TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IRLMacedonia @irlmacedonia
#reach: 75067   ( 92nd )
#followers: 3974   ( 960rd )
Во обид да најде слободна земја за да гради, политичката и бизнис-елита го „окупира“ селото Трница. Сега селото е претворено во елитно викенд-одморалиште преполно со луксузни вили изградени на државно земјиште.
https://t.co/PCAjLGtW5e https://t.co/YfhFUA2Vs3
80ReTweets146Favorites·Details
За прв пат прикажуваме како функционирала мрежата од државни службеници, високи функционери и научници без интегритет кои една деценија го блокирале Законот за заштита на Националниот парк „Маврово“.

https://t.co/qVXtx6ixHR
39ReTweets100Favorites·Details
1/2 ПРОЕКТ „ЗЕЛЕНИ ТАЈНИ”:
Повеќе од една деценија владите на Никола Груевски, Зоран Заев и Али Ахмети колективно работеле со една цел, да овозможат профит на мала и моќна група трговци на сметка на деструкцијата на Националниот парк „Маврово”.
https://t.co/JnaEPC5Hx5
14ReTweets27Favorites·Details
ИРЛ по првпат открива како лобирањето и трговијата со влијание за приватни интереси ќе го остават Националниот парк „Маврово“ со неизвесна судбина. https://t.co/ADAnkS3JO2 https://t.co/7CDtBtu9C3
7ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии