TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

малиот кнез мишкин @jakovfendu
#reach: 73372   ( 188th )
#followers: 9841   ( 171st )
Има луѓе кои заборавиле дека пред само 3 месеци вмро го блокираше менувањето на деловникот кое ќе овозможи онлајн работа и гласање на позитивен пратеник. И левица нормално. :)))))))))
25ReTweets87Favorites·Details
Ни личи. А добро ќе биде да се навикнете и вие. Вакви ќе бидат претседателите во иднина. Изживеани, модерни и насмеани луѓе, а не копита вмровски. https://t.co/ujoiWp6qOM
19ReTweets105Favorites·Details
Па овде уште има луѓе, се прават нормални и го нормализираат настанот од 27.04.2017 со тоа што се случувало денес во државата (знаејќи го капацитетот мислат на Стојко или Рашкоски). Да ви се мочам на све фашистичко и клето, племе ваше антимакедонско. Малоумни дегени.
19ReTweets76Favorites·Details
Како беше она, фашисти, сме ве мочале и ќе ве мочаме. Со сила, со ум, со пенкало, со идеи, со сарказам, со мочка, со финти, со нашата надмоќ како луѓе наспроти вашата нискост како примитивци... сеедно. Секогаш секаде.
22ReTweets48Favorites·Details
Абеееее :)))) дел од вас овде си најдовте начин (гаден и бизарен) да го релативизирате и нормализирате 27.04.2017, а очекувате државата да ви сервира ,,европски” систем на вредности, решенија и успеси?!? Море мрш пичка ви материна, удавете се во гомна, чад и корона.
19ReTweets57Favorites·Details
Избриши ја лажнава вест бе бугар непрокопсан. @amiloshoski https://t.co/U3pHhm7tan
18ReTweets45Favorites·Details
Целосна почит за Стојко Пауновски и неговата работа во изминативе 12 месеци пандемија, раководејќи со најомразената инспекција која во суштина хараше за наше здравје и водеше нерамна борба со угостителската мафија поддржана од високи сили.
9ReTweets69Favorites·Details
Трагично е присуството на академик Катица Ќулафкова на собир кој го нормализира и банализира обидот за државен удар и многукратни убиства. Како човек кој верува во моќта на пишаната реч, се чувствувам тажно и изневерено. Ова е удар во темелите на државата Македонија.
13ReTweets57Favorites·Details
Лол каков хаотичен фејкњуз :))))))))))))))) https://t.co/yWFNUdhTcL
14ReTweets47Favorites·Details
Кој кур е овој вмровецот Јанша и таа Словенија бе? Една шака народ помала од нас ќе крои граници, заедно со вмровци од Маѓарска. Абе мрш таму свевиебам блантави едни.
14ReTweets44Favorites·Details
Eве можам. Само треба да не си фашист. https://t.co/6xdjb9MlOb
9ReTweets57Favorites·Details
Кажете и на Јасна Котеска дека тие се во затвор за нивните дела, фатени инфлагранти, а не за мајкаму пичката на Грујо, уставот или името.
10ReTweets43Favorites·Details
Него, какви уставобранители, кој устав се бранеше на 27.04.2017? Не знаев дека во уставот е запишано вмро мора да биде власт и покрај тоа што друг има мнозинство во парламент.
Aбееее :))))
9ReTweets35Favorites·Details
И? У осталом ако не ти допаѓа, не се вакцинирајте. Секако потајно тоа ви е и намерата, бугарофилска антидржавна багра. https://t.co/NfeabF0tdO
8ReTweets34Favorites·Details
Немам навреда која пасира соодветно. Срамно. @VladaMK @Zoran_Zaev https://t.co/sRIMsEFCYq
7ReTweets34Favorites·Details
Пуши кур бе фашист. https://t.co/f5UNEojI7P
5ReTweets36Favorites·Details
кажете и на каттп нека смисли нешто како државен удар, обид за убиство на пратеници и закана до премиер, е исто како гласање на закон за помош на 60000 граѓани, со скафандер во собрание. маму ви јебем фашистичку.
5ReTweets31Favorites·Details
не претседателе @SPendarovski, ништо од ова денешно вмро не е добро. умен човек си ти, како беше онаа античка поговорка, не им верувај на вмровците дури и кога ти се јавуваат на фиксен. https://t.co/zbG56HmHjE
6ReTweets28Favorites·Details
Многу е непрофесионално и ниско е ти како новинар да го кажеш ова. Ти не си новинар за да си добар со сите, туку си новинар за да ја пренесеш вистината до сите. Ова не е вистина, ова е лајковачка пруга. https://t.co/yFBLeseTk8
6ReTweets27Favorites·Details
Ова со ќебапите е evergreen тест за интелигенција. https://t.co/scwYISVjBr
5ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ivo Antovantovsr6
2elverdaderopesimistatherealpsmst4
3☭ gaša gaston ☭gtturbo16v4
4НиколаСтрезnikolastrez4
5Gandalf the Red_redgandalf_4
68-ми Профилbroj1813
7Базичен1 🗣covek13
8Macedonian Lawyers for Human Rightslawyershuman2
9Davor Pehchevskidpehche2
10Танаtana_naapana2