TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Emilijano @emilijanoj
#reach: 92306   ( 126th )
#followers: 2120   ( 1932nd )
Пак мачкаат очи со дрвца по терасите. Предвидливо и очајно... А да и веќе видено. https://t.co/NwvzN7M9gC
65ReTweets232Favorites·Details
Дотерани, костумосани си тераа ПР, а назад руина.
100% точна претстава за државава. 👌 https://t.co/oRObKiOgTD
43ReTweets197Favorites·Details
Полицаец си разговара со 2ца без маска, а позади него има паркирано возило, на булевар каде што не смее ни да запре.
* нефункционирањето на институциите доловено во една слика. 👌 https://t.co/Io4pOPrNs6
44ReTweets137Favorites·Details
Кај е знамето од НАТО и ЕУ??? 🙄 https://t.co/0XNcKX6ZZy
32ReTweets196Favorites·Details
Ако им требаа часови на пилотите можеа тешко болни да носат од внатрешноста во Скопје, ама ете неизживеаниве сакаа да се повозат.
20ReTweets100Favorites·Details
01.02: Нема потреба од нови мерки
15.02: Нема потреба од нови мерки
01.03: Нема потреба од нови мерки
15.03: Нема потреба од нови мерки
30.03: Нема потреба од нови мерки, вирусот е многу раширен, нема да има ефект https://t.co/F8Qp6KSig8
21ReTweets64Favorites·Details
Што човек ќе беше овај Вучич??
Прв ни даде 8.000 вакцини, вакцинира над 10.000 наши во Србија и таман стасаа 24.000 од ковакс, пак даде 20.000 руски. Никако не остава да биде на второ место по вакцинирани македонци.
8ReTweets100Favorites·Details
Хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахах
* ептен се транспарентни. https://t.co/ZuXnX3srOa
11ReTweets56Favorites·Details
И ние ќе организиравме масовно вакцинирање, ама Скопје нема саем како Белград.
5ReTweets59Favorites·Details
Една недела откако во "7:55" стигнаа вакцините, а вакцинацијата во Борис Трајковски уште не е почната.
11ReTweets36Favorites·Details
Филипче бил разочаран од Пендаровски.
Најодговорниот за ситуацијата, во време кога нема масовна вакцинација, кога имаме пик на заразата без ни една мерка, имаме рекорди во починати, ТОЈ бил разочаран од некој друг.
8ReTweets36Favorites·Details
Пред некој ден пишав дека никогаш нема да се справиме со урбаната мафија, затоа што еден стан поклон за градоначалникот е повеќе од неговата плата за 4 годишен мандат.
Ако локацијата е одлична и 10 пати повеќе. https://t.co/BM0v0GfCRA
10ReTweets24Favorites·Details
Исто и Венко Филипче, од Србија беа донација, за Руските не знаеме, а АЗ ги добивме како подарок преку Ковакс. МЗ сеуште нама набавено ни една вакцина. https://t.co/tqDXKxxAJ5
7ReTweets31Favorites·Details
Не е проблем тоа што нашите од странство не сакаат да се попишат, оставиле и тоа малку што го имале тука и засекогаш си заминале од вукојебинава.
Глупоста се вика "попис на дијаспората".
8ReTweets24Favorites·Details
Денот кога експертите од комисијата за заразни болести утврдија дека нема потреба од нови мерки, имаме апсолутен рекорд во заболени.
* Битно дадоа известување дека будно ја следат состојбата. https://t.co/ZfrbwFp5Bj
6ReTweets25Favorites·Details
Време е за оставки, вистинско спроведување на мерки и апсење на антиваксери. https://t.co/GPpQwMFYui
5ReTweets24Favorites·Details
Од ДЗС извадија податок за бројот на ученици во основно образование за 2019/2020год.
Вкупно се запишани 186.706, од кои по јазикот на кој учат:
- македонски: 119.088 (63,4%)
- албански: 60.473 (32,4%)
- турски: 6.754 (3,6%)
- други: 391 (0,2%)

* краток трејлер за пописот. 😕
6ReTweets15Favorites·Details
Во 2012 вмро носи ДУП, со ќотек и без почитување на ДУП, во кој предвидува 60 катници.
Во 2013 сдсм доаѓа на власт, 8 години со прст не мрднаа нешто да сменат, ама поминуваат проект со 20 катници.
* демек 3 пати помало зло. 🤡 https://t.co/eqUW25Trps
5ReTweets12Favorites·Details
Во цел свет вакцините на Фејзер ги манипулираат со нараквици затоа што се замрзнати на -70°. Кај нас нашле некое девојче, му дале медицински нараквици, ама битно министерот беше да се слика. https://t.co/24Tt4EKrZg
2ReTweets15Favorites·Details
Проблемот со 60катниците во центарот на Скопје се решава многу едноставно. Зградите се наоѓаат на 3 парцели кои треба да имаат заедничка метро станица. Кога град Скопје ќе го ископа тунелот до оваа локација, инвеститорот може да почне со градба. 🙃
2ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sramezliva Masturbatorkasramezlivam7
2Фелдмаршал Игорче Развигорчеigor_rujo4
3AnaStevanostevanoana3
4Курвин Водењакjovanowsky1
5Chlamydiaschiffer_pg141
6Амбасадоротnagalichnikvolp1
7Патлак илити пиштолposlediknapik1
8Darko Kezhmankezhmanprvi1
9Кичеецотunitedforever081
10L__lence__1