TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слободан Цобе Митрев @don_cobe
#reach: 17488   ( 535th )
#followers: 463   ( 9374th )
Пишував еднаш за истиов профил, еве пак.
Болни луѓе.
Какво суштество треба да си, да чувствуваш ваква омраза, ова ми е непоимливо. https://t.co/GN4ltKzvBh
11ReTweets51Favorites·Details
Сум кажал можда 100 пати, еве пак ќе кажам, ова што се случува во државава со лажните вести и глупости по медиуми секој ден, тоа се вика ОРГАНИЗИРАН ХАОС. Фино организирано, константно да го држи народот на штрек, под стрес, прво бомби, сега некакви дроги во пијачки.
9ReTweets48Favorites·Details
Да, немаше вакви работи у време на вмро. Само некои невини деца на Смилковско, сомнителни трагедии на новинари, самоубиства на сведоци со два куршуми, убиство на дете на плоштад...иначе, вакви работи немало.
9ReTweets44Favorites·Details
Еден медиум да земеше и да провереше, а?
Со години беа под тортура и пак се лижат кај вмро. Невидена работа. https://t.co/PwvSKSyxgy
9ReTweets37Favorites·Details
Го видов видетото со Бербок и Мицкоски. Дечкото е дефиниција за кринџ и за неук. Дно дна. Знаев дека е токмак, али ова денеска му е нов рекорд у глупоќа. Говор на тело, лузер првокласен. Се прашувам, кој и зошто би го гласал ликот, икада?
Бозо. 😀
5ReTweets47Favorites·Details
Нели му е срам на Орце од Кисела Вода во ваква криза каде сите гледаат да закрпат, да фатат крај со крај, да си ја зголемува платата за цели 500€ ?
А па што се чудам, очекувам од вмровец да има образ...
Непоимлив потег, ама тоа имајте го на ум за наредни избори.
7ReTweets29Favorites·Details
Тендери од Пуцко петрол, слики окезени со чичко Али, абе као беше она, батали што зборат, гледај што прават. :))))))))))
Вмровциве како се желни за власт, би праеле колективен сунет ако треба, само да добијат малку надеж од дуи. https://t.co/l41QDt9qsf
7ReTweets20Favorites·Details
"ВМРО-ДПМНЕ:Изборот за надзор на изградбата на коридорите 8 и 10Д веднаш да биде поништен, ЈO да отвори постапка за изборот на Ептиса како надзор."

Од петни жили се трудат да фрлат дамка на најголемиот проект во историјата на Македонија, и јасно ми е зошто, зошто ги боли.
5ReTweets24Favorites·Details
"Мицкоски постави услов за Брисел, ќе преговара ако добие мандат на избори."

Толку е патриотизмот на вмро, ако добиеме власт, може уставни измени, ако не, ништо.
Секогаш само гола власт и јавнување на институциите ги интересирало. Лажни патриоти на батерии, на чело со Бозо.
6ReTweets19Favorites·Details
„Се немаше сенс и се остана на лицемерен став“, реагираат адвокатите за пратениците кои беа против амнестија на осудените за 27 април

Сенс за некок што влегол во Собрание да убива човек, пратеник избран од народот?
Каков сенс? Каква неправда било тоа? Ајде бре...
6ReTweets14Favorites·Details
Таче: (врти на моб)
Мицко: Ало?
Таче: Слушај...решив да ти дадам предвремени наесен.
Мицко: Не зезаааај луд, кога???
Таче: Априлилили хахаха...
Мицко: ... 🥺🤡
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии