TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

igorjanev1 @igorjanev1
#reach: 59182   ( 549th )
#followers: 0   ( 40396th )
#1
Не постои човечко суштество со здрав рaзум кое би гласало за СДС!
54ReTweets235Favorites·Details
#2
СИТЕ НА ИЗБОРИ!

НЕМА БОЈКОТ!

КОЈ ГЛАСА ЗА СДС Е ДРЖАВЕН НЕПРИЈАТЕЛ!
40ReTweets150Favorites·Details
#3
Не постои човечко суштество со здрав рaзум кое би гласало за СДСМ!
36ReTweets147Favorites·Details
#4
ПОЧУТУВАНИ МАКЕДОНЦИ, ИЗБОРИТЕ ЗАКАЖАНИ ЗА 15. ЈУЛ СЕ ИСТОРИСКИ ИЗБОРИ, ИЗБОРИ ЗА ОПСТАНОК НА СИТЕ НАС. СДСМ ИМА 35% , ДУИ 6%, АЛИЈАНСА 4%, БЕСА 4%, ОДНОСНО ВКУПНО 49%. ПОРАДИ ОВОЈ ФАКТ, МОРАМЕ СИТЕ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НА ГЛАСАЊЕ!
НЕ СМЕЕ ДА ИМА БОЈКОТ, ЗАЕДНО МОРА ДА ГО ПОБЕДИМЕ ЗЛОТО!
25ReTweets110Favorites·Details
#5
ВНИМАВАЈТЕ!
ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ИМА НАГЛАСЕНИ (НЕЛЕГАЛНИ) РЕТРОАКТИВНИ ЕЛЕМЕНТИ, КОЈ ГО ПРАВАТ ДОПОЛНИТЕЛНО НЕСПРОВОДЛИВ И ОЧИГЛЕДНО НЕЛЕГАЛЕН. ТОЈ ДОГОВОР НЕМА НИКАКВА ИДНИНА, ПОРАДИ ОВА ИСТИОТ МОРА ДА СЕ РАСКИНЕ, И ТО САМО ЕДНОСТРАНО СО ДИПЛОМАТСКАТА НОТА ДО ДРУГА СТРАНА!
26ReTweets70Favorites·Details
#6
1. ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ТРЕБА ПРВО ЕДНОСТРАНО ДА СЕ РАСКИНЕ СО ДИПЛОМАТСКАТА НОТА, и потоа
2. ДОМА, СЕ ПОНИШТУВА АКТ ЗА РАТИФИКАЦИЈАТА НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР пред Уставниот суд!
20ReTweets51Favorites·Details
#7
АКО ВМРО-ДПМНЕ МУ БЕГА НА ПРЕД СДС ЗА САМО 2.1%, И ПОКРАЈ СИТЕ АФЕРИ И КРИМИНАЛИ,
ЈАСНО Е ДА ОВА ДРЖАВА НЕМА ИДНИНА!
НАРОДЕ, ПА СДСМ ВЕ ОТЕПА ОД СИРОМАШТИЈАТА И НИ ГО ИЗБРИША НАШИОТ МАКЕДОНСКИ ИДЕНТИТЕТ,
И ПАК ГЛАСАТЕ?
ВИЕ ШТО ГЛАСАТЕ, ДА ЛИ СТЕ НОРМАЛНИ?https://t.co/JRvbb7qMw7
11ReTweets60Favorites·Details
#8
КАКОВ СМЕ НАРОД НИЕ?
НАРОДЕ, ЗА ТРИ ДЕНА ИЗОЛАЦИЈА, ЦЕЛ БЕЛГРАД ГОРИ, МИЛИЈАРДИ ШТЕТА.

