaOHlGZj
1ReTweets2Favorites·Details
@VladimirJosifo1 Не се ни грижат барем да изгледа дека не е поврзано со претходните убиства на сите кои се спротивставија на фармакомафијата.
1ReTweets6Favorites·Details
Највеќе смета подршката за левица од котевска ,ванковска ... одеднаш не им смета македонскиот национализам, ама тоа се тие нагони за преживување тоа се години пракса на опуртунисти.
Како пример е и грчев после распадот на YU станува голем македонец,а потсвесно мрази се МАКЕДОНСКО
1ReTweets1Favorites·Details
Го слушаш Апасиев на говорница па ги слушаш рандом ликови кои на функција се само зошто се добри послушници на белосветски олоши.
И по споредбата сфаќаш дека разликата е во светлосни годиниколку и колки ни е сјебана политичкава сцена.
Каква навреда е тоа за МАКЕДОНСКИОТ гласач.
0ReTweets5Favorites·Details
Што е фората со доктори во политика, ни еден доктор кој е стручен во својата професија не би влегувал во политика.
0ReTweets2Favorites·Details
@MilevskaTanja Па што не се откажеш од МАКЕДОНСКОТО.
0ReTweets2Favorites·Details
И после зошто имало меѓусебни убиства низ историјата на ВМРО, па и тогаш имало лигуши на кои интересите на МАКЕДОНИЈА не им биле на прво место.
#законзадржавјанство
#попис
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark Можеби ке гине ке почекаме до 15:30
0ReTweets1Favorites·Details
Абе сељоптер @o_spasovski што е со полицијата, уште рано наутро си ја исполнат нормата за казни па сега ги нема никаде да ги приберат дивљаците од западна европа.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1100Marki100deutschemark1
2KoToTamoPevavladimirjosifo11
3Oliver Spasovskio_spasovski1