TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фломатери @jane_sk
#reach: 88699   ( 137th )
#followers: 9208   ( 187th )
#1
Сабајле поминуваме кај оној факултетот за Туризам и Менџамент; има некој теписон по скали и на пешачка патека, маси надвор, музика, некои дечки во бели кошули со сако и машна....
Син ми: Тато, ова кафана е?
Јас: Па да речеме, само не служат храна туку дипломи
ХАХАХАХАХА цар сум
25ReTweets199Favorites·Details
#2
Чудно ми е што сега ви станува јасно кој е Милошоски. Нормално е ова да се очекува од него. Кидна од министер кога сфати дека нема да се договараат со Грција; стана нотар, го вратија за уши назад пошто знае да лае како права џукела. До пресуда ќе лае, тоа е. Тек после ќе цвили...
18ReTweets61Favorites·Details
#3
од сите самопрогласени титули, најсмешна ми е лајфкоуч 🤣
12ReTweets75Favorites·Details
#4
Соберете се и излезете на улица затоа што во населба Аеродром нема библиотеки, културни центри, кино и сл.

кладилници и казина има 👌
14ReTweets46Favorites·Details
#5
Добар ден,
Сакам да направам нешто корисно за планетава и животот на неа, а живеам со кретени неписмени и подмитени.
Ќе ми дозволите ли да се вклопам во вашиот систем, да биде од корист ова што сум бил најбрз сперматозоид и општо што го дишам воздухов. Ок лик сум, може ли?
10ReTweets56Favorites·Details
#6
Скопје, држи се брат!❤️
14ReTweets44Favorites·Details
#7
Дали е рекет ако морам да плаќам данок а институциите не функционираат по договореното?
11ReTweets46Favorites·Details
#8
Алергичен сум на воздухот во Скопје. Ми пречи на дишните патишта. Се гушам, не можам повеќе... Даваат азил за здравствени проблеми предизвикани од лошо менаџирање на квалитетот на живот во матичната земја??
9ReTweets49Favorites·Details
#9
Една од поубавите радости во живот со деца е кога некој ќе им исецка праски на децата, а овие ќе кажат дека не им се јадат праски💫
6ReTweets41Favorites·Details
#10
знаеш како се вика кога болен човек дува??

💥Боледување💥
4ReTweets39Favorites·Details
#11
Никола Тесла без лаптоп и без интернет смисли енергија што дава живот. Струја ја завикавме. Ние, ебане тоа неспособните, жими контрапротест што сме смислиле
5ReTweets35Favorites·Details
#12
во ниту една комбинација не добивам, во сите можни губам. дури и најспособните и чесни луѓе да дојдат на власт ќе требаат години и години ред да стават.
го пораснавте народот во неспособен и неодговорен силеџија кој мрази сѐ што не е од негова, без разум и логика
6ReTweets32Favorites·Details
#13
ретко сликам храна, ама ова е.... Туто си го знае бизнисот :) https://t.co/PwIo8ic7AT
1ReTweets43Favorites·Details
#14
сркаа од Дојран. Нека сркаат сега и од Вардар, за кога ќе проработи колекторот да кажат дали има ефект. Ајде ајде, за татковината е, лесно е
8ReTweets18Favorites·Details
#15
најсомнително во врска со вмро ми е што секогаш кога ќе настане мала 'гужва' тие секогаш ги знаат сите дупки во закон, финти, потенцијални начини на избегнување одговорност, можности за поткупување, уништување докази..... од зорт станаа злосторнички експертчиња
4ReTweets29Favorites·Details
#16
ГРАД СКОПЈЕ 🔥ПРВПАТ🔥 ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЛИЦЕ КОЕ ФРЛАЛО ГРАДЕЖЕН ШУТ И СОЗДАВАЛО ДЕПОНИЈА ВО БУТЕЛ - Сакам Да Кажам https://t.co/tRQC6sxU2m
5ReTweets25Favorites·Details
#17
- утре ќе биде само 2 степени пожешко од денес.
- колку?
- 2
- да ти го кла
3ReTweets31Favorites·Details
#18
- дојди од кај мене подигни ги парите за да те има на камери
- аха, значи да се дотерам
- па даааа
- само немој некоја глупа ташна да ми извадиш, слушаш?
- псссс, јас ли? има да крцка
4ReTweets24Favorites·Details
#19
се немаме на инстаграм, не знам каде се одмараш и дали супер ти стои купаќиот
5ReTweets20Favorites·Details
#20
бем ти пекол, народ и географска ширина и должина ти бем
3ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ջուլիանաneiskulirana36
2Tanja Milevskamilevskatanja30
3Брусница Вејнthebatladym22
4Mangoran_man20
5Zarko Ristovskidecimalfawn421017
6Шинџи Наканоkobayashee16
7бојанb0stan16
8Biba4Realbiba_4_real15
9KatttP.katttp15
10Donatello™petrusevski1315