TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ganka Cvetanova @gankacv
#reach: 87918   ( 150rd )
#followers: 2623   ( 1367th )
#1
Ниту случајно згреши, ниту ненамерно ја изостави строфата со Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански... Ова беше класично пуштање на пробен балон! https://t.co/g6ZRk1cwsr
76ReTweets278Favorites·Details
#2
Пред извесно време го замолив да не зборува англиски. Сега го замолувам ДА НЕ ЗБОРУВА ВООПШТО!!!
https://t.co/pvL3TuMamm
77ReTweets246Favorites·Details
#3
Создавањето и опстојувањето на државите и нациите почива на постоењето на заеднички митови. За македонската држава и македонскиот народ тоа се Гоце Делчев и Илинденското востание. Ако го немаме Гоце и Илинденското востание тоа значи дека не постоиме и како држава и како народ!
74ReTweets241Favorites·Details
#4
Заради леснотијата со која се откажаа од името #Македонија, идентитетот, културата и историјата на македонскиот народ а при тоа не побараа цврсти гаранции за добивање датум за почеток на преговори со ЕУ, неминовно ми се наметнува прашањето кој бил основниот мотив?!?
#НекаТрепка https://t.co/Gak6NlNHG7
64ReTweets162Favorites·Details
#5
Во услови кога 🇧🇬 e најсиромашна држава во ЕУ, 40% од младите до 15год не умеат да прочитаат едноставен текст а 2/3 од населението од 25-64год не знае да користи компјутер, за @djambazki е побитно да биде националист/популист отколку да сработи нешто за доброто на својот народ. https://t.co/u3kx8ZS56I
57ReTweets174Favorites·Details
#6
Видовме @Dimitrov_Nikola колку и за што ве бива! И тие што не можеа да видат сега прогледаа. Shame on you...
#ТикТак
#ТикТак https://t.co/wTOH2jZhp0
56ReTweets170Favorites·Details
#7
The #Macedonian government deceives @UNESCO by submitting to the Parliament a different Draft Law on Natural and Cultural Heritage Management in the Ohrid Region than the one presented at the last UNESCO committee in Baku. https://t.co/275QVdkiIo
55ReTweets104Favorites·Details
#8
Кога ќе се соберат 4 жени од науката и тоа едната психолог, другата комуниколог, третата социолог и четвртата етномузиколог, резултатот е сведоштво за #Македонија преку пишан збор и научна мисла!
https://t.co/dGZvsOoET4 https://t.co/ETOwHmfGKu
46ReTweets130Favorites·Details
#9
Премиерот е жртва на својата некомпетентност и непочитување на дипломатските и безбедносните протоколи. Ако во методите на хибридна војна се вбројуваат надворешната (странска) интервенција во домашното законодавство и во изборниот процес тогаш #Македонија е жртва многу одамна. https://t.co/tXsgMbP21p
41ReTweets138Favorites·Details
#10
На Камењаро... по битолски 😉 https://t.co/lXCSx1Cy5F
11ReTweets204Favorites·Details
#11
Италија 🇮🇹 - земја на убавини, историја, култура, уметност, храна, вино, музика, дизајн, мода ама кој знае да ги препознае. #ТендеРашко сигурно не. Се извини некој од владата?!? https://t.co/nRUaFiEJlI
33ReTweets134Favorites·Details
#12
Снимката е доказ дека вистинската и најголемата закана за #Македонија се хибридните политки на некомпетентните политичари на власт! https://t.co/dgNgPvT4f6
33ReTweets124Favorites·Details
#13
The most trusted, most reliable and most deserving politician @Zoran_Zaev for Euro-Atlantic perceptives of #Macedonia. Thank you for supporting him!

@JHahnEU
@MiRo_SPD
@EmmanuelMacron
@theresa_may
@VP
https://t.co/MEo0F1GyWm
34ReTweets112Favorites·Details
#15
Dear @MiRo_SPD, who will take the responsibility for organizing this embarrassing meeting with one of the key persons involved in the biggest extortion scandal in the history of #Macedonia? https://t.co/pC9KHjaz6o
39ReTweets86Favorites·Details
#16
Може некој да ми каже зошто СДС се однесува како да е опозиција па формира влада во сенка?!?
#ПрашањеШтоМеМачи https://t.co/onxCV38tg4
22ReTweets107Favorites·Details
#18
После оној државнички поздрав "Љубави" до Бојко, чувствувам за потребно да им се извинам на сите оние што што сум ги прекорила кога - најљубезно услужувајќи ме во продавница или кафич - добронамерно ми се обратиле со "срце".
15ReTweets104Favorites·Details
#20
Пепељугоски: "Заев треба да поднесе тужба против пранкерите за нарушување на угледот и правото на приватност." Арно ама Заев вчера си легна на брашно и ги пушти низ вода сопартијците со тезата за хибер војна. Уплашен е кутриот да не објават уште нешто.
https://t.co/oWtxabAQtJ
14ReTweets56Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner6
2Ivan Kolevinenkovkolev6
3Зоран Мијалковzoran_mijalkov5
4Katica Kulavkovakkulavkova4
5Лавот од Фориноbryonybree3
6Jankojankoilkovski3
7Дедadedapilos3
8Robert Veljanovskir_veljanovski3
9Г-дин Ривсpadretto3
10Брадестиот_bradestiot3