TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ѕа Фиш @dzafish
#reach: 0   ( 42282nd )
#followers: 334   ( 11045th )
@ibogovitelicno @The_Chief86 Самиот систем на малцински квоти е глуп, дали по јазик или етникум. Класификацијата по јазик се користи во национални држави (пр. во Финска се сите Финци, и тие што зборат Шведски).
Треба само да си бараат вработени со познавање на одреден јазик, за потребите на институцијата.
1ReTweets3Favorites·Details
@andrewidy Greece is a master of ethnic cleansing as well. Have you seen the census for Macedonia in the 1920s, the 1940s, and today?
Literal ethnic cleansing.
1ReTweets1Favorites·Details
@bajkoal @Andov_S @ristepan Младите денес се растени со Латас на телевизија на главното мени и турски серии за десерт.
0ReTweets3Favorites·Details
@legovski 127.0.0.1 :D
0ReTweets3Favorites·Details
@goranman2 @ComplicatedSofi 250 евра е минималка...
0ReTweets3Favorites·Details
@masteryoda985 И јас би го пишал истово за мал хонорар од увозникот на маски.
0ReTweets3Favorites·Details
@bajkoal @andon_ru @zamislena Прошлиот градоначалник во Сплит рече дека ќе гради автопат до Москва. Го изгласаа :D
0ReTweets2Favorites·Details
@bajkoal @Viktor_Stevich Максимум што може да се направи без ограничување на правото на говор е издавање потврди на добрите портали.
0ReTweets2Favorites·Details
@__lence__ @Serkme_ @Onagerot Служење на народот.
Менаџирање - само со државни ресурси.
Помалку ингеренции на власта = помала корупција.
Пазарот треба да е слободен, не попречуван од корумпираната власт.
0ReTweets2Favorites·Details
@Onagerot @__lence__ @Serkme_ Ако е само цената во прашањето, да. Ги забораваш аспектот на квалитет и аспектот на вкус.
Ако нашиот пазар не бара квалитет, има надворешни пазари што бараат. Имено, во Скандинавија плаќаат за добар патлиџан,на пример. Уште повеќе ако е "Fairtrade" лиценциран и органски одгледан.
0ReTweets2Favorites·Details
@batekiko Најблиску до епрувета што најдов. https://t.co/7glmJqlRAg
0ReTweets2Favorites·Details
Ние уствари живееме во илузија. https://t.co/G0s1jDn28P
0ReTweets2Favorites·Details
@masteryoda985 @DimeS10cent @wolf_forest_228 @Andov_S @StojkoMojov Не ти ја „зголемува“. Ако не добиваш годишна повишица да ја покрие инфлацијата, рачунај дека платата ти се намалила.
0ReTweets2Favorites·Details
@masteryoda985 @wolf_forest_228 @Andov_S @StojkoMojov Пред 15 години друг беше стандардот на живот, а 16000 дефинитивно не беше мала почетна плата.
Нешто како денес 18000.
Плус ПОЧЕТНА плата си земал дупло поголема од минималната. Не мешај баби и жаби.
0ReTweets2Favorites·Details
@StojkoMojov @masteryoda985 Или попаметен, ако лапнал малце мрсничко.
0ReTweets2Favorites·Details
@Matikule Добиваат парична помош од партија/влада.
0ReTweets2Favorites·Details
@mei_botata @Viktor_Stevich Забораваш ваљда дека телото може да се регулира колку ќе троши. Ако не добие енергија подолго време, почнува да штеди.
Нејадењето е здраво, без лекарска поддршка до 48 часа.

А имаш и вакви феномени:
https://t.co/ZCvxGEIpxf
0ReTweets1Favorites·Details
@ivanveta @KeSiLezite Пред тоа тресеа ствари од рекла казала и српски списанија за врачарство.
Да се вратиме во пештери ако не?
0ReTweets1Favorites·Details
@vlorarechica И 2000-те.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Andrejandrejold11
2Колин Фирт 🔱bajkoal9
3Мирјана Најчевскаibogovitelicno8
4Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov6
5Benny Lavaandov_s5
6Jovan Petrovjp_wanderer4
7Mangoranman24
8Master Yodamasteryoda9854
9Senad Aruc - deepdarksenadaruc4
10L__lence__3