TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Artemi§ @dblssofia
#reach: 1151   ( 1688th )
#followers: 1150   ( 4046th )
Тоа што е феноменален тенисер не го исклучува фактот дека е сељачки феномен генерално како човек.
1ReTweets5Favorites·Details
Jaguar E-pace рекламава уште од фрижидер не ми искочила деновиве.
0ReTweets1Favorites·Details
И десет пати да го смениме Уставот и сите Бугари по име и презиме да ги наредиме во Преамбулата, Бугарија нема да престане да го кочи нашиот напредок кон ЕУ.

https://t.co/2gT1R0uTnR
0ReTweets1Favorites·Details
Во Економијата, поимот рецесија со сите свои особености си е многу јасно дефиниран и има уште појасни индикатори кои укажуваат на истата.

Затоа, сите артикли од типот ‘50% од американците веруваат дека САД е веќе во рецесија’ се целосен нонсенс.
0ReTweets1Favorites·Details
Нема што да веруваме, да погодуваме и да се убедуваме. Си има многу јасни индикатори кои не може да се сокријат.
0ReTweets1Favorites·Details
We learned that we are made of many little dead things which make bigger things that are not dead for some reason...

Optimistic Nihilism ❤️

https://t.co/2MN3VS5eTQ
0ReTweets1Favorites·Details
Приказна за тоа како имагинарно се лечи алкохолна цироза на црн дроб со масивен асцитис или било која друга болест/дијагноза: https://t.co/pn3IghoivJ

❗️Report this ad as misleading or scam❗️
0ReTweets1Favorites·Details
Со сите layoffs во tech компаниите малце ко да стишија ‘4-Day Workweek but 100% salary+ benefits’ иницијативите.
0ReTweets1Favorites·Details
Како созревам, да не речам стареам, се поише се согласувам со ова. https://t.co/13W9znBa0l
0ReTweets1Favorites·Details
Стварно не знам зашо сум особа шо се гази од смеење на најглупите вицови како sretne australijanac Noleta.
0ReTweets1Favorites·Details
we are born selfish.
0ReTweets1Favorites·Details
Колку ќе пуниш за два месеци? 23? https://t.co/iUHg1rgL1o
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии