TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

малиот кнез мишкин @jakovfendu
#reach: 54656   ( 546th )
#followers: 9708   ( 166th )
#1
Имам многу пријатели Евреи и ниту еден од нив не ги поддржува потезите на квазиминистерката Мизрахи, затоа што таа се затскрива зад своето еврејско потекло за лична промоција и партиска пропаганда.
16ReTweets42Favorites·Details
#2
Брнс: ,,ВМРО да не ги збунува граѓаните со некакви измислици дека се реформирана партија. Уште се слуги на криминалот и Груевски.”
Аииииииииииииии
14ReTweets42Favorites·Details
#3
Буквално македонски и странски експерти, предводени од Камбовски повеќе од една година го подготвувале законот. Нека му каже некој, може не чита вести. https://t.co/aBo3WcXpzJ
12ReTweets30Favorites·Details
#4
Интересно е како сеа Калајџиев се дере дека сдсм не ги затворила криминалците, а со тоа (ин)директно и (не)намерно им помага на криминалците да се вратат на власт. Па што се фолираш, наместо да му помагаш на Антонио Бугарот со банерот, залепи му ја една и кажи му дека е кримос.
8ReTweets34Favorites·Details
#5
,,Дојде Чулев и веднаш немаме пасоши” Александар Николовски.
6ReTweets30Favorites·Details
#6
Хајредини: Вие (ВМРО) почнавте да им плаќате на милитантите од ДУИ плати за да седат дома.
Го уби.
3ReTweets25Favorites·Details
#7
господе колку е проклето нефер животот. човек томови и томови книги ќе испише и не може ни до колена да му стигне на Гане, СендвичсоВегета со твитање одма ставен во иста постава со него.
7ReTweets13Favorites·Details
#8
Душица Мрѓа “И додека македонските партии веќе се во кампања и се натпреваруваат кој повеќе ќе и наштети на државата, во соседтвото се формираат лоби групи за поддршка на европските интеграции на Македонија” Зашто побогу вакви претенциозни вести? Како бе сите се исти?
2ReTweets25Favorites·Details
#9
Стегнат грев https://t.co/WpPXnkxenr
4ReTweets14Favorites·Details
#11
Клошарано неписмена, не го ставајте името на Зоран Кардула во погани твитови.
3ReTweets14Favorites·Details
#12
У реду е Рашела, јасно ни беше какви гомна сте уште првиот пат. Не досаѓај веќе.
1ReTweets19Favorites·Details
#13
сакам да избегам од правдата, не знам речам. https://t.co/1gT2i3wIC3
4ReTweets9Favorites·Details
#14
него, ффм ќе реагира на однесувањето на балистите? ја рецимо не би ги пуштил на стадион. автобусот со кој ќе патуваат до скопје, го пренасочуваш на граничен премин со косово и им пушташ на видео бим да гледаат.
2ReTweets15Favorites·Details
#15
Цар, легенда, елеганција, мајстор, инспирација... јеботе како другар да ми умре :( фраерчина.
0ReTweets19Favorites·Details
#16
абе чекај сеа. вмровци бојкотираат витаминка. мицковски оди во витаминка. рекет за да не ги бојкотираат? https://t.co/QFcCmUIAzu
1ReTweets13Favorites·Details
#17
Добро зашто не кажуваат вакви работи порано бе? https://t.co/fKgU7Awik3
1ReTweets13Favorites·Details
#18
@SDSMakedonija Абе како ќе го укине договорот, зошто влегувате во овој наратив? Ниту може, ниту сака да го укине. Најлошиот политичар во историјата на светот е, ама не е толку глуп.
2ReTweets9Favorites·Details
#19
Па ни ДУИ не е зло како Јувентус. У уста да ги ебам.
3ReTweets6Favorites·Details
#20
Од кај е толку сигурен дека има кокаин? Еве ја сега да ми дадеш 1М еура нема да знам кај да се упатам... ама тоа не е тема, него ако вакви гилиптари почнаа да конзумираат кока, отиде у курац светов. https://t.co/fIecuiPFAc
0ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Milanezotzkacarski30
2Џагдишаdzagdisha26
3Astérixsendvicsovegeta24
4elverdaderopesimistatherealpsmst9
5бојанb0stan8
6Mini Moogminimoog776
7E.T. so fluffy so squishy so cute so cuddlye_t_notincluded6
8alexaaaalexaaatray6
9Cosmopolitanalikiaj5
10Др Арсланагићarslajemenibog5