TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МуртиноПутер🇲🇰❤️🇷🇸 @gromovnikot
#reach: 15443   ( 1448th )
#followers: 206   ( 15446th )
2 годишно дете душиче невино.
Болно од канцер. Срцева мана уште неколку други болест кое ги имало детето.
Лудациве му направиле ковид тест и го ставиле во ковид позитивно.
Притоа впишувајќи го во ковид позитивно починато.
Добро бе кај ќе ви оди душата?
14ReTweets45Favorites·Details
Голтајте ваксајни сега
На сите нека ви мерат температура на чело
А на аристократијата на рака
👇 https://t.co/OcsOo5FpGJ
10ReTweets29Favorites·Details
До 5 колено треба да се гледа наназад кој од која фамилија потекнува.
Татко
МЗ Илија Филипче СДС катастрофа
Син
МЗ Венко Филипче СДС Катастрофа https://t.co/Aq95c37R5k
7ReTweets25Favorites·Details
@Colombiodmk1 Уште колку луѓе треба да умрат од
⬇️
Непрофесионалност
Некадарност
Несоодветно образование
Импровизација
Штедење
Партиски вработувања
Партиски тендери
Несоодветни протоколи
Неподнесување одговорност
????
Тие што се на власт дојдоа со таков наратив за кој ти збориш сега
8ReTweets16Favorites·Details
@yygddssshh65322 Владата треба да падне
Хаос и очај во државата.
Неспособност на сите страни
6ReTweets23Favorites·Details
Како се одржава паркот.
Пола од прскалките нефункционираат.
И ете зелената површина позади паркот на езерата скоро и да ќе ја снема.
Зелено скопјенце нели
👇 https://t.co/fmQ9iz7h7n
7ReTweets20Favorites·Details
Венко филипче министер задгробен министер и тендери. https://t.co/yeo22usFMQ
5ReTweets18Favorites·Details
@deadwronger Науката ја фрлија у контињер со по појавувањето на Ковид19
1ReTweets5Favorites·Details
@sveste_tese Бугарскиот парламент и спикерот на парламентор кажуваат дека Бугарскиот народ му е благодарен на Хитлер и Мусолин за што ја добиле Македонија и Егејска Македонија односно беломорјето
👇
https://t.co/6qpx6MujyY
1ReTweets2Favorites·Details
@aerodrom1312 Двете братче
Се сеќаваш како викаа кога беше шарена револуција дека од
500000 до 600000 граѓани се надвор од Македонија.
Севердонците и тогаш и сега манипулираат
1ReTweets2Favorites·Details
@TezeMirushe Па најверојатно нашиве шверцале 5 со истата кола сигурно ја возеле колата до Црна Гора и назад ам сигурно знаеле и дека се цајкани некако поврзале.
1ReTweets1Favorites·Details
@BaronMkd @Mince51295074 @sveste_tese Убаво си кажува Заев некои од нас му помагаа на окупаторот
Кој разбрал разбрал
0ReTweets4Favorites·Details
@Hank___Chinaski @Sekerinska Ќе речат граѓанитенсе вратиле во Македонија.
Тука е фалсификатот во 54128 илјади
0ReTweets3Favorites·Details
@LejdiHiki @deadwronger До 50 ќе ги решиш бубачките 😂
0ReTweets3Favorites·Details
@Jovanowsky Уште идеш у капан ан
0ReTweets3Favorites·Details
@Nedopirliva1 Здравството треба да работи со полна пара луѓе умираат од други болести поради компликации од ненавремени терапии.Смешни се властите дека поради ковид неможе да се лечат другите болести.
Медицината ја сведоа на циркус со ковид
0ReTweets2Favorites·Details
@TR1k5teR Терапија камшик
0ReTweets2Favorites·Details
И сга ваксајни што праиме?
👇 https://t.co/iN0X8yjNJ4
0ReTweets2Favorites·Details
@exmitevskad Нека јадат нека се здави и живи
0ReTweets2Favorites·Details
@Boychenn @Caryaatid 10000
1500
1000
1000
1200
=14700
+
Автобус 1500
Или
Кола 3000
Велосипед 0 денари превоз

Поскапа варијанта
12000
1500
1000
1000
1200
=16700
+
Автобус месечна 1500
Кола 3000
Велосипед 0 денари.
Ова е доклку живее сам/а
Со цимери или цимерки друга математика.
Али пак си заглавил
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Natashaboychenn13
2Симонаcaryaatid11
3Fever ☣🦠😷💀deadwronger9
4Лимузинаkkk251469487
5Henry Chinaskihank___chinaski3
6GPS_JEDI🇲🇰🇪🇺🇺🇸🇲🇰gpsokolovski3
7Ilija Dimovskiilijadimovski3
8Александарtr1k5ter2
9ПанкотНе(Е)Мртовpivo_ok_pozz2
10Антебелумtezemirushe2