TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мада Фака @h3xman
#reach: 15127   ( 564th )
#followers: 2212   ( 2018th )
Бев кај мајка ми и буричкав по старите работи, си ги најдов NFT-њата :)
Од времето пред да стане саша кавачевич главна ѕвезда у мк https://t.co/HxgKEAa59e
6ReTweets99Favorites·Details
Трет колега по ред што последнава година доаѓа од Колумбија го задржуваат на аеродром за детален претрес и испитување.
Ми вика колегава: да мислите дека сите од Колумбија се дел од картел е исто ко ние да мислиме дека сите од источна Европа се вклучени во трговија со луѓе
4ReTweets58Favorites·Details
Го има видено некој грев?
Шахмат https://t.co/dtp1NqpLEd
5ReTweets20Favorites·Details
Ради ова не се селам, ќе треба да одам на вакви забави https://t.co/qwmRBOx8FQ
0ReTweets21Favorites·Details
@satelite_chris @DecimalFawn4210 @Jane_Sk И правиш муабети од типот “види нас, сви овде живимо како браќа, и срби и хрвати и босанци и македонци”
0ReTweets6Favorites·Details
@Jane_Sk @DecimalFawn4210 @satelite_chris Да бе, јас да дремам по балкански забави за некој на готово да ужива после. Кој ги ебе, нека си се изборат сами :))
0ReTweets5Favorites·Details
@feisty_one1 Cunk on earth е најдоброто нешто што искочило последниве 2-3 год
0ReTweets4Favorites·Details
@Jane_Sk Ужас!
0ReTweets4Favorites·Details
@taskovskig @satelite_chris @DecimalFawn4210 @Jane_Sk пер, нели глеаш дека шитпостаме. Изгледа во право се кога викаат дека луѓето таму горе немаат смисла за хумор :)
плус никој не ти вперува, ама изгледа после некое време желбата сама ти доаѓа
0ReTweets3Favorites·Details
@satelite_chris @MrBlueberry258 Тие со возењето бетмобил и тркање плус предолги интроа кога ќе умреш. Умираш и чекаш 3 мин да пројде интро за да почнеш од ново
0ReTweets2Favorites·Details
Punk is n̵o̵t̵ dead https://t.co/9wK2UXAddb
0ReTweets2Favorites·Details
Руски џез квартет морале да се крстат на англиски Happiness, пошто тој збор не постои на руски :) https://t.co/PGfTZws9GO
0ReTweets2Favorites·Details
@nesosk Мојата е проценка е 2032, ама ме убедуваат дека е можно и 2028 да се кандидира
0ReTweets1Favorites·Details
Постои појака жена од Лејла у Мк?
0ReTweets1Favorites·Details
@Ref И јас мислам така :)
0ReTweets1Favorites·Details
@metodija69 Рамковска
0ReTweets1Favorites·Details
@ddimkooooo Да, моја грешка :)
0ReTweets1Favorites·Details
@UrsusActros Скопје
0ReTweets1Favorites·Details
@taskovskig @DecimalFawn4210 @satelite_chris @seirdotmk @Giotto_mkd @Jane_Sk Да бе, не можеше со колешката у кафич да се видиш :)
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Марк Грег Спутникsatelite_chris6
2Фломастериjane_sk5
3Zarko Ristovskidecimalfawn42104
4El Duderinomrblueberry2582
5Нашиот Човек Флинтtaskovskig2
6TheFeistyOnefeisty_one11
7Нешоnesosk1
8зен нудистref1
9Snezhanalalahtootoot1
10Методија Белевскиmetodija691