TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александра @filipova_a
#reach: 121997   ( 32nd )
#followers: 5036   ( 568th )
#1
Од вкупниот број родени во 2017, 53% се невакцинирани. Од вкупниот број деца до 14 во Скопје, 15 000 се невакцинирани.

Во Аеродром и Карпош речиси половина се невакцинирани.

*Извор: Институт за јавно здравје

Сите ќе умреме. Од епидемии ради невакцинираните.
84ReTweets234Favorites·Details
#2
Употребувајте го cybercrime@moi.gov.mk.

Пријавувајте закани, повици за насилство, говор на омраза, расизам, ксенофобија.

Време е да научиме како народ дека социјалните мрежи не се измислени за некој да крши туѓи права на нив.
99ReTweets171Favorites·Details
#3
Селекторот на ракометната репрезентација Раул Гонзалес зборува македонски јазик подобро од пола дуи функционери.
51ReTweets258Favorites·Details
#4
Нема правда нема мир - важи дур не седнеш во фотелја.
39ReTweets141Favorites·Details
#5
Ќе им кажеш убава вест, ќе најдат 100 забелешки, ситници за мрчење, ширење негативност и цинизам. Аман, научете да се радувате.
38ReTweets142Favorites·Details
#6
Многу клетви како за држава во која 95% од населението е религиозно.
18ReTweets91Favorites·Details
#7
„Груевски не избегал преку официјален граничен премин".

No shit Sherlock.
15ReTweets92Favorites·Details
#8
Што не направи Собрание цела год:
-назначување главен државен ревизор (ревизија на државни институции)

-назначување зам. директор на Комисија за слободен пристап до информации (па комисијата не може да решава по жалби)

Ама можеше да изгласа закон што овозможува амнестирање.
21ReTweets64Favorites·Details
#9
Игрите од детство требаше да останат во детството. https://t.co/GanpBFJ5gZ
17ReTweets74Favorites·Details
#10
Во 2019 година влегувам како непушач. New year resolution: тоа така и да остане. Подобра одлука одамна немам донесено.
3ReTweets114Favorites·Details
#11
Делува изгубено на ширината на претпоследна 57 во Козле. Се приметува дека е домашно, чувано и негувано куче. Има плав околувратник. Ако знаете некој што го бара, споделете локација. https://t.co/grqg7ulexs
36ReTweets13Favorites·Details
#12
Роберт Атанасовски и Скопје на Гардијан:
https://t.co/SpBXUlUt9w https://t.co/i9BF4f4Sy0
22ReTweets54Favorites·Details
#13
Среќно прешкртување https://t.co/rMJVuXr69T
11ReTweets81Favorites·Details
#14
Некој ја скокнал лекцијата по Хипократова заклетва. https://t.co/DGSiM5iaMX
12ReTweets74Favorites·Details
#15
Оваа година, вишокот на храна (не остатоци од тањири) може да ја дадете на @Vistinski_dela (ЗГ Љубезност) а тие истиот ден ќе ја достават на луѓето кои што не можат да си дозволат храна.

Бидете хумани, спречете food waste и почнете ја годината со убаво дело.
26ReTweets30Favorites·Details
#16
Ме интересира каков наслов ќе напишеа да беше женско. https://t.co/gbxut8HtyS
9ReTweets79Favorites·Details
#17
Многу е интересно за читање како некои работи што се дешаваат низ светот се за фалење, шерување и воодушевување, а кога истите ги прави некој од Македонија се срам, невоспитаност и предмет на осуда. Еден ден ќе се угушиме од сопствените двојни стандарди.
16ReTweets52Favorites·Details
#18
👏👏 за местата кои сѐ уште немаат резервации. Таквите места ни дозволуваат да бидеме спонтани. https://t.co/Nh7giLlay2
12ReTweets63Favorites·Details
#19
Ден денес не можам да разберам како петарди некому предизвикуваат убавина. Просечен звук што потсеќа на бомби, рушење експлозија, несреќа, неубаво нешто.
14ReTweets55Favorites·Details
#20
Многу сакам луѓе кои си ја знаат работата, си ја работат, ги исполнуваат обврските и роковите без да пробуваат да ескивираат, без да го прават тоа колку да се заврши, со еден тон грешки и недоречености.
11ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Каља ❄katemagritte16
2dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_115
3Ракунhumoroidm14
4Пердуфpikabu009
5Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski8
6Emmanuel Goldsteinmopkob4e7
7дамјаневdamjanev7
8EmptyPersonadarkhour_seeker7
9Бојанhasawatermark7
10Д Зороthe__zorro7