TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 131805   ( 11th )
#followers: 20397   ( 15th )
#1
Прочитајте го целиот текст. Српски голман во солзи гушка хрватски играч, а двајцата играат за македонски тим.... па јеботе, Вардар е Југославија.

https://t.co/IGzyjJg7xy
70ReTweets320Favorites·Details
#2
Којзнае колку му е глупо на Венко Андоновски сега кога дозна дека зема 10,000 денари помалку од Александар Ружин за да го советува Заев. Професор, писател, колумнист, со докажани дела зад себе зема 10,000 денари помалку од продавач на гуми и бандажи.

Колку депримирачки звучи тоа
36ReTweets247Favorites·Details
#3
Ќе летаат ли откази во МТВ за бруката да нема пренос од европски шампион!?
34ReTweets247Favorites·Details
#4
И воспитачките во градинка треба да имаат бенефициран стаж. Ти да слушаш 20 до 30 деца секој ден да ти врескаат на глава и да си сталожен, тоа треба нерви.
27ReTweets261Favorites·Details
#5
Страшна и одвратна е леснотијата со која сакате да протнете дека Гоце е Бугар.

Уште го правдате со луѓето кои земаат бугарски пасоши, пошто од мерак земаа, не од што ги оставија на питачки стап.

Државата ги натера да се пишат Бугари, исто како што сега ќе го натера и Гоце.
47ReTweets201Favorites·Details
#6
Чекајте малце бугари. Он му е надворешен советник на Заев за економска, социјална и културна соработка со државите на Бенелукс, а има приватна фирма за гуми и бандажи Бенелукс тјунинг.

Абе Монти Пајтон ги мочаме од ќерамиди, јеботе Миливоје.
35ReTweets211Favorites·Details
#7
Тоа што град Скопје одеднаш најде 100,000 евра за награда, 40,000 евра за чартер лет и 32,000 евра за прослава, значи дека пари се има, ама се чуваат за вакви неочекувани победи. Паметно.
25ReTweets238Favorites·Details
#8
Многу глупо што прво го кажаа нашето име. Ние сме навикнати се да се решава у последен напад.
28ReTweets222Favorites·Details
#9
Да потсетиме само дека Вардарци немаат земено плата 9 месеци. Онака само да потсетиме.
25ReTweets211Favorites·Details
#10
Еј ви текиња на видеото од вчера кај што коли не ја почитуваат сигнализацијата на цајканката и за малку ќе ја згазеа!? Епа денес заменик-министер за култура врти на две полни ленти и удира во моторциклист.

Кој ве научи на ваков пашалук, да ми е да знам!?
36ReTweets147Favorites·Details
#11
Чернобил е мастерпис. И добро е што вакви серии имаат малку епизоди. Имаат поголем импакт и нема простор на разводенување на причата.

Се надевам дека човештвото ќе научи нешто од неа, а особено владите и нивните прости послушници.
30ReTweets144Favorites·Details
#12
Шала на страна пријатно сум изненаден од метлата на Заев. Е сега уште ако може и Стефан Богоев да го стави градоначалник на Скопје, that would be great.
25ReTweets156Favorites·Details
#13
Бациња и од жири бевме втори. За два поена не тепаше Шведска. Тоа е. Еби му мајката.

Не може да кажеме дека не беше добра вожња скоро нонстоп да добиваш поени и да ти го кажуваат името.

Како и да е. Настапот беше супер, а и пласманот, а и бесплатната реклама од Бој Џорџ. :)
23ReTweets158Favorites·Details
#14
После Гоце Делчев што друго ќе бараат? Ви текнало на тоа? Сте размислиле како се понаша рекетар на кој еднаш ќе му дадеш пари!?

Тикви сте размислиле, пуна ви е устата со ЕУ, од која ни датум за преговори не можеме да добиеме.
31ReTweets127Favorites·Details
#15
Сдсмовци го напаѓаат Дац зошто во статус побарал оставка од Павле. Јеботе, од кога стана грев да побараш оставка од пратеник за тоа што направил нешто незаконско!?
18ReTweets162Favorites·Details
#16
Имам другар геј е новото имам другар Албанец.
25ReTweets137Favorites·Details
#17
Воз вози со 306км на час. Стабилноста е беспрекорна. Кај нас, до Битола додека дојдеш, црева ќе истуриш. https://t.co/ke7McsA69u
19ReTweets140Favorites·Details
#18
Алекс Ружин советник во Влада: https://t.co/volak8mIzq
29ReTweets109Favorites·Details
#19
Моментално во мензата во Влада, по добивањето на чистата препорака за отпочнување разговори за ЕУ. https://t.co/eq2yXz73GO
30ReTweets103Favorites·Details
#20
Кога пробуваш само со промена на име да влезеш во ЕУ. https://t.co/wmmZLkizJI
21ReTweets109Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🌸🌸🌸 Molly Bloom 🌸🌸🌸_molly__bloom_32
2Топчовидна○°•●kockicabranka23
3tribananachokoleshnik21
4Фломатериjane_sk17
5Слотере Ничеsafarafov15
6Baze Lazevskibazelazevski15
7БИЧЧ ПЛИЗЗЗkirilmkd14
8Poison Ivyhedera_genus14
9Laze Janevlazejanev12
10Влаткоvlatkovski12