TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aна Дукоска #ЈасСумМакедонка🇲🇰 @dukoska_ana
#reach: 44034   ( 797th )
#followers: 1544   ( 2463rd )
#1
Македонија денес бележи 126 години од основањето на Македонската револуционерна организација во Солун!

Организацијата е народот,
Народот е организацијата! 👌

Идеалите се вечни!
Да живее Македонија ☀️ https://t.co/V1Lsflz0My
25ReTweets96Favorites·Details
#2
"Јас сум Македонец, којшто говори Македонски јазик и е од Македонија" @MickoskiHM https://t.co/sx7TMbEkVD
26ReTweets76Favorites·Details
#3
И кажаа дека ќе ја омажат за богата фамилија, а ја омажија за бизнис партнерите на еден лош чичко.

Нова балканска серија, наскоро на малите екрани "Малата Шенгенка". 🎬🎞

#НаместениБракови
#КриминалниЗделки
#РазочараниБратучеди
#КешСувЦветОдКанабисИЦеца
#Интриги

Не пропуштајте https://t.co/yUpjzOBshP
24ReTweets46Favorites·Details
#4
Како @teutaarifi го заслужи амбасадорското столче во Вашингтон 👇 https://t.co/OzyuJB5kK8
17ReTweets55Favorites·Details
#5
#Празнично

Организацијата е народот,
Народот е организацијата!

#МакедонијаВечна ☀️👌 https://t.co/TcVoCUgiiK
14ReTweets62Favorites·Details
#6
☀️ vs Ⓜ️

Бравооооо @VladaMK се што ветивте, исполнавте.
Шо ви остана да продадете до 3ти Јануари?

#ИдентитетотБетон https://t.co/ulZZp1ZBIZ
21ReTweets37Favorites·Details
#7
Е овде не лажи @Zoran_Zaev

Нормално дека Кат🐷 не оди во домашен притвор... 🕊 https://t.co/KocUrFA4Zb
17ReTweets37Favorites·Details
#8
Антизападниов Макрон да не го слушате. Да си се спремате за НАТО. Ок? https://t.co/TdEreYcA54
15ReTweets38Favorites·Details
#9
По чија препорака, денес, Кат🐷 оди во домашен притвор?

1. Совет на амбасадори, или
2. Францускиот нон-пејпер. 🤔

Во меѓувреме Боки13 "умира" во Хашкото одделение во Шутка.

Бидете така... https://t.co/JQkoYQsbOC
15ReTweets33Favorites·Details
#10
Наш е...
Знае против кого игра.
И пак го сакаме. ❤🖤 https://t.co/00JX8av6CG
8ReTweets53Favorites·Details
#11
#ЗЗаминува 👋

Ќао Зоќи.

Да не и се повториш никогаш на Македонија.

https://t.co/T7Q12kYnCa
12ReTweets41Favorites·Details
#12
Шо можат 3 дена да ти направат, не можат 3 века да те исперат.

#Нола🤥 https://t.co/Qt3tvG1VX3
14ReTweets32Favorites·Details
#13
11 yrs. old Jane Velkov from #Macedonia🇲🇰 is addressing the 74th @UN general assembly for #WorldChildrensDay
Jane is speaking on behalf of children with special needs in Macedonia demanding attention and better children's rights.

Jane I'm proud of you ❤

@UNICEF @UNICEFMK https://t.co/P9El0rbNWM
13ReTweets31Favorites·Details
#14
Битно Нефи "Охридска бела мечка" https://t.co/17VBG9EDCv
14ReTweets25Favorites·Details
#15
Борбата против корупција на @VladaMK не им е дел од реформите потребни за во Мини Шенген. Затоа ли Кат🐷 ја пуштија во домашен притвор 🕊 на точно 14 дена пред закажаното прво рочиште за #Рекет на 3ти Декември во 10 часот?

#МиниШенгенГолемаАлбанија https://t.co/4rFjbb7t3T
11ReTweets28Favorites·Details
#16
#ОнаКога @VladaMK носи одлука за прва објава во службен весник на Албански и тоа противзаконски бидејќи не се сеуште усогласени законот за употреба на јазиците и законот за службен весник.
#МалШенгенГолемаАлбанија https://t.co/IErJlaBOLk
11ReTweets26Favorites·Details
#19
Каде се и зошто не реагираат @Helsinshki за обидот за укинување на неприкосновеното право на народот за изразување на јавен протест?

Пинг @LawyersHuman

Протестирање по дома не ја носи пораката до ушите на надлежните.

#ЛетсТокАбаутРежим🤐 https://t.co/43TXNztGDA
8ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Мијалковzoran_mijalkov17
2УрбаНаЗемЈоделКа 🚜bryonybree13
3Мартианmartianfrommkd13
4Прецедник д-р Јефто™ 🇲🇰jeftomkd11
5Север Фиромmindinmotionmkd8
6Влада на Р. Северна Македонијаvladamk5
7Canadian Coyotespacebloomp5
8Ајс Тиicebucks75
9Локумче #Апсаанаivanase4
10Булка крај Шините#БојкотирамСевернаotrajkovska4