TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димоски Филип @dimoz6
#reach: 86242   ( 218th )
#followers: 1824   ( 1951st )
#1
Ти беше првата личност на која некогаш сум го покажал моето срце и само ти си причината што никој никогаш нема да го види повторно.
42ReTweets96Favorites·Details
#2
За да преживеме се лажеме себе си.
37ReTweets71Favorites·Details
#3
Мора да научиш да ги сакаш луѓето што те сакаат.
35ReTweets75Favorites·Details
#4
Такво е срцето , понекогаш може да покаже неодговорност кон сопственикот.
32ReTweets70Favorites·Details
#5
Дај му на човек мал прст - ќе ти ја зеде цела рака. Научи го да работи - ќе има плата за цел живот. Вработи го како менаџер во компанија - ќе ја вработи и цела фамилија.
32ReTweets64Favorites·Details
#6
Изразот на твоето лице е јасен.
34ReTweets50Favorites·Details
#7
Се заљубив во девојка која не заслужува да ја погледнам повторно.
24ReTweets64Favorites·Details
#8
Никогаш нема да те оставам.Ниту ти мене ниту јас тебе.Ќе ти докажам дека ова срце чука само за тебе.
28ReTweets51Favorites·Details
#9
Можам да разговарам со стотици луѓе за еден ден, но никој од нив не се споредува со насмевката што може да ми ја даде некој во една минута.
25ReTweets50Favorites·Details
#10
Секој дел од твојот живот ми е изненадување.
24ReTweets51Favorites·Details
#11
Имаш ли дечко?
- Не.
Ако уште го немаш, дојди со мене...
- ....
Во ред е, можам да издржам сам.
26ReTweets45Favorites·Details
#12
Од што може да му биде тоа на лицето , некој да не е имал слично вака на миленик , па да каже што да правам? 😐 https://t.co/HEZtblyrnJ
26ReTweets43Favorites·Details
#13
Единствена моја утеха e што нема да се сеќаваш на лошите изминати денови.Ако се заглавиш меѓу соништата и стварноста , избери ја стварноста колку и да биде болна.
26ReTweets42Favorites·Details
#14
KaraSevda - Kokun Hala Tenimde 🔊🎹 https://t.co/bK8PemrcE5
27ReTweets36Favorites·Details
#15
Мора да сфатиме дека животот е менлив , и дека се од тој живот останува во сеќавање , на кое му се враќаат други генерации.
24ReTweets45Favorites·Details
#16
Стравот е туѓа супстанција што тече низ нашето тело.
22ReTweets48Favorites·Details
#17
После толку години отварам хороскоп прв пат за својот знак овен , читај , читај и се што пишува е точно.Уфф ми олесна сега , колку е точно само.Ја решив дилемата , зошто ме одбиваат ...
20ReTweets50Favorites·Details
#18
Ќе најдеш злато од претходните предци од тие што си настанал на овој свет.Пробав да отворам повеќе врати , ставив повеќе клучеви , но една не беше кон замисленото.Клучот што ја отвори вратата , мапата што ја земав од внатре беше погрешна за мене , само чекори за без другите.
22ReTweets44Favorites·Details
#19
Мојата "прва љубов" не беше мојата прва љубов, тоа беше мојата прва приврзаност. Бев речиси како да сум заглавен, како да чувствував дека морам да се држам, бидејќи мислев дека тоа е љубов.
19ReTweets38Favorites·Details
#20
Секогаш при разговор кога ќе ме прашаа зошто си толку искрен кон мене им одговарав дека искреноста е првото нешто да одговориш какви чуства имаш кон некого , мислење , зошто си со него/а и зошто сакаш да бидеш.И на крај секогаш остануваа без зборови.
21ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Алергичен на Сотирspejs_fraerot47
2🌙🌻horridchildd24
3Бен Квикprilepcanecot20
4Ебачот од Никарагваcherga_omnes19
5Зоран Мијалковzoran_mijalkov18
6Ацо Саатчијата 🕰acosaatcijata17
7💀 Семоќниот 🔪 Диме 💀dimepupuliev16
8Лудиот Максap41iwslgutqd1t16
9Познатdechko77714
10A$AP BABUSHKAvlad_marmalad14