TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 114027   ( 50rd )
#followers: 893   ( 4511st )
#1
Вучиќ: Јас ги правам најбедните, најглупавите и најпонижуачките рекламни спотови.
Мицкоски: Придржи ми го гелот. https://t.co/wfjX1VSaaS
39ReTweets241Favorites·Details
#2
Колку и да не сакам да споделувам вмровски спотови, мора да се види овој тотален фејл со страшно неталентиран главен лик со харизма што му оди у минус и што се пренамага да погоди дијалект и да биде интересен, ама успева да биде само одвратен https://t.co/V3ykP52eCt
60ReTweets171Favorites·Details
#3
Сфатија дека никој нема да гласа за Мицкоски, па го ставија Гоце Делчев на листата место него https://t.co/ginJEuUjQU
44ReTweets165Favorites·Details
#4
Лечиме комплекси од Заев со хехенца од '95-96 и најлоша глума од осамостојувањето до денес https://t.co/XN5T1NCb7b
40ReTweets138Favorites·Details
#5
Не бе, ќе ме умре овој човек :)))))) https://t.co/nnSf3kz3EI
30ReTweets147Favorites·Details
#6
Дечки ај кој знае здив на српски? За у емисија ми треба, итно ми е. Може здих? https://t.co/Q4D5PCzKvH
34ReTweets128Favorites·Details
#7
Мора да му се признае барем дека стана најпромашен и најсмешен кандидат за рекордно време. Не дека не го очекувавме тоа. https://t.co/IT1nF0nT8O
24ReTweets122Favorites·Details
#8
Добро, до кога планира Витаминка да употребува слика од црнец на амбалажата за црн пипер? Мислев дека се освестиле и дека престанале со овој крајно глупав, неинвентивен и карикатурален приказ, ама очигледно не. Крајно време е да престанат. Веројатно можеме да ги натераме. https://t.co/e3IZbIxDOV
24ReTweets119Favorites·Details
#9
Сите пати
СИТЕ ПАТИ
С И Т Е П А Т И
С И Т Е П А Т И
Дајте еден аплауз за тригодишното дете што го смислило насловов https://t.co/o88RMoX66O
21ReTweets122Favorites·Details
#10
Да беше Нинџа од Битола, ќе го викаа Славејо
23ReTweets108Favorites·Details
#11
Вчера Јанушев: „Затоа што секоја жена е важна!“
Денеска слушаме навистина колку му е важна: „Од таа ми е преку кур веќе, 50 мејла прати. Ако ја видам наредниот пат, утре вечер, ќе и' дадам еден бокс во фаца.“
И тоа од неговата партија, а можеме да замислиме за другите што мисли. https://t.co/eM4Cy13QGJ
35ReTweets62Favorites·Details
#12
ВМРО: на повидок е валкана кампања и неферски избори.
Исто ВМРО: нарачува напад на фејсбук страната на еден од најуспешните градоначалници во државата затоа што ужива огромен рејтинг кај граѓаните, во деновите кога „го сруши нетот“ со адреналинскиот парк во Карпош. https://t.co/HhtdGoWzrM
28ReTweets74Favorites·Details
#13
„На протестите доаѓаа и луѓе на Оливер Спасовски, добивме задачи да ги следиме Лазе Велковски и Јовче Ременски. А на аналитичарот Алберт Муслиу, му влегоа тајно од УБК дома, му отклучија кога немаше никој, му ставија во домот видео-камера“, вели Нинџа.
Зло е благ збор за овие.
24ReTweets80Favorites·Details
#14
Мислам дека ова е на латински, изворно https://t.co/HmSkdDLpSF
16ReTweets100Favorites·Details
#15
А вака некако изгледа нормално политичко промотивно видео. Без патетики, без навреди или исмевања на противникот, без потценувачки и срамни сценарија на ниво на трето одделение и без да посакаш да си ги извадиш очите откако ќе го изгледаш. Мислам дека не е некоја филозофија. https://t.co/r7hZpeLjHb
21ReTweets80Favorites·Details
#16
- Шефе, ни требаат повеќе гласови од помладото население, што да правиме?
- Стај некои деца да кажат „супер“, „кул“, „баш“ и „бе“ и готово, наши се 🤙 https://t.co/ZkzFuoTPSE
20ReTweets80Favorites·Details
#17
Чекајте, вмро пушта аудио снимки и вика дека се доказ дека Дончев и Заев украле десетици милиони евра од Македонија, а на снимките Дончев вика дека пуштале полиција некому, кој неправилно изнел 10-15 милиони евра во Швајцарија за да изгебне данок.
Како е можно да се толку глупи?
20ReTweets73Favorites·Details
#18
И оваа "независна" професорка е дел од авангардата на вмро со вакви муабети? https://t.co/JCuds2GwId
21ReTweets64Favorites·Details
#19
Го чекам денот кога Русите после толку многу вакцини и тајната на вечниот живот, конечно ќе ја откријат и демократијата
20ReTweets65Favorites·Details
#20
Филипче: "Тоа што го кажа Зибери апсолутно не е точно и претпоставувам дека е само предизборна реторика, доста лоша и штетна... Се консултирам со правници и доколку е можнл за кратко време ќе биде сменет."
Кини гооо!!
17ReTweets71Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ариелproblembyme98
2Алегорија Тајпо Егзотикalegorija88
3[email protected]inuyi_59
4(не)јасна 🌚klarascholz50
58-ми Профилbroj18138
6Delboymkddelboymkd31
7Ана Ресанаanafiljana28
8Sveste tesesveste_tese27
9Viviana 🌸🌺🌷ivanovavz24
10Цандо Големиотcandogolemiot21