TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

dipling @dipling5
#reach: 47902   ( 773rd )
#followers: 298   ( 11146th )
#1
@snowgirly2 А зашо не им јави на време да не почнуваат?
0ReTweets16Favorites·Details
#3
@samomojaa Ако немаш барем 45 немој да кењаш за Маршалот!
1ReTweets8Favorites·Details
#4
@CUTE60691032 @brineta1992 Југославија беше држава, а ова сега спрдачина. Татко ми доби стан од 92 квадрати од фирмата, а јас цел живот под кирија. Тогашните беа факултети, а ова сега заебанција. Пасошот ос СФРЈ беше закон. Југославија имаше своја индустрија, не се молеа странски инвеститори.
0ReTweets11Favorites·Details
#5
@VFilipche @ZdravstvoMK Почит до небо. Најдобрите заедно, без поделби и завист како што обично бидува кај нас.
0ReTweets10Favorites·Details
#7
@posleDIKnaPIK Да се десеше после тоа некоја нормална држава ич немаше да ја бараме.
0ReTweets10Favorites·Details
#8
@MilaShila9 Струга е еден од поубавите градови ма Охридско езеро.

И како Струга нема друга.
1ReTweets6Favorites·Details
#9
@PravednaTavita Стварно не разбирам што ви смета?

Или е само битно кој го прави?
2ReTweets3Favorites·Details
#10
Што треба да имаш наместо мозок за да се шеташ низ затворен трговски без маска? Као фаца си, еден од 1000?

Веројатно долу на паркинг си зафатил две места. Пошо, нели фаца!

Па бре во МК живеат такви говеда што до крај на 2020 нема да имаме ден без новозаразени.
1ReTweets6Favorites·Details
#12
@cjasamtifany Imam utisak da je ipak bitno šta sadrži obilazak. Ako ima bilo šta osim aerodroma i hotela, onda je top.
0ReTweets8Favorites·Details
#13
@sweety_eyes_ Иѕгледа во Австрија не живеат балканци, а уште по важно не се на власт лопови и преваранти
1ReTweets4Favorites·Details
#14
@mindplumber Ustvari vakvo nešto treba i mora da se desi, ama e možno samo so uvozna vlada. Kaj nas se site kriminalno povrzani ko kolbasi. Razlikata e vo cifrata, koj kolku se ofajdil.

Change my mind!!!
1ReTweets3Favorites·Details
#15
@maxdestructionn @TheFitzzz Акало ми е побитолски
1ReTweets3Favorites·Details
#16
@JankoIlkovski Ристо Бомбата: Тито да бидам!
Рамбо Амадеус: Оћеш курац сине!
0ReTweets6Favorites·Details
#17
@Ugursuz_7 Интересно е што тие жонглирања се од особена важност за добробит на апсолутно сите жители на планетава. Ако ги немаше не знам дали уште ќе се вртеше планетава.

Се надевам дека си само духовит.
0ReTweets6Favorites·Details
#18
@JankoIlkovski Најлошо е шо навивачите на Милан ќе се пресреќни со муабетов, при тоа не користејќи мозок.
1ReTweets3Favorites·Details
#19
@goranjankoMK @chodjukot Колку % од велгоштани знаат барем по една блгарска песна?
0ReTweets6Favorites·Details
#20
@CUTE60691032 @brineta1992 Ако не се десеше СФРЈ благодарение на Маршалот, тешко дека ќе ја имаше денешнава заебанција наречена држава.
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Патлак илити пиштолposlediknapik46
2Џеси Пинкманmaxdestructionn27
3СамоМојаsamomojaa26
4mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber24
5Благоје Јововићxdnorud1kgxpxxe24
6ДОРЧОdorcobre24
7Duchess🏴‍arthurgordonpy321
8Сплинтерsinisa_goliotok15
9Ненајаденact_a__fool14
10Корто Малтезе од 🇲🇰ngc675214