TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 75837   ( 316th )
#followers: 12574   ( 73rd )
#1
#2
МК реалност. Криминалците се уште на слобода, СДСМ ги довработува своите луѓе по администрација, Грујо брка нови инвеститори од Унгарија за МК пазарот, свеста за фрлање ѓубре не е мрдната од мртва точка, а Амди Бајрам успешно си гази.
33ReTweets142Favorites·Details
#3
Што се дешава со законот за пушење и градов? Очај е
32ReTweets119Favorites·Details
#4
Читам некои натписи за претседателски кандидати. Ако треба да се бира меѓу Влатко Ѓорчев и Оливер Спасовски, јас гласам за Хорхе.
11ReTweets93Favorites·Details
#5
Лек за убав живот е помалку социјални мрежи и тв, во работно време концентрација на професијата а не на трачеви и џабелебари , а во слободно време повеќе музика ,филм и спортување, шетање во природа и друштвени игри со ведри луѓе.
19ReTweets63Favorites·Details
#6
Бебето, зачетокот на новиот живот и преживеаната трудница се светлата точка на оваа црна трагедија.
4ReTweets67Favorites·Details
#7
Вчера ми беше тажно, денес уште потажно. Сочувствувам со трагедијата и болката што ја дочекаа најблиските на загинатите бидејќи знам дека нема поголема болка од загубата на близок.
3ReTweets55Favorites·Details
#8
Немало деца но имало доста патници на возраст од 25 - 30 години. Сочувство до семејствата на загинатите а сила за преживеаните кои се борат за живот. Страшно :( #Карпалак
4ReTweets46Favorites·Details
#9
Амди Бајрам го гледам на 24 ТВ и вика: Со ВМРО бев долго време, ама си отиде Груевски, си отиде Мијалков, немам веќе што да барам таму. И да, сакал да почне кампања со кока кола: Амди Кола - кандидат за претседател.
5ReTweets35Favorites·Details
#10
Здраво напатен пријателу
5ReTweets33Favorites·Details
#11
Амди најреално ја има укапирано македонскава политика
5ReTweets32Favorites·Details
#13
Ж станал колумнист бе
2ReTweets23Favorites·Details
#14
Friday night out https://t.co/a8aFg3I9oX
2ReTweets12Favorites·Details
#15
Да мешаш добар професор со добат кандидат за претседател е како да мешаш добар стручњак со добар менаџер, добар теретичар со добар практичар итн.
0ReTweets17Favorites·Details
#16
@Brendonov Богами у време на вмро тој закон једино се почитуваше
0ReTweets14Favorites·Details
#18
Купување подароци за денот на вљубените го коси она народното: Љубовта со пари не се купува.
1ReTweets10Favorites·Details
#19
Многу ја сакам песнава . Пишува дека денес загинал. Ако е така, RIP https://t.co/LzBk1lLOls
0ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1elverdaderopesimistatherealpsmst2
2Стефанstefan_duvnjak2
3Шишаркаshisharka_1
4Слимjovi_mkd1
5Bananabanankata1
6dimipopodimipopo1
7Бибиthe_bb_1
8Ајс Тиicebucks71
9Dragon 🐲 Queen 👑bendtheknee31
10лилипутанкаbojankas1