TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Henry Chinaski @hank___chinaski
#reach: 51227   ( 47th )
#followers: 4226   ( 891st )
Палчо нашол рандом девојче на интернет и на сајт на партија напишал дека е некоја Јована Т од неговата партија 😂😂😂😂 https://t.co/bfu2k5KwGP
51ReTweets208Favorites·Details
27 јануари е Меѓународен ден на сеќавање на жртвите на холокаустот. Фашистичка Бугарија во Треблинка депортирала 7.144 Евреи од Македонија односно 98% од вкупното еврејско население на оваа територија кои никогаш не се вратиле назад. Ова не смее да се заборави или негира. https://t.co/CrEiFQLezf
53ReTweets159Favorites·Details
ГТЦ се распаѓа, пола дуќани се празни, од нови бизниси се отвораат само семкарници, Бајрамови копаат крипто на сметка на малкуте дуќанџии, 4-5 луѓе на крајот кај Соравија просат за леб. Важно го гушнаа и го спасија
30ReTweets144Favorites·Details
Сте виделе македонски премиер или претседател да ги собере сите македонски здруженија од Егејска и Пиринска Македонија и да им дава насоки како да функционираат
30ReTweets135Favorites·Details
На 4 јануари 1943 година, после долги и тешки измачувања од бугарскиот фашистички окупатор, починале Мирче Ацев и Страшо Пинџур. Тој фашистички окупатор, или „администрација“ како што велат СДС, се погрижил гробовите на двајцата да не им се знаат.
26ReTweets94Favorites·Details
Не можат со нарко банди од Грчец и Арачиново да се справат, глумат геополитички безбедносен фактор 🤦‍♂️
19ReTweets79Favorites·Details
Цените не паѓале оти имало залихи по стара цена, а можеа претходно да поскапат залихи набавени поевитно. Ни контрола, ни инспекции. Циркус држава
14ReTweets86Favorites·Details
За кучиња одма се собраа на протест, за силувани и злоставувани девојчиња и тепани жени, повеќето невладини ќутат, а што е тоа протест
8ReTweets81Favorites·Details
Со твитање му скративме 100.000 евра државни пари на Никола Спасов. 🥳 МНР ќе ја откаже кампањата за рекламирање
11ReTweets67Favorites·Details
Сестрата заменик директорка, братот си копа биткоини, дуќанџиитете плаќаат, ГТЦ пропаѓа, гушкачите спијат. Прекрасно.
9ReTweets72Favorites·Details
Ако има обвинение за Жан Митрев зошто нема за Филипче? Жими правдава
10ReTweets67Favorites·Details
Ние што не фативме корона сме посебни луѓе
10ReTweets58Favorites·Details
Име на држава им сменија, историја и јазик им продаваат, корупција на секое ниво, пола влада фатена во криминал, судии се местат од штаб, се укинуваат пресуди за јавен криминал, цени се качуваат ненормално, ама тие за кучето од Струга во Скопје ќе протестирале. Какви идиоти
8ReTweets62Favorites·Details
Мислам дека редно е оваа глупост да ја има во Скопјенце оти нема слична глупост што ја немало досега https://t.co/bITwWIxGin
6ReTweets60Favorites·Details
Германскиот канцелар презема историска одговорност за Холокаустот, бугарскиот претседател негира депортација на 7.144 Евреи од Македонија. https://t.co/MZo1jg5uol
12ReTweets33Favorites·Details
А дека зградата срушена во Днепар испадна дека е срушена од украинска ракета
7ReTweets45Favorites·Details
Има пушачи на цигари со осет и пушачи на цигари без осет. Вториве кога им викаш дека ти смета, се прават навредени. Таквите сега би ги врзал надвор на загаденово по цел ден да седат.
7ReTweets43Favorites·Details
Хелсиншки реагираше што се сменил директор во МКЦ, а се уште нема реакција за силуваното девојче во Велес. Уште посрамота Меѓаши што нема реагирано. А бе измислија секзизам за Нина, како печурки изнинкнаа тогаш разни организации. Сега штама
6ReTweets45Favorites·Details
Ги нема сега оние да прашаат колку Тамари чини рекламирањето преку Рејтинг на Никола Спасов
8ReTweets31Favorites·Details
Сте виделе сиромав активист од невладина? Ни јас
5ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kristinakristinna_vel13
2Инес 2.0 🇲🇰 🇩🇪__aloines_7
3Menche Immortalmencheimmortal5
4Фортификацијаfortiifikacija5
5Sara Kuma Liska,sex instructor-first lesson freepizdavimater4
6𝕸𝖆𝖈𝖍𝖊 vlatko100janosk3
7Εφτελιαeftelijanamajka2
8ПрофилПредВремето®rebrendiran2
9Александар Јовановскиaleksmakre2
10Đoko-mkddjokomkd2