TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stardust 👐🕊️ @kanunis_1
#reach: 11775   ( 1430rd )
#followers: 4391   ( 830rd )
А некогаш посакуваш само малку ветер во грб. Малку слабост, малку мир, малку да си ослободен од рушењето ѕидови и пробивање патишта. За промена.
6ReTweets19Favorites·Details
Кога ќе ми текне какви сивила и студови идат со зимата, уште од сега си паѓам во депресија. Не е за мене тоа. А чаре - нема.
2ReTweets30Favorites·Details
Па не знам што чекаме? https://t.co/lcYfimNNgx
2ReTweets26Favorites·Details
Фустанчиња, каде сте?
3ReTweets9Favorites·Details
И после зошто не верувам во ништо. Па ништо бакшиш не ми е дадено, се сама си создавам. И тоа со душа вадење.
1ReTweets13Favorites·Details
Од предобра можност, до : се откажувам, не ми одговара. Изгледа без исклучок е правилото дека ако изгледа предобро да е вистинито, очигледно е така. Само дај си време да увидиш.
2ReTweets8Favorites·Details
Понекогаш си размислувам како трауматски влијаеле на мене трауми што им се случиле на други. Можеби меѓу првите што ме имаат потресено, нападот на Моника Селеш. Многу ја сакав како дете.
0ReTweets13Favorites·Details
3 дена се смеам со ова. 😂😂😂 https://t.co/SABb3kQKUk
1ReTweets3Favorites·Details
@Andon_USA @BokiAlterEgo па се мрднуваат при откажување. една другарка ми се фалеше како она немала време како мене да се замара со работа на себе, па си отишла на психијатар, и дал некои апови, па при откажување ептен ја здрмало, ќе се пореметела. и пак почнала да ги пие.
1ReTweets3Favorites·Details
Отпосле ја гледаш вистинската слика. Дури откако ќе стане невозможно да направиш нешто.
1ReTweets4Favorites·Details
Абе озбилно е ова? Остана ли некој нормален на планетава побогу? https://t.co/HW9TmrWUOP
1ReTweets8Favorites·Details
@flyme2the_moon_ Вистинската е секоја онаа која ќе направи да се почувствуваш жив, свој, како да си "дома". Онаа која ќе те предизвика да се истражуваш и спознаваш себе си, да се заљубиш одново во себе и светот и животот...нема врска со редоследот. И не е само една. 💖
1ReTweets8Favorites·Details
Сечев дрва со моторна пила, дрмало ова бе. Сечев и си вриснав. 😂😂😂
0ReTweets11Favorites·Details
Ковакс на турнеја. Дали ќе скокнеме на некој концерт? Останете по рекламите. 😁
1ReTweets6Favorites·Details
Се ме нервира, боже Господе помагај ако те има.
1ReTweets5Favorites·Details
Napred nazad, NEMA gdeeee.
0ReTweets4Favorites·Details
@Dr_Dina_1 @nesosk битно они се ухлебени, друго не ги интересира.
0ReTweets8Favorites·Details
А многу ти е досадно во животов или само малку?
0ReTweets4Favorites·Details
@box_kiki пред маркет го оставила еј, на раат да си испазари. бог да чува веќе.
0ReTweets4Favorites·Details
Втор ден по ред сам почнува да ми свири телефонов песни, и не знам од каде и како. 🤦
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бокиbokialterego6
2Andon_RUandon_usa6
3Читателкатаprofesorkata685
4ФИЌО 🐽fraerot5
5Александарinfinity0707075
6Kalimero nema pravdapravda_nema3
7МилаШилаmilashila93
8Nonso Gratagile13prase3
9На Његош малатаgorskivenec3
10Twitmittwittmiter3