TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еквилибрија @ekvilibrija
#reach: 50933   ( 283rd )
#followers: 2238   ( 1969th )
Многу сакам луѓе што и покрај тоа што се толку големи,успешни и убави немаат комплекс на висока вредност и не дозволуваат никој околу нив да се чувствува инфериорно. Сите останати - само се замислуваат дека се такви.
56ReTweets336Favorites·Details
Да носат униформи сите деца во училиштата, за многу кратко време ќе престане сегрегацијата по основ кој каква облека носи и ќе се намали јазот меѓу децата кои немаат 20 пара марка фармерки, со оние кои имаат. Не е голема инвестиција, а ќе има одлично влијание врз учениците.
28ReTweets260Favorites·Details
Нема ништо поинтимно од отворен и ослободен разговор од било какви предрасуди и ограничувања и стравови дека ќе бидете погрешно сфатени, ама вие си знаете.
19ReTweets73Favorites·Details
Не мила, не се сите мажи на светов лоши, тоа само сите ТВОИ избори од мажи се лоши.
13ReTweets48Favorites·Details
Ти немаш поим од што се што ми се случило во животов сум успеала да излезам.
*излегла 2 пати од дома со лоша фризура, еднаш отишла со различни штикли на работа, не ја собирал фустанот од лани и заборавила кај се паркирала во катна гаража 🙈
8ReTweets51Favorites·Details
Нема пари со кои можеш да ја надоместиш духовната сиромаштија.
6ReTweets52Favorites·Details
На 1 септември објавуваат дека учебниците од прво до петто одделение ќе бидат испечатени пред второ полугодие. Се надеваат дека ќе бидат до тогаш 🤡🤡🤡
А до тогаш што? Ќе се глуми образовен процес или изненадени сте и од почетокот на нова учебна година ? https://t.co/IIjvoNmL4K
7ReTweets33Favorites·Details
Обединети сме само кога треба масовно да хејтаме нешто.
Вака да се сакавме како што се парчосуваме едни со други сигурно немаше да сме тука кај што сме.
4ReTweets17Favorites·Details
@pachavica Ќе касните така на работа 😆
Колку се сите нервозни, едвај чекаат на некого свирка да истурат.
1ReTweets2Favorites·Details
@Mladi_1312 Има разлика дали ти ја сликаа колата зашто не виделе таква или зашто си се паркирал како ,,фраер,, на пример.
0ReTweets3Favorites·Details
@pachavica А да положиш и да си купиш кола ? Па мажи се со кој сакаш после 😆
0ReTweets1Favorites·Details
@RedDevil_xoxo Гуд морнинг саншајн 🥰
0ReTweets1Favorites·Details
@gladiat0r100 Не знам за која ситуација збориш, твитот апсолутно со никаква ситуација не е поврзан.
0ReTweets1Favorites·Details
@gladiat0r100 Општо зборам како е секогаш и тука и во реалноста, тотално нема врска твитот со било каква актуелна ситуација денес. Не е еден пример.
0ReTweets1Favorites·Details
@marijadzs И јас сум за ова скроз да се забрани, возат како муви без глави плус скоро сите со слушалки во уши. Пред некој ден една буквално во спротивен правец возеше на средина улица.
0ReTweets1Favorites·Details
@gladiat0r100 Ама модерно е да се ,,хејтаме,,.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ебач на твитер Славициgladiat0r1003
2Касиеркатаpachavica2
3Младиmladi_13121
4⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo1
5[email protected]@[email protected] FYmarijadzs1