TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jovan Krajevski @jovankrajevski
#reach: 19209   ( 436th )
#followers: 1210   ( 3832nd )
Балистите од ДУИ им кажуваат на „опозиционерите“ од ДПМНЕ со кого смеат и со кого не смеат да коалицираат. Тоа ли е таа слобода и демократија што ја немавме во Македонија, а ја добивме во Северна?
22ReTweets85Favorites·Details
Муцунски, кој го продаде воздухот на скопјани за една фасада, ќе го продаде и антифашистичкиот темел на Републиката за "гаранции". Повеќе не може ни да се очекува од дечкото што сонува да биде вмровскиот Никола Димитров. https://t.co/DRn9pKCwJT
25ReTweets60Favorites·Details
Да претепаш секретар на фашистички клуб било "кршење на основните човекови права на Бугарите во Македонија"... Кое основно човеково право е да си фашист и отворено да промовираш фашизам?!
12ReTweets94Favorites·Details
Четири години после уставните измени кои наводно требаше да не внесат во ЕУ, Али Ахмети дускутира со Еди Рама во Тирана за новите уставни измени кои, повторно наводно, треба да не внесат во ЕУ. Одиме наназад, другари.
18ReTweets60Favorites·Details
Орце Ѓорѓиевски, градоначалник на Кисела Вода, си се договорил со директорот на УСЈЕ да искористува простор од објектот на оваа компанија. (1/3)
19ReTweets43Favorites·Details
Меѓу Црна Гора, Србија, Хрватска и Словенија ние сме:
- први по инфлација (19%)
- први по поскапен превоз (16%)
- први по поскапени режиски трошоци (20%)
- втори по поскапена храна (27%)
Кризата е производ на геополитички превирања. Лошото менаџирање со кризата е производ на СДС.
14ReTweets52Favorites·Details
Русите се криви што ЕУ им дозволува на Бугарите да ни поставуваат нови и нови барања во насока на исполнување на нивните националистички сништа за Сан Стефанска Бугарија. Ахам. Да. Целосно логична и надидеолошка анализа. https://t.co/tKJ7EBsPfr
13ReTweets49Favorites·Details
Реално, и Таче е заложник на Ахмети, ама тоа е толку добро познато на народот што веќе не е интересен наслов. Тоа што народот веќе го чувствува е дека борбата не е помеѓу заложниците СДС и ДПМНЕ, туку помеѓу ДУИ и Левица.
11ReTweets51Favorites·Details
Ако си против загадувањето од УСЈЕ - те тргаат од претседател на ЗЕЛС. Ако немаш ништо против - те назначуваат за претседател на ЗЕЛС.

#ШирокаКоалиција
#СдсмДпмне
12ReTweets31Favorites·Details
Жан Митрев од Ковид кризата спечалил 100 милиони денари играјќи си Менгеле под „будното“ око на социјалдемократската власт и прес конференциите на Филипче. Вие како ја пројдовте Ковид кризата?
#ПриватноЗдравство
8ReTweets45Favorites·Details
Замисли лидерот на ОМО Илинден - Пирин да се сретне во Македонија со Пендаровски. Не само што нема да можат да се регистрираат ко партија, туку Бугарија на плоштад ќе ги запали. Ама не сме ние во ЕУ да имаме такви европски вредности.
7ReTweets45Favorites·Details
И после ДПМНЕ го брани УСЈЕ дека не го загадува воздухот на скопјани. Една присторија и една фасада - толку им вредат нашите животи. (3/3)
7ReTweets29Favorites·Details
Со намалување на цената на струја во прв блок од 4.11% и втор блок од 2.95%, и со зголемување на ДДВ на струја од 5% на 10%, просечно семејство месецов ќе плати 2% повисока сметка за струја. Од јули пак, ДДВ-то ќе се зголеми од 10% на 18%. 2023 веќе започнува да наликува на 2022.
7ReTweets21Favorites·Details
Мицкоски е заложник на Левица. Следствено, Мицкоски е заложник на народот и тоа е добра работа. (1/7)
5ReTweets14Favorites·Details
„Минатото покажа дека оние што ги мотивираат луѓето наводно да ја чуваат демократијата, државата, националноста тие остануваат нечепнати. Оние што посегнуваат по државата и институциите сега се наоѓаат во затвори.“ - Спасовски. (1/4)
2ReTweets9Favorites·Details
Ова не е причина да се очајува. Нашите предци се избориле против многу посериозни окупатори - окупатори за кои Спасовски личи само на мало фашистче во куси панталончиња. Ако можеле тие да се изборат против далеку посилен непријател, можеме и ние против овие кловнови.
#СФСН
(4/4)
1ReTweets8Favorites·Details
Ова е директна закана на министерот за внатрешни работи упатена кон сите во кои тлее антифашистичкиот дух и кои не го прифаќаат новото статус-кво, кое се крчка под закрила на ЕУ и го рехабилитира бугарскиот фашизам. (2/4)
0ReTweets10Favorites·Details
Спасовски отворено ни порачува: што и да се случи, тој е спремен да постапи онака како што се постапи околу 27 април - предавниците од ДПМНЕ нема да ги допре, ама народот ќе го апси. (3/4)
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии