TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курвин Водењак @jovanowsky
#reach: 51889   ( 49th )
#followers: 27893   ( 4th )
Се јавија дежурниве мрчатори и денес.
Им смета божиќ на 7ми, им смета бадниковиот оган, им смета името, им смета старото знаме, им смета традиционалноста...

Буквално се што е македонско им смета. Секој празник, секоја прослава истата приказна, година за година.
Изроди.
42ReTweets253Favorites·Details
Изродиве од Сдсм со предлог закон да се намали породилното на 5 месец!
Во услови кога нема ни градинки за грижа на истите, кога се премали за воопшто да бидат оствени на туѓа грижа.

За ова ако не се плука врз илинденска, не знам што треба повеќе да ви направат да се освестите
50ReTweets164Favorites·Details
Бујар Османи сочувствувал со бугарите, он знаел што е да си дискриминиран.

Еј, дискриминиран бил.
Цел живот во политика, цела кариера заснована на цицање од државен буџет, со имунитет за сите кривични дела, со дилери и рекетари од Дуи.
Повраќница човек 🤮
33ReTweets163Favorites·Details
Да повториме.
Џамбаски не е само индивидуалец, волк самотник. Тој е официјален претставник на Бугарија во Еу парламентот, ја претставува бугарската политика и е гласан од бугарите за да биде на таа функција.
Неговите фашистички ставови кон Македонија и македонците се државен став
29ReTweets150Favorites·Details
Ајдеееее
Во топ 3 најгрди народи не ставиле и ни се смеат на интернет 😵‍💫 https://t.co/oi0EEnhXFM
29ReTweets100Favorites·Details
На неговиот профил не наоѓам осуда на фашистичкиот говор на Џамбаски сред Скопје пред неколку денови.

Нема поголеми бугарофили и газолижачи од сдсмовци, нема 🤢🤮 https://t.co/eczNFycta8
21ReTweets84Favorites·Details
Значи законот за легализација на медицинска марихуана си го искористија за да си го легализираат производството на марихуана, фабриките си произведуваат марихуана за продажба на црно. За мачкање очи прават и масло.
Брао
17ReTweets76Favorites·Details
На 1ви и 2ри февруари, ☄комета видлива со око ќе се појави на небото, проаѓа покрај земјата.
Ако имаме среќа, може ќе смени пат и конечно ќе не мавне.
11ReTweets97Favorites·Details
Сите бугарофили од ездеес рипнаа во ист ден да ја бранат фашистичката стока.
Какви одронети изроди, фујјјјј 🤮 https://t.co/6BpPEFqp7M
12ReTweets67Favorites·Details
Типот ги известил дека се самоидентификува и чувствува како жена и им поднел барање за старосна пензија како за женски пол (за да не работи уште 3 години како маж) 🤣
Гасете интернет 🤣
12ReTweets75Favorites·Details
Нема шиптар криминалец што не е сликан со Пендаровски и Заев, жими све https://t.co/55fPeMFmdM
10ReTweets69Favorites·Details
Случувањата и реториката во Србија говори дека од страна на Еу немаат добиено обичен предлог договор со Косово, туку воен ултиматум и закана.
Тотална хистерија со можност за пад на владата.

Држете се браќа, не дозволувајте бриселските курви да ве лажат.
Учете од нашите грешки!
13ReTweets55Favorites·Details
Абе каков едн народ со бугарите, дал сте нормални со вакви да не рамњате дека сме браќа 😂 https://t.co/AUd248MqPn
11ReTweets59Favorites·Details
Маж бил, се идентификувал како небинарен, изгледа како жена, живее во надсексуална заедница со две небинарни "жени" и имаат деца, а истите биле во предбинарна фаза, нешто вселенско...

Јас сум збунет, он е збунет, водителот е збунет, светот иде у курац 🤦‍♂️🤢 https://t.co/1mTInyYxGJ
10ReTweets62Favorites·Details
Значи му следат ip адреси, шпиунираат, демнат кој од каде се најавува, упрпани се. Авторитарен режим https://t.co/WDLhgSUG6b
15ReTweets42Favorites·Details
Аааааахахахахах
Истиве мочковци што за време на нивното лобирање за промена на името, ми го објавиваа профилот како дел од “проруската мрежа ботови профили за дезинформации”.

Малце ви е ова што ви го прават сдсм и дуи. За вас и канта бензин е малку, со шлепер би ве поливал https://t.co/yPWqsNsCI2
9ReTweets62Favorites·Details
Онлајн брзи кредити или познато како масивна пљачка и измама на граѓаните со злоупотреба на туѓи податоци.
Кој ти има податоци, може да те углави до врат со долгови.
8ReTweets62Favorites·Details
Франција ја подигнува старосната граница за пензионирање за +3 години.
Капитализмов ќе го цица народот до гроб.
Париз ќе гори.
11ReTweets49Favorites·Details
Забеганиве сега користат термин "трудни луѓе" наместо трудни жени или трудни мајки.
Пошо можело да си труден а да не си жена.

Ајде метеорот нека мава побрзо, доста беше од светов 🤦‍♂️🤮 https://t.co/FmHvmZVs7q
6ReTweets68Favorites·Details
На изродов вчера му беше дозволено на 200м од плоштадот да држи говор со целосно негирање на нашата засебност и посебност.
Ниту му е забранет влез во државата, ниту мвр го уапси, ниту некој маледонец му ја скрши главата таму.

Мочање од ќерамиди врз цел народ и систем https://t.co/0vbk6Wtcid
11ReTweets45Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1СплинтеРgrand_sensei_4
2Tom is Love ❼egodollaric3
3Kristinakristinna_vel3
4С'скиjoudaski3
5иницијал Дdd_oneandonly2
6FajfGilaki_boj2
7Radoslav P. Galićlosobebe2
8Kristinakeekee7232
9Ла Џокондаlagiocondabruna2
10Сок на растварањеinospektar2