TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ја Банџи Ја @jabandzija
#reach: 86960   ( 294th )
#followers: 4522   ( 693rd )
#1
Неверојатната серија Чернобил го подготви светот за тоа што не чекаше (а не знаевме!)

Спремете се добро, за лаги од институции, за борба за опстанок, за жртвување на некои за доброто на другите... БУКВАЛНО СЕ ШТО ГЛЕДАВМЕ ни се остварува сега пред очи! https://t.co/JMQCht6pdk
26ReTweets72Favorites·Details
#2
Кога се откри криминал кај Катица - Заев моментално престана да и дава подршка, и институциите ја гонат.

Кога се открива криминал кај вмровците - они секташки се бранат, подршуваат и никогаш не признаваат или да се откажат од некој криминалец.

Епа не се исти.
17ReTweets73Favorites·Details
#3
СТБ, НЛБ и КБ оствариле ЧИСТ ПРОФИТ од 100 милиони евра минатата година!

Тоа се пари кои се исцедени од реалната економија, од џебовите на сиромашните по основ на разни „провизии“, „трансакции“ и останат булшит. Така е тоа кога Банките станаа лихвари, под носот на Владата.
17ReTweets69Favorites·Details
#4
Абе 27ми април било интервју за работа. https://t.co/12vUV0ELI0
14ReTweets73Favorites·Details
#5
УКИМ против намалување на плати за да им се помогне на приватниците.
Синдикатите на административци против.
Наставниците против.
ВМРО против.
ДУИ против.

ЕДНАШ требаше да помогнете на секторот заради кој постоите и зимате плата! ЕДНАШ!!!
15ReTweets58Favorites·Details
#6
Словенија ќе дава 700 евра на секој државјанин.

Србија 100евра.

Во Србија цел ден се аплаудира на Вучиќ за меркава, а во Словенија цел ден се плука владата за мерката.

ЧИСТО ЗОШТО НЕКОЈ Е ТАМУ, А ДРУГ ВАМУ - ДА ВИ БИДЕ ЈАСНО!
16ReTweets55Favorites·Details
#7
НИКОЈ НЕМА ДА ЛЕЖИ!

* попиваат 36г затвор за добро утро https://t.co/l4GujmKcMF
14ReTweets55Favorites·Details
#8
Новинар: Прифатливо ли ви е политичар да се јавува и влијае во Врховен суд?
Мицкоски: Веќе даде коментар за ова Милошоски, немам што да додадам.

ХАХАХАХАХАХА.... човеков за ништо нема став!
12ReTweets60Favorites·Details
#9
Нема послатки солзи од фејк патриотче што со БГ пасош и вергина моли комуњар за помош. 😂😂😂 https://t.co/HIEnRfEZjX
11ReTweets52Favorites·Details
#10
Стопанска Банка на годишен промет (обрт) од 71 милиони евра, остварила ЧИСТ ПРОФИТ од 38 милиони евра.

Дајте ми бизнис идеја каде профитот е над 50%, и уште си ослободен од ДДВ за сите разно-разни булшит „провизии“ и наплати од ракав.
8ReTweets56Favorites·Details
#11
Латас со најголем паланечки простатлук 30 минути сереше врз Заев - овој не трепна!

Мочково бара новинар да се извини за (пази!) ПОСТАВЕНО ПРАШАЊЕ!

МРШ СТОКО ВМРОВСКА!
9ReTweets53Favorites·Details
#12
Пробај да кажеш „вмро ќе донесе правда“, ама без да се насмееш.

Немоеш ете тоа е.
11ReTweets46Favorites·Details
#13
АЈДЕ ЕДЕН ДОБАР ТРЕД ЗА КАРАНТИН!

Кажвајте ДОБРИ СЕРИИ за тепање на време. ПОЧНИ СЕГА!

И ретвитај, не биди себичен!
20ReTweets19Favorites·Details
#14
НИКОГАШ! Ни после 100 години, и бројни нови политичари и премиери, НИКОЈ НЕМА ДА МОЖЕ да го одземе тоа дека @Zoran_Zaev и неговата влада ја однесоа МК во НАТО и го отворија членството во ЕУ.

Е ради ова ќе ПУКНЕ ВМРО!
8ReTweets54Favorites·Details
#15
Мочковци. Сакаат изјавата СДСМ не е македонска партија, да ја направат да значи анти-македонска.

АБРЕ КОПИТА - не е само македонска, е поголемо од само македонска. Светот отиде напред, космполитизам, глобализам, само вие уште пред кооперација во Облешево-Чешиново... ДУПКИ!
10ReTweets43Favorites·Details
#16
И ОФИЦИЈАЛНО! https://t.co/BrdCkQb4Qr
15ReTweets28Favorites·Details
#17
ВМРО: Готови сте на 12ти април.
СДСМ: Готови сте на 12ти април.

Корона: Готови сте на 12ти април.

😂😂😂

Too soon?
7ReTweets50Favorites·Details
#18
Нема појако од вмровски солзи.

Немаше да имаме ИЧ. Затоа што Грујо ќе ставеше у џеб уште 500 милиона за Скопје2020. https://t.co/Gpb5NqGbiI
13ReTweets30Favorites·Details
#19
Грција ни честита за НАТО. Бугарија ни честита за НАТО. Америка ни честита за НАТО.

Вмро: https://t.co/ytIaAYlC2O
9ReTweets40Favorites·Details
#20
За 2 недели е срушен Медицинар и отворен пат за нова лента исклучиво за Итна Помош со директен пристап до Клинички.

Ајде сега продужете така накај Воинот на Коњ. https://t.co/xtoAAKdAVY
7ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Igor Trajkovskimkrobot52
2Slobodan Jakoskiflavrsavr35
3Baze Lazevskibazelazevski26
4Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov19
5Martin Nikolicmartin_nikolic19
6Sveste tese (неутрален од 2017)sveste_tese18
7Emilijanoemilijanoj16
8Kuglicakuglica614
9Donedoneecoo14
10Брусница Вејнthebatladym12