TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 47074   ( 711st )
#followers: 839   ( 4328th )
#1
Кога ќе ти се породи другарка на 50 години, пиеш и јадеш со мерак. https://t.co/3FSbHR73vN
8ReTweets121Favorites·Details
#2
Во државава и на твитеров, морал продаваат тие што го немаат, памет нудат оние на кои им фали, побаруваат семејни вредности оние кои ги рушат...гарант сме нечии заморчиња. Добро утро нека е!
20ReTweets83Favorites·Details
#3
И по дома знае да тргне. Нека се угоде вторников! https://t.co/F7Eyhf4piU
6ReTweets83Favorites·Details
#4
Секој со своите реални и нереални очекувања. Без нив не го бива денот. Нека ни тргне!
15ReTweets55Favorites·Details
#5
Кога ќе ти се разбуди креативноста, а имаш вишок нерви ☺️ https://t.co/UH8M9rgwpW
10ReTweets52Favorites·Details
#6
Морално е прво да знаеш што е морал.
9ReTweets55Favorites·Details
#7
Среќо, не туку ми доаѓај, не знам што со тебе!
7ReTweets58Favorites·Details
#8
Добро утро, кафето е готово.
8ReTweets48Favorites·Details
#9
Умот ми плаче за ракија и мезе на сонцево.
7ReTweets50Favorites·Details
#10
Ќе му правиш муабет, па пак муабет...а тој се плашел на кафе да те викне. Па да ќутам, ако не...
7ReTweets47Favorites·Details
#11
За брзо се паркирани https://t.co/kQ4Wx64zNc
4ReTweets53Favorites·Details
#12
Ќе ти дојде желба накај две, па ќе си ја голтнеш во име на "нема да ме разбере". Па ќе си се напиеш во тоа име и така.
8ReTweets33Favorites·Details
#13
Добро утро! https://t.co/9xPcc76yxx
7ReTweets32Favorites·Details
#14
Она кога ќе ти се погоди и друштво и муабет, а нема келнер https://t.co/ltbFibmfN3
2ReTweets47Favorites·Details
#15
Понеделник беше за диета, м? https://t.co/UuBej47yas
1ReTweets46Favorites·Details
#16
Добра интуиција за лоша комбинација.
7ReTweets27Favorites·Details
#17
Ќе го викав да седнеме некаде на сонцево, ама требал да чисти. Каде е рамноправноста кога ти треба, м?
2ReTweets34Favorites·Details
#18
Добро утро со кафе веќе испиено и порака веќе пратена и прочитана 😊
3ReTweets28Favorites·Details
#19
#20
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Girl With Mousy Hairkalakurnica57
2☣ Samurai ☣ ♌grandeolivier33
3•ФѝќО•fraerot22
4Ацо Саатчијата ⏳acosaatcijata21
5Ескапеalliveneverbeen20
6Εφτελιαeftelijanamajka20
7igor perkovskiigorperkovski16
8Sninji Nakanokobayashee14
9Диегоfiljanshtrkot14
10Д. Д. Ј_drndrnjarinja_13