TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанко Илковски @jankoilkovski
#reach: 39953   ( 158th )
#followers: 7255   ( 359th )
Син ми Максим конкурирал на филмски фестивал во Индија. Вчера добивме инфо дека влегол во финале. Се израдувавме, никој не очекуваше повеќе, денес доби информација дека неговиот филм е прогласен за победник во конкуренцијата студентски филм. https://t.co/bnQ623CKdd
43ReTweets797Favorites·Details
Каква човечка мизерија, бљак ... https://t.co/RIcmLU360H
29ReTweets198Favorites·Details
Да им го честитам покачувањето на платите на функционерите од 78%, заслужувате двојно. Ма чуј, ич не му ја мислете, триплирајте во 240%, ич да не го вртите народот - ЛАПАААЈ!!!!
20ReTweets122Favorites·Details
"Нема кој да го поведе народот!"
Народ што чека некој да го поведе, не заслужува ништо добро, ни стандард, ни држава, ни здравје, ни култура. И тоа малку добро, да го изгуби и ќе го изгуби.
15ReTweets87Favorites·Details
Имате стари фотографии од Скопје? Да ве замолам да објавите? Може и општи но лична архива - најубаво. https://t.co/Ho9vKGfUL9
12ReTweets98Favorites·Details
Кого ќе тагнете освен поглавицата Бели Нос? https://t.co/bFIGEg7tjA
16ReTweets66Favorites·Details
Читам, у Норвешка било навреда ако го испраќаш гостинот до врата. Тоа покажувало недоверба и дека ќе ти украде нешто од дома. Е па драги Норвежани, ние до капија и врата од кола гостите ги испраќаме!
8ReTweets95Favorites·Details
Факт е што сме единствени кои направивме електрични автомобили кои се невидливи, не загадуваат па дури и не трошат струја, не треба ни да се полнат. https://t.co/rzd3tVdLLP
9ReTweets67Favorites·Details
Што е со жмигавците на колите во градот? Се трошат? Се наплаќа екстра ако се користат? Знак на слабост? Само секташи ли ги користат па затоа никој? Што е со оваа агресија по улици? СТРАШНО НАСИЛСТВО! ЗОШТО?
6ReTweets69Favorites·Details
ОБЈАСНИ ЧОВЕКОТ https://t.co/FvyJqusFI8
8ReTweets55Favorites·Details
Ееееее... а ич? https://t.co/cNHtgD85Yd
5ReTweets38Favorites·Details
ИМ СЕ МОЖЕ! Сега се занимаваат јанкосвињадебела јадел гомна против статусот на Боби кој се изсмеваше со посната Ваташа во изведба на Андријана ... и така https://t.co/7RUZueNzq8
5ReTweets16Favorites·Details
Дали е лажна веста дека веста е лажна? https://t.co/tP4IWokDKp https://t.co/HH7EbJ1zLT
1ReTweets11Favorites·Details
Бумерски 1000% врифајд! :) https://t.co/XkAsVCZa1Z
0ReTweets12Favorites·Details
@tome_corner Абе не те контисам, досега бемтижифот беше оти нема снег, еве се молев теби за љубав да те затрупа, шо сеа не ти чини?
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Templarandon_usa13
2Професор Цветковиќtome_corner12
3Lilly Vanillylillyvanilly77
4Aleks.T.S.ursusactros4
5Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus73
6Senad Arucsenadaruc3
7Mozzy insta?denko_bt2
8Клеменtronix 🐲klenentz_dgrejt2
9Кенни Роджерсkrodzers2
10Синеcorner_432