TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курвин Водењак @jovanowsky
#reach: 144133   ( 2nd )
#followers: 24717   ( 7th )
#1
ДУИ:
Ако ја срушите платформата на Матка напуштаме коалиција.
Ако ја срушите пицеријата на Нефи напуштаме коалиција.
Ако не го ослободите Морина напуштаме коалиција.
Ако го истражувате Бујар напуштаме коалиција.
Ако ја истражувате пљачката во ФПИОМ и Пошти напуштаме коалиција...
92ReTweets287Favorites·Details
#2
М̶а̶к̶е̶д̶о̶н̶с̶к̶а̶ Опера и Балет.

Ездеез ништо не изгради, ама затоа го урна секој знак, табла и назив со зборот "Македонски/а".
Тоа што грците и бугарите не успеаа изминативе 50-100 години, ездеез го направи за само две.
Душмани на сопствениот народ
98ReTweets235Favorites·Details
#3
Османи: екстрадирање на Морина во Србија ќе ги влоши односите со Косово.

А за одбивањето на Косово да ни ги екстрадира Африм Исмаиловиќ и Алил Демири за судење на "Монструм" ќутите и не ви смета а, пичко една!?
77ReTweets272Favorites·Details
#4
"Од кај му се бе миљоните на Орце, кој може да направи толку пари во Македонија"

"The teacher" Техника: Масло на платно 🎨🖌 https://t.co/8NOqpEMJbU
66ReTweets248Favorites·Details
#5
"Заев и Борисов утре во Дојран ќе го откријат споменикот на бугарскиот полковник Каварналиев."

Тоооп. За ова се боревме. Македонски споменици да уриваме и прекриваме, а бугарски да поставуваме.
Да ве мочам у уста, продадени
64ReTweets185Favorites·Details
#6
Филип Рикер: Никој не е над законот.

Така е. Никој. Освен Муковски, Канческа, Василевски, Авировиќ, Катица, Павле, Дудуш, Камчев, Груевски, Мијалков, Ахмети, Џафери и Заев.
Они се над сè и над сите. Џабе снимки и докази, за нив закон не важи
52ReTweets191Favorites·Details
#7
Заев: "Никој нема да биде привилегиран, ниту пак амнестиран".

👉Павле Богоевски, Катица Јанева, Дудуш, Боро Малборо, Муковски, Василевски, Тарчуловски, Димовски, Канчевска Милевска, Василије Авировиќ, Орце Камчев, Мијалков, Груевски, Сокол Митревски, Зоран Ставрески....
56ReTweets144Favorites·Details
#8
Катица сеуште зема плата од Сјо.
Катица сеуште е без налог за апсење.
Катица сеуште е слободна.
Катица сеуште е единствниот овластен потписник за Сјо.
Катица сеуште ги држи парите земени преку рекет.

Сјо е мртво. Власта си купува време
54ReTweets149Favorites·Details
#9
Не дека ја/го оправдувам ама како сакате сфатете си го 👇

700 албанци вработени по Рамковен само затоа што се албанци седат дома и земаат плата, Хазби Лика седеше дома и земаше плата ама за ЕДНА вработена Македонка што не одела на работа требало да се одело во затвор.
Мизерни
44ReTweets172Favorites·Details
#10
Кривичниот суд го отфрли барањето за екстрадиција на криминалецот Морина.

Збогум правна држава †
Мизерна си Македонијо
45ReTweets158Favorites·Details
#11
Последен пат кога Сдсм беше на власт (2002-06) едвај истераа само еден мандат од 4 години, сменија 4-5 претседатели и на крај загубија 33 пратенички места.
Е до толку за курац не ги бива.
Мислат дека водење држава е исто што и водење невладина организација од Сорос и Усаид 😂🚽
39ReTweets162Favorites·Details
#12
Стојанче Ангелов: загинатите бранители кај Карпалак ќе добијат споменик по влезот во Нато и релаксирање на меѓуетничките односи.

Какви бедотии, каков срам. За терористите има споменици, за нашите бранители нема. Грев си Македонијо, те надвладеа малцинството
29ReTweets161Favorites·Details
#13
Ќулавкова им смета, Моџо им смета, Геро почна да им смета, Момировски им смета, сите критичари им сметаат.
Како за некои што се пењават дека не сме повеќе заробено општество многу почнавте да етикетирате и критикувате критичари.
Тоа ви е авторитативен синдром драги мои
37ReTweets130Favorites·Details
#14
Терористот Морина ослободен и заминал веднаш на Косово.
Им се помочавме на правдата, Интерпол и Србија
28ReTweets153Favorites·Details
#15
Илинден бил заеднички празник за сите граѓани.
Еве гледам во Арачиново, Сарај и Тетово имало спектакуларна прослава по повод празникот
32ReTweets134Favorites·Details
#16
Сдсм ќе си го носи гревот дека ја уби последната надеж кај Македонците за правда во земјава.
Ја исплукавте и погазивте довербата на народот, се претворивте во се што претходно критикувавте
34ReTweets126Favorites·Details
#17
Штом сдсмовци започнаа да го користат 🇲🇰 наместо "Македонија" тогаш јас започнувам да го користам 🚽 за Сдсм .
Окпозз
30ReTweets135Favorites·Details
#18
Драма во 3 чина:

-Вчера обвинителката Стефановска: Не сакам повеќе да зборувам, да не и наштетам на истрагата.
- Денес излегува снимка со спомнување на Стефановска.
- Денес Стефановска: Катица бараше да запрат истрагите и да бараме само парична оштета без затвор!

😂😂😂😂😂
28ReTweets141Favorites·Details
#19
Нема притвор за Катица, нема испрашување и исказ од Катица, нема ништо на телефоните на Катица, нема ништо на компјутерите во Сјо, нема оставка ниту отказ за Катица.

Нема правда тука другари
36ReTweets115Favorites·Details
#20
Видете каков милионерски живот тераат децата и внуците на Мијалков, Црвенковски, Рамковски, Ѕинго, Соња Тат, Трифун, Љубчо и остала багра па јасно ќе ви биде колку милиони се исцедени од државата, народот и фирмите
32ReTweets124Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Самосвесенragingdemon115
2Фред Џонсfreddy_afc10
3Лакистрајкaz_buki9
4Аleksandarjuvesnake8
5Забушант ⚙batekiko7
6Bobstarbobstar_m6
7Никсонrnixn6
8Sasho Andonovdr_koljo5
9Aleksandarsaltwatered5
10Г-дин Ривсpadretto5