TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дарјан Раденковиќ @darjanr
#reach: 86469   ( 86th )
#followers: 12361   ( 92nd )
Едно опшесво since 1991. https://t.co/x82I6kt9Bq
41ReTweets135Favorites·Details
Стигнаа и Украинците, атмосферата пријателска. #MKD #UKR https://t.co/oAaJvejFOl
24ReTweets189Favorites·Details
Фудбал играме бе дечки. Не рогаме и да се надеваме да се одбие некако. Многу сум среќен без разлика што ме напизде скроз и судија и баксуз и статива и 2 сантима офсајд. Браво дечки, браво Мрме.
22ReTweets149Favorites·Details
Химната си ја слушнавме во живо на ЕП, на голот полудевме скроз, емотивен ролеркостер од ден ама не би го мењал за ништо на свет. 🇲🇰❤️
19ReTweets181Favorites·Details
Епа нека дојде кој сака сега! https://t.co/Z5SvQqQMp5
19ReTweets167Favorites·Details
Без паника, ќе насади Никола Наумовски постари и поурбани дрва.
23ReTweets85Favorites·Details
Ден после Букурешт, душата бавча. На еден куп луѓе од моја генерација стварно ни беше сон да ја гледаме Македонија во живо на голем настан и ни се оствари и беше поубаво од сите очекувања.
8ReTweets170Favorites·Details
Аларм за сите :))) Па сите ли сме на власт па да е аларм и за нас? https://t.co/afmIHv2IZA
18ReTweets94Favorites·Details
Поштувам добро кивање. Онака со експлозија во главното кивање, со влагање у друга октава у вториот дел, со воловски афтер саунд мхх, со тресење, и со задоволна пцовка отпосле.
14ReTweets132Favorites·Details
Карта за Австрија ако бара некој нека ми пише, остана 1 вишак.
13ReTweets3Favorites·Details
Мислам дека е изводливо да се издресира лабрадор да му го води Fb профилот на Бојан Маричиќ и да не се примети разлика.
17ReTweets72Favorites·Details
Даријан зошто јадеш по седми пат денес?
- Видете, автоматизацијата денес е присутна секаде ама кај фрижидериве се е по старо, отвараш зимаш храна затвараш и тука лежи проблемот...
14ReTweets101Favorites·Details
Исто така, многу често знам да си свиркам некоја српска песма и кога ќе ми наиде некој у сусрет нагло ја мењам мелодијата, као џез е оваа не ја знаеш комши затопли нагло времево.
16ReTweets75Favorites·Details
Можно е да имам 2 карти вишак (1 за аус, 1 за укр), цената малце поскупичка зашто така се и земени, не е сигурно ама ако некој е заинтересиран нека пише дм да го имам у предвид.
11ReTweets6Favorites·Details
Денеска ја претствував државата така што возев тротинет и коа ќе поминев по калдрма викав Аааа да ми се тресе гласот и коа ќе се насмееа минувачите им намигнував и им викав Мацедониа.
9ReTweets102Favorites·Details
Едвај чекам за 2-30 години да замарам копиљаци со #умоевреме муабет за првенствово.
13ReTweets79Favorites·Details
карти обезбедени
wizzair резервиран
d e i n e S c h w e s t e r zungenkussen
се гледаме во Букурешт малечка
ќе ме познаеш по СВЕТИОТ ДРЕС
5ReTweets99Favorites·Details
Колку шопска надробив, комшијава сам дојде да праша да не ми требаат столици за вечер.
11ReTweets80Favorites·Details
Се врати публиката, тргна работатааа 😁 Идемеее https://t.co/oO7eyA1TCd
7ReTweets88Favorites·Details
Како ќе познаеш добра коперација?
У 10 саат више нема ладно пиво. https://t.co/3xuxMizW4G
9ReTweets80Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1икоikozeko3
2TheRealstefan_tod1
3Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar1
4Emil Atanasovskiemilatanasovski1
5Мада Факаh3xman1
6Матикулиште 🔪matikule1