TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Евиан @dotblackend
#reach: 110897   ( 67th )
#followers: 3950   ( 861st )
#1
Не би нарекувала жени курви, ако една од нив ме родила. Друга ме израснала. Трета ме учела да читам. Четврта деца ми родила. Петта тато ме нарекува. Ама вие си знаете, големи сте.
43ReTweets265Favorites·Details
#2
Ви имам кажувано за колешката? Онаа "кај си тргнала боса, ќе смрзнеш", "како тоа не пиеш кафе", "што си се дотерала толку", "секој ден други сандалки носиш" и "зоште сега во 2 саатот си правиш лимонада, тоа е за наутро", м? Е па Славица се вика, стварно.
30ReTweets245Favorites·Details
#3
Орео чискејк, за летото пред нас.. https://t.co/Fh0SX6yTSD
17ReTweets263Favorites·Details
#4
Со укинувањето на сите мерки во услови на преку 100 новозаразени секој ден, пак ќе прашам: Потребен ли ни беше карантинот во претходните месеци, или можевме со строга примена на мерки да имаме далеку подобри резултати од ова, на секое поле?
32ReTweets210Favorites·Details
#5
200 новозаразени и десеттина мртви секој ден, од вирус од кого можевме да се спасиме со миење раце, носење маска и држење дистанца. Ама нам ни е здодевно и глупаво така.
Е па пичка ни матер.
33ReTweets162Favorites·Details
#6
Толку се мирни утрата што, да знаете, никогаш подолго од 5 часот не би спиеле. Украдено време од светот, само за тебе.
22ReTweets167Favorites·Details
#7
Види ме колку сум убаво, му рече Небото на Езерото. Знам, јас те посакав такво, се насмеа Езерото.
*Ротинско езеро https://t.co/RWvkjM49Ao
18ReTweets153Favorites·Details
#8
На само половина час од Битола.. https://t.co/dQUCJyYcUX
18ReTweets149Favorites·Details
#9
Недостатокот на храброст е недостаток на желба.
Точка.
29ReTweets107Favorites·Details
#10
Мммммммалиниииии https://t.co/Bzeh22VsLt
8ReTweets134Favorites·Details
#11
Драга Владо, ако не се откажуваш од побарувањата за даноци кога фирмата е во криза, ако не помагаш кога граѓаните ќе останат без приходи, ако бараш фирмите да ги сносат сите можни трошоци, ако не си спасила никого од конфискација на имот по хипотека, со кое лице бараш донации?
22ReTweets83Favorites·Details
#12
Прво не ти дозволува мајка ти, после не ти дозволува мажот ти. Па ќе го сретнеш на паркинг, миличок, сладок, ќе те гледа од далеку, ќе те следи во чекор, по улицата, во влезот и додека забележиш, ќе ти се мотне низ нозе.
Да скратам, имам маче на балкон, црно-бело гладно мјаукало.
7ReTweets128Favorites·Details
#13
Најди си човек со море во градите, овде епидемиите долго траат..
19ReTweets89Favorites·Details
#14
Каква боја има твојата љубов? https://t.co/hng8HW9qJm
10ReTweets115Favorites·Details
#15
Сакав да ти кажам колку многу. И колку силно. И колку ми. И колку те. Ете..
23ReTweets76Favorites·Details
#16
Кога небото позира https://t.co/3tzvRG1zCr
8ReTweets119Favorites·Details
#17
Предвидувањата за следниот период воопшто не се розови. Се очекува драстичен пад на GDP. Банкрот на многу бизниси. Зголемување на невработеноста. Намалување на платите. Зголемување на задолженоста. Осиромашување.
За ова зборува Европа. Ние се уште не веруваме дека вирусот постои.
16ReTweets93Favorites·Details
#18
Кога заоѓа сонцето денот што го позлатува... https://t.co/kEL7INSjYF
6ReTweets120Favorites·Details
#19
Малку Битола на тл :) https://t.co/9cNBnRhMfY
16ReTweets90Favorites·Details
#20
Минливост, од гледна точка на булка https://t.co/9IOR3t8bnW
13ReTweets96Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Just Lillyliligoand24
2Пенелопаschiffer_pg1420
3rakurskakotrotsky19
4Poison Ivy 🔱hedera_genus18
5Εφτελιαeftelijanamajka16
6Точкаtishinamalku16
7Бебешка Седи Домаlecaffeine16
8Читателкатаprofesorkata6815
9Кромитчеkromitche15
10⚡zoranveli⚡🤘zoranveli15