TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 35676   ( 998th )
#followers: 857   ( 4493rd )
#1
Вечен спомен. ❤ https://t.co/T1BLEsqdRm
4ReTweets18Favorites·Details
#2
Сашо Ордановски и брат му колку пари искешираа за овие 3 години?
6ReTweets12Favorites·Details
#3
@GunterFehlinger @a_miovska @NATO @MFA_MKD @VladaMK @Dimitrov_Nikola @MKembassyUK @EmbassyMagazine @LondnDIPLOMAT It is not positive achievement at all. We are not anti NATO, but we, Macedonians, do not agree with the name change of our country. Our country name will always be Macedonia, and one day the represents of SDSM along with some ambassadors will go to jail for treason!
1ReTweets20Favorites·Details
#4
@1VidiVidi Едно е да биде на терен, а сосема друго е да има позитивни резултати. Нека продолжи да се шета, па на избори ќе им дојде ,,сметката."
5ReTweets8Favorites·Details
#5
@gradzanin Граџанину - бездари сте! ,,Комитите" на секој натпревар трпат тортури од страна на МВР. Фашистиве и северџанката в.д. директорка не знаат ни што е театар.
Јбг, стока ќе си остане стока!
1ReTweets18Favorites·Details
#6
@KajMakamot @amaterism Која ја пее песнава? Ме расплака!
Баталете ги Либертас и одродените, небитни се. Песнава е преубав чин! Ние на стадион пееме, а тие во театар дивеат!
Дури има Македонци, ќе ја има Македонија! ❤💛
3ReTweets12Favorites·Details
#7
,,Ама, 30 години, што би рекол Амди Бајрам – маме и ебавте на државата. Наполнивте џебовите, си ги испративте децата во странство на сигурно, а за јаднициве тука никогаш уво не ве заболе. И сега во несвест ќе паѓаме на муабетот на Пендаровски."
https://t.co/D63veA90dL
4ReTweets7Favorites·Details
#8
Професорке @TKarakamisheva, гледам Бујар овој пат лошо поминал во инспекцијата; многу, многу лошо поминал. 🤗👏
Судија @VladimirPanche6, санкции од Вашите колеги не очекуваме, нека си молчат. Баба Перса ќе нè заштити. https://t.co/V4wtNITxcD
3ReTweets7Favorites·Details
#9
Скопје на светските топ листи на загаденост како стоо? https://t.co/c9AFFSatwW
2ReTweets9Favorites·Details
#10
Македонија и Србија одамна се у шенген. 😂 https://t.co/XZQzAJ0LZD
3ReTweets6Favorites·Details
#12
@VladimirPanche6 @Igorce20 Судија, ова не се плати, ова е богатство! Напатен народ не може глава да крене од кредити, овие се ,,намлатија" пари на најневозможен начин. Може би било нормално правно неуки луѓе да извршат ваков грабеж,но правници со толку стаж да учествуваат во ваков грабеж е рамно на лудило!
2ReTweets8Favorites·Details
#13
Фатиме кога имаше сон да стане Претседателка на Македонија, ама се разбуди кога и' ги побараа парите да ги врати. ❤ https://t.co/zXqs7yPx9Z
1ReTweets11Favorites·Details
#14
Дечки, прославата за мини шенген може да започне! https://t.co/lwW3BsYHdG
2ReTweets7Favorites·Details
#15
Ужас! Негрижа! Хаос! https://t.co/FUBvpmpI4q
1ReTweets10Favorites·Details
#17
@Tetkicai Ај, што е убав и што си го сакаме, ама и тој нè сакал нас. ❤❤❤
1ReTweets10Favorites·Details
#19
Наместо пензионерските денови да ги поминат во чест и углед, тие се приклучиле на бандата. Срамота! https://t.co/wz4iHNaOLr
2ReTweets6Favorites·Details
#20
@VladimirPanche6 Ништо не штима во целава работа уште од почеток!1. знаеле и не кажале,па кога се дозна на одмор биле, по,,чистењето" на телефони и докази, ги притворија.1 призна,1 глуми ќе умира, Кате со фризура на судење и закажуваат пресуда пред избори.Ова каква лакрдија испадна, а ние будали!
3ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Спејсspejs_fraerot100
2Ким Јонг-унkim_jong_glaven83
3The Vincigrdo_pajce65
4Аладинnemitekvit_user64
5₭ⱤɆ₳₮łV₦łØ₮kreativniot59
6Баба Персаpravednatavita23
7Граѓанин либералgradzanin22
8BubbleGumkazi_ultimatum21
9Тања Каракамишева Tanja Karakamishevatkarakamisheva20
10Ацо Саатчијата ⏳acosaatcijata18