TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ержебет Батори @erzebet_batori
#reach: 26347   ( 340rd )
#followers: 3706   ( 1074th )
И ние да си дочекаме. https://t.co/Vu9MxmEIZ8
8ReTweets59Favorites·Details
Шо се запаливте бе толку за "црквата треба да одјеби", реално и треба да одјеби.
До некни владиката велеше дека западот не' "расипал", треба да седиме само дома и деца да гледаме. Па уште и го бранат...
Бушманите не се понашат вака. Загрев сте.
6ReTweets44Favorites·Details
Читам еден шведски трилер и беше спомнато како најверојатно уште постои compulsory sterilizaton во некои кампови за мигранти и ден-денес, само се прикрива секако, се зачитав малце на темата и ми се приповраќа. https://t.co/ODKsPdhcE3
5ReTweets12Favorites·Details
Скроз би го праела ова. https://t.co/SztdwCfG0I
4ReTweets11Favorites·Details
Ги обожавам овие тројцата. https://t.co/kFYE1ATxYP
1ReTweets10Favorites·Details
Не ми се верва дека застана типот точно пред семафор, се поткачи на тротоар, ги пушти четирите и префрли да го однеси детето в градинка преку улица. И сите ја заобиколвавме колата. Пред факинг семафор... https://t.co/PlkGcEw5kJ
1ReTweets6Favorites·Details
Ја средив косата, сончево време топ, реков еднаш ќе излезам ко чоек на слика на пасош/лк, ветрот ме напрај лом, и плус дожд ме фати точно пред сликање.
Таман излегов од таму, пак сонце. https://t.co/6KM3WH9kaU
1ReTweets5Favorites·Details
Добро на овие шо работат на ова, како му се остава бе вака? На шо личи?
Јас да сум не ќе можам да заспијам. https://t.co/W3eDocQdF5
0ReTweets6Favorites·Details
Вчера гледав доктор хаус и имаше едно аутистично дете, не збораше само му покажа кон песокот на слика и халуцинираше. Викам ова 100% изело гомно од мачката и има некој паразит в мозок. Guess what? Имаше.
А на Хаус цела епизода му требаше да сфати.
Real feel: https://t.co/qxtUhALEaT
0ReTweets6Favorites·Details
Пример од горе од педагошка надолу по драгор да си идиш. ♡ https://t.co/tO3LYK3QAD
0ReTweets2Favorites·Details
Играм една игра да не ми зарѓа мозокот, као solving crimes, глупости, и треба убиецот да го погодиш според деталите. Како и да е, стигната сум до решени 58 од вкупно 250. На крајот дава објаснување од ко ќе го решиш делото. Сите ми се решени скроз по трета логика. https://t.co/rBeRLPkeBM
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dangerousrsmsdsm3
2Мариjаreaambrosia2
3Ла Џокондаlagiocondabruna1
4Дареdarevski881