А НИЕ ДО КРАЈ УНИШТЕНИ И ПОСРАМЕНИ, А НИ 100 ЛУГЕ НЕМАШЕ НА ПРОТЕСТИ ЗА ОДБРАНА НА ИМЕТО И ДРЖАВНОСТА?
13ReTweets43Favorites·Details
#9
ВИСОКО ЦЕНЕЈЌИ ЈА ИЗЈАВА ЗА ПОНИШТУВАЊЕ П.Д, СО СЕТА ПОЧИТ ДО ПРОФ. СИЉАНОВСКА, ЈАС БИ САКАЛ И ОД ПРОФ. МИЦКОСКИ ДА СЛУШНАМ ДЕКА СО ДИПЛОМАТСКАТА НОТА ДО ГРЦИЈА ЕДНОСТРАНО ЌЕ ГО РАСКИНЕ ПРЕСПАНСКИОТ, И ПОТОА ЌЕ ГО ПОНИШТИ АКТОТ ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ОВОЈ ДОГОВОР, ПРЕД УСТАВНИОТ СУД.
11ReTweets42Favorites·Details
#10
СТУДЕНТИТЕ ЧЕСТО МЕ ПРАШУВААТ ДАЛИ СЕКОЈ МОЖЕ ДА Е ПРЕТСЕДАТЕЛ/ПРЕМИЕР? ДО ЗАЕВ БЕШЕ СПОРНО! НО ОД ЗАЕВ НАТАМУ, СЕ ГЛЕДА ДЕКА СЕКОЈА БУДАЛА МОЖЕ ДА БИДЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР!
10ReTweets42Favorites·Details
#11
НОВОТО СРАМНО ИМЕ „СЕВЕРНА" Е ИСИЛЕНА РЕАЛНОСТ! ДА РЕАЛНОСТ, НО И ДИВОГРАДБА, БЕЗ ЛЕТИМИТЕТ!
ЗАТОА П.Д. МОРА ДА СЕ РАСКИНЕ! МОРА!
9ReTweets45Favorites·Details
#12
The only solution for Macedonia is to terminate, unilaterally, the Prespa ID agreement (concluded with Greece 2019.). Prespa agreement on redefinition of national identity is an illegal document!
10ReTweets30Favorites·Details
#13
САМО ЕДИНСТВЕНИОТ ТРЕТ БЛОК ОД СИТЕ ПАРТИИ МОЖЕ ДА ГИ ПОБЕДИ СДС И ДПМНЕ ПРЕДАВНИЧКИ ПАРТИИ!
ОБЕДИНТЕТЕ СЕ СИТЕ!
БЕЗ СУЕТА И БАГАЖ ОД МИНАТОТО ИЗБЕРЕТЕ ЛИДЕР, БИЛО КОЈ И ПРИВРЕМЕНО, И НЕКА СЕ ПОРАЗИ ПРЕДАВНИЧКО СДС И ДПМНЕ!
10ReTweets28Favorites·Details
#14
NEMA NISHTO OD EU! EU IDNINA E EVTINA ILUZIJA SO KOJA SDS MANIPULIRA! VRATA ZA MAKEDONIJA E ZATVORENA! I KE OSTANE ZATVORENA!
7ReTweets32Favorites·Details
#15
И ЈАС КЕ БОЈКОТИРАМ! НО ВНИМАВАЈТЕ, НЕМА ЦЕНЗУС ВО ЗАКОНОТ И УСТАВОТ ЗА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ! ТИЕ КЕ УСПЕАТ!
СИТЕ АЛБАНЦИ КЕ ГЛАСААТ, И КЕ ДОБИЕМЕ АЛБАНЕЦ ЗА ПРЕМИЕР! КЕ ИМА ВОЈНА 100%!
6ReTweets32Favorites·Details
#16
СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ!
5ReTweets30Favorites·Details
#17
Зошто од ЕУ нема да има ништо, дури ни датумот, одг. е буг. уцена во 4 точки:
1.договор за „заедничка историја" како Бугарска со сите историски личности како Бугари; 2.Македонски јазик да стане Бугарски; 3.негација на нашето малцинство во Буг; 4.Бугари како конститутивен народ!
8ReTweets21Favorites·Details
#18
ГО ПОВИКУВАМ ПРОФ. МИЦКОСКИ НЕДВОСМИСЛЕНО ДА СЕ ИЗЈАСНИ ПО ПРАШАЊЕТО ДА ЛИ КЕ ГО РАСКИНЕ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР?

ПРВАТА МЕРКА МОРА ДА БИДЕ ТОЈ РАСКИН!

1.ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ТРЕБА ЕДНОСТРАНО ДА СЕ РАСКИНЕ СО ДИПЛОМ. НОТА,
2.СЕ ПОНИШТУВА АКТ ЗА РАТИФИКАЦИЈАТА НА П.Д. ОД УСТАВНИОТ!
6ReTweets27Favorites·Details
#19
АЛБАНЦИ НЕ ВРЕДАТ НИ ПЕТ, А СДС НИТУ ЕДНА БАНКА!
https://t.co/vDMyrxkdOy
7ReTweets22Favorites·Details
#20
АКО САКАМЕ ДА СМЕ МАКЕДОНЦИ, ТРЕБА ДА СЕ РАСКИНЕ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР! СЕ ДОДЕКА ОВОЈ НЕ СЕ РАСКИНЕ КЕ БИДЕМЕ СЕ ДРУГО САМО НЕ МАКЕДОНЦИ!
5ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Алфа ТВtelevisionalfa24
2Гордана Сиљановска Давковаgogamkd19
3Goran Momiroskigoranmomiroski17
4Dragan Milosavljevicdragan_milosh16
5todor petrovpetrovt7187
6Фортификацијаfortiifikacija7
7Republika Englishrepublikaeng6
8iNFOMAX.mkinfomaxmk6
9Рашела Мизрахиmizrahiraselamk5
10Курирkurirmk4