TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорѓи Влајнкиноски 🇲🇰 @gjorgjivv
#reach: 55711   ( 414th )
#followers: 864   ( 4816th )
#1
Денес бев апсен. За ништо, се разбира.
Нема страв, нема предавање.
Има полициска бруталност, ама ќе им помине.

Вевчанци, драги мои Вевчанци посебно Ви БЛАГОДАРАМ за ПРКОСОТ кон полициската бруталност.

Да живее Вевчани, да живе Македонија. https://t.co/QfiAUWlVds
115ReTweets528Favorites·Details
#2
Премиеров бил Претседател на државава, ќе читал и идни стратегии за 2001 година 😂😂😂 https://t.co/Cg5LqHXhep
51ReTweets129Favorites·Details
#3
Бугарски визитар, со бугарска жица, бугарски корени и анекс од 12............
#ВевчанскиКарневал2021 https://t.co/3qZOb0R4Cd
32ReTweets117Favorites·Details
#4
Честитки до пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и пратениците од ЛЕВИЦА за маратонската 21 часовна борба против намерата на власта да озакони криминал тежот 33 милиони евра помеѓу Зоран Заев и Макпетрол.
23ReTweets182Favorites·Details
#5
Прашања до @SPendarovski, @Bujar_O, Оливер Спасовски и @VladaMK 👇 https://t.co/6XOTdFvbcB https://t.co/rAkCITPzX9
27ReTweets79Favorites·Details
#7
#ПолицискаДржава

Во секој случај, покултурно е кога е со #Покана 🥰

П.С. Законот врз основа на кој ме повикувааат од МВР е вон сила. Не постои став 6 во член 142.
Па ја користам оваа прилика да им кажам дека од 2010 година има нов Закон за кривична постапка. https://t.co/v6JKZCZb3H
14ReTweets63Favorites·Details
#8
СДС сака да организира попис без етничка графа. Тоа е метод за бришење на народи.
Грците со попис ги избришаа Македонците во Егејска Македонија.
Бугарите со попис ги избришаа Македонците во Пиринска Македонија.
Северџаните со попис сакаат да не избришат Македонците во Македонија!
10ReTweets46Favorites·Details
#10
Василичари носете сурати 👹
Во Вевчани више полиција него народ.
Ама Вевчанецот е пркосен #СлободаНаДухот
Да живее Вевчани и Македонија!

#Хунта
6ReTweets53Favorites·Details
#11
👂 Слушам дека за време на Вевчанскиот карневал на 13 и 14 јануари ќе биле ангажирани 500 униформирани полицајци и 100-тина цивилна полиција?

📢 Малку ќе ви е!
8ReTweets36Favorites·Details
#12
Мое Вевчани ❤️ https://t.co/Oux7RukLo4
6ReTweets40Favorites·Details
#13
Постојат толку многу причини да се гордееме со Македонија 🇲🇰

За многу години Свети Наум Охридски Чудотворец ♱ https://t.co/E3RHMhxPxW
5ReTweets39Favorites·Details
#14
Вевчанци ни денес не се откажаа карневалот.
#Емоции #Единство #Обединување #Непокор https://t.co/aFOA5jfF4p
7ReTweets33Favorites·Details
#15
Кире Лазаров најдобар десен бек изминатава декада.
БРАВО 👏 https://t.co/poLb5DpSAw
5ReTweets37Favorites·Details
#16
Цело време лажеле дека обезбедиле 833.000 вакцини!
Питачана! https://t.co/OfZGWkCJya
9ReTweets24Favorites·Details
#17
Во Вевчани за прв пат избравме НАЈСЛАБА МАСКА, наречена "правна држава", иако беше најбројна. https://t.co/NdGP1er26q
3ReTweets37Favorites·Details
#18
На 13 јануари во Вевчани ќе ја измачуваме хунтава 😂
За времетраењето на карневалот, маскираните ја имаат сета слобода и “занес” во “поставувањето на светот наопаку”, слобода во која до израз доаѓа креативноста на духот, смислата за импровизација, критика и иронизирање.
#Слобода https://t.co/ENgqQXjWK7
5ReTweets30Favorites·Details
#19
Шала на своја сметка 😃 https://t.co/SF0KVBYJrh
3ReTweets38Favorites·Details
#20
Не мислете дека ако вашето шарено граЏанство е глупо, цел народ е глуп. Мајмуни си се правите сами. Дебили. https://t.co/RUl7qCMaq4
5ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влада на Р. Северна Македонијаvladamk1
2Nikola Gruevskigruevskinikola1