TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колаче (╯3╰) @ednokollace
#reach: 70506   ( 107th )
#followers: 785   ( 5769th )
Кога јадете месо нека ви текне дека уствари јадете дел од угинато животно кое го убиле само затоа што вие сте решиле дека е подобро денес да јадете плесквица од месо, а не плескавица од рж и овес..
49ReTweets69Favorites·Details
Комшија, ми кажа дека кираџиките што му биле во стан во Центар, му ја запушиле цела канализација, кога дошол водоводџија извадиле од цевката влошки, влажни марамици, цела крпа од џогер.. Девојки, нели знаете дека влошки не се фрлаат во канализација?
17ReTweets160Favorites·Details
Доаѓа најубавиот период од годината, период на планински чај, печена тиква со мед и ореви, најубавите прошетки по шума газејќи низ пожолтени есенски лисја, костени, мирис на ајвар кој се шири низ цело маало.
Едноставно, нема поубаво..
6ReTweets24Favorites·Details
Оваа година наградата на Скопски маратон требаше да биде субвенционирање на сметките за струја и парно на победникот за цела зима..
😊😊😁
1ReTweets17Favorites·Details
Со среќа на сите првачиња' што денес тргнуваат на факултет.
Нашата иднина, нашите идни академски образовани граѓани.
0ReTweets15Favorites·Details
Добро, дали е можно до толку во ништо да не ми оди во животот и тоа буквално и тоа во сите сфери од животот?
2ReTweets7Favorites·Details
Си отиде и брат ми денес, виде дека овде само тапка во место и реши да си ја побара среќата на некое поубаво место..
Не, не плачам само малку така ми дојде тешко..
1ReTweets9Favorites·Details
Последен пат на скопски мартон трчав во 2019 мислам, толку позитивна енергија на едно место мислам дека нема нигде, особено на таа трката од 5км што е каде што не трчаат професионални тркачи туку аматери..
1ReTweets6Favorites·Details
Кога дојдов на твитер мислев дека овде сите се луди и пореметени, се потпишал некој Расипан фрижидер, си мислиш што е ова човече, сега исто мислам само што и јас сум била уствари таква па не ми сметате..
0ReTweets4Favorites·Details
Замисли ова прасе било живо, трчало, јадело, и денес го земале од кај мајка му и го заклале за да вие денес наместо само салата да имате да јадете и месо, а мајка му можеби уште го чека и се прашува каде и е прасето додека вие чистите остатоци од забите од него.
Засрамете се! https://t.co/dSSUXdag5Q
0ReTweets3Favorites·Details
Да погодам:
Тарзан живее во џунгла ама бидејќи е 21 век нели, има WI FI пристап, има смартфон, компјутер, камера..
- Џејн наместо да го брка низ шума ќе му пише порака на Снап.
- И овие што уствари се негативци ќе го следат каде се движи низ шума со помош на беспилотни летала. https://t.co/tJeGuG3SB7
1ReTweets0Favorites·Details
@satelite_chris Долно Коњари**
1ReTweets0Favorites·Details
Воспитајте си ги децата бе.. https://t.co/TgON0hWpuE
0ReTweets4Favorites·Details
Ќе ти помогне еднаш, и низ нос ќе ти го извади 100 пати! Ич не помагајте, ваше легитимно право е да не помагате секогаш!
0ReTweets2Favorites·Details
@MacyImYesIm И уште и резултати од испит немаат пуштено по два предмети, а во понеделник почнува новиот семестар и така да си ја кажам маката на тебе кога немам на кого друг..
0ReTweets2Favorites·Details
@egodollaric Да, мојот лаптоп е 200€, просечен одмор толку ми кошта, тебе ти е 3000€, одморот толку ти кошта..
0ReTweets2Favorites·Details
И секако, сите авантури и доживувања Тарзан ќе ги споделува во форма на видеа на Тик ток.
0ReTweets2Favorites·Details
@naked_Otok Среќен пат, нема да ни фалиш..
0ReTweets1Favorites·Details
Велешка пита, без јајца.. https://t.co/6hjOgafMPV
0ReTweets1Favorites·Details
@aleks_photo Hahahahahah bash vaka
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Micamica904240536
2Tom is Love ❼egodollaric4
3mickeymihajlo_panov4
4Леонче Мамичкаmacyimyesim3
5Летечи фахманficoku2
6ПанкотНе(Е)Мртовpivo_ok_pozz2
7СплинтеРnaked_otok1
8aleksandar - Tрн во oкOaleks_photo1
9✨ ПозитиВ™ ✨ 🇲🇰poslednonevreme1
10Монте Кристоtemplisignum1