TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Darko Jankovski @darko_janko
#reach: 12088   ( 702nd )
#followers: 818   ( 5673rd )
ДЕФОКУС - Убиство
ДЕФОКУС - Грабеш
ДЕФОКУС - Прдеж
ДЕФОКУС - Чарли
ДЕФОКУС - Зајко

78% ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ХИЕНИТЕ
78% ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ХИЕНИТЕ
78% ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ХИЕНИТЕ
78% ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ХИЕНИТЕ
78% ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ХИЕНИТЕ
28ReTweets91Favorites·Details
9.000.000 луѓе ПРОТЕСТИРААТ во Франција!
9.000.000
9.000.000
9.000.000
9.000.000
12ReTweets64Favorites·Details
Јас зборам Македонски, ти НЕ ме разбираш. Ти збориш СрБски, јас тебе те разбирам. Тоа е доволен доказ кој е што. Поздрав и секое добро.Уште еднаш, да не биле Кирил и Методиј да те покрстат, уште ќе веруваше во Сварог и Перун (Ништо лошо и да веруваш)...Плус имаш Македонски име :)
11ReTweets65Favorites·Details
И Ќосето ви е дефокус, ама верглајте кога толку ви сече...

78% покачување!
78% покачување!
78% покачување!
14ReTweets34Favorites·Details
Утре, ВИЕ господине Тито Беличанец треба да им предавате на моите деца на ИНСТИТУЦИЈА ФАКУЛТЕТ. Ќе ви го отворат профилов, ќе го видат вокабуларот, ќе го видат лигавењето и подвитканата кичма и ќе си речат: "Како може ваков човек да биде авторитет и професор?!?" Труло семе... https://t.co/yp7rDS8Xn2
9ReTweets53Favorites·Details
Која иронија. Самонаречениве "бањати" немаат ништо против тоа да бидат анално разнебитени секојдневно од дечки што до вчера дупеа кози по шара и сцг... Мишка - лој, њушка - петарда.
10ReTweets44Favorites·Details
О ти Салиу Фуркан, на Македонскиот џандар не му е работа да штити граѓани!
👇👇👇 https://t.co/pJTqPkzhGj
12ReTweets34Favorites·Details
Ако и тоа што се случи вчера не ве освести дека не постои НИКАКВА разлика меѓу дпмне и сдс, тогаш ви нема спас! Групно на камени и скок на глава!
8ReTweets42Favorites·Details
Од прашања кои мачат: "Кој им верува на МВР дека некој си Али Реза од Исфахан или Витали Блохин од Ростов на Дон решиле да глумат бомбермани на ДЕЦА ОД МАКЕДОНИЈА цели 6 месеци?"
6ReTweets31Favorites·Details
Од прашања кои мачат: "На кој јазик ќе лечи комплекси селски директор на конфекција у Штип ако вработи браќа од Пакистан, Шри Ланка и Бангладеш?!?"
5ReTweets33Favorites·Details
@omilenata Топ имиња за замена: Иан, Јан, Доротеј, Алексеј, Олег, Лиам, Максимилијан, Роки, Винченцо, МаТТео, Исак, Демијан...нека продолжи низата
0ReTweets31Favorites·Details
@048522188 Треба да е компетентен, о ти глуп. И снаоѓа се вика, не снајдува. А да, не е дечкото за вреѓање, туку ти и тие како тебе сте за ебење
0ReTweets11Favorites·Details
@Kozica_Cer Планина, природа, љубов! Ебеш алкохол
1ReTweets3Favorites·Details
@jarmilahaas97 Да биде нормален и да те прави среќна. Просто ко грав!
0ReTweets3Favorites·Details
@Lajka_od_svemir Крилца се за мезе со тон пиво
0ReTweets2Favorites·Details
@vistinomer Чекај сега. Црнецов му го извадил на белиов, или белиов го извадил од кај црниов? #мајка нема на сликава!!!!
0ReTweets2Favorites·Details
@MacedonianSongs Тотално го утна предавањето братов...
0ReTweets2Favorites·Details
@hasawatermark Ако остане, следната сезона ќе бидете шампиони! Ќе се изгуби доста кеш ради ЛШ, ама па имате еден тон играчи за продавање. Ова е многу тешко пошто мислам дека Нагелсман ќе ви биде тренер следната година
0ReTweets1Favorites·Details
@hasawatermark Конте ќе го води Интер следната сезона
0ReTweets1Favorites·Details
@hasawatermark Ќе праиме муабет за некој месец :)
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тошоcvrenkofski156
2Вистиномер.мкvistinomer6
3Berzitianberzitian5
4Бојан 🇺🇦🇺🇦🇺🇦hasawatermark3
5Едвард Благoјчеblazoelixir3
6🦋 Омилената 🦋omilenata2
7ꑭᑎỖ𝕣мα𝔫ꑭ Ataman i Dardanisëslavicnorman2
8Слободна Темаmarjancurinov2
9Macedonianmacedoniansongs2
10Елоквентнаjarmilahaas971