TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

☕ Кафеџија ☕ @kafedzijata_
#reach: 15302   ( 593rd )
#followers: 5021   ( 687th )
Она кога возиш со Гпс. https://t.co/WHpkd3QCqT
9ReTweets37Favorites·Details
Нема пари за учебници, ама платата на функционерите мора да се покачи на 75%.
9ReTweets23Favorites·Details
Тато што е тоа институција?
-Оди прашај го комшијата.
Комши што е тоа институција?
-Оди две куќи подолу.
Две куќи подолу: Што е тоа институција?
-Прашај го татко ти.
Тато сегде појдов, сите ме праќаат на други места.
- Е тоа ти е сине институција.
7ReTweets29Favorites·Details
Шта је ово, брука. https://t.co/mlxYB70Jba
7ReTweets28Favorites·Details
Се одјавувам 😂😂 https://t.co/eIAwgSKWyW
8ReTweets24Favorites·Details
Конечно дипломиран машински инженер, кој сака нека честита.
0ReTweets51Favorites·Details
А народот 20.187 денари плата, одвај крпи месец со месец, племе ваше лоповско. https://t.co/V9VLfGigVv
7ReTweets15Favorites·Details
МВР 🤡🤡🤡 https://t.co/oViX3kjowD
6ReTweets12Favorites·Details
Разликата помеѓу мажите и жените е, кога мажите ќе се збогатат, викаат сега е време да створам фамилија, а жените викаат, сега не ми треба никој.
2ReTweets15Favorites·Details
Сите шо ви излезе куче тука, значи многу лаете. https://t.co/dwyV2h9EcK
1ReTweets14Favorites·Details
На перална:
-Колку пари е чистење кола, внатре надвор?
500 денари!
-И гревови да не чистите случајно?
1ReTweets11Favorites·Details
Е не келнерот Аце од Скопски Мерак ќе го стават. https://t.co/WsWsUmGPOr
0ReTweets12Favorites·Details
Пиши
ми
вака
да ми
прај
Динге
Динге
0ReTweets11Favorites·Details
Славица се јави, навистина се јави @Drakaryyys https://t.co/oV2sYE9U7u
2ReTweets3Favorites·Details
Сите шиптари од Скопје, станаа директори.
1ReTweets4Favorites·Details
Мала прошетка со женчето. https://t.co/DcCX2a5S8d
0ReTweets7Favorites·Details
Утре одам да ја бранам дипломата, праќајте среќа.
0ReTweets5Favorites·Details
Кога е почеток на месец, а ти се уште немаш примено плата. https://t.co/ug4g4dXcg1
0ReTweets5Favorites·Details
@LiquidMercury69 Чекај сваќе, рано е за ракија 😂
0ReTweets3Favorites·Details
Шо би рекол шурата, *Ово све треба јебат.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Наташа oд III3liquidmercury693
2SD 5252ognen3
3🍀₱Ø₭ł🍀drakaryyys2
4Методија Белевскиmetodija691
5Џеси Пинкманmaxdestructionn1
6Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus71
7Knezknez671
8SPORT BILLy77billy77_s1
9Violeta Petrovavioleta155515501
10Trimceskitrim4e_11