TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шаркатаки @kapetan_taki
#reach: 77626   ( 205th )
#followers: 4009   ( 818th )
#1
Катица е во Шутка.
На слобода се Груевски, Јанкуловска, Мијалков, Панделески, Камчев, Сиљан, Бети, дузина скопски "бизнисмени" кои со Мијалковци станаа милионери и куп, куп други.

А гледам некои тука на ТЛ ликуваат со "е ова е правда".

Грозно чувство.
100ReTweets370Favorites·Details
#2
Просечна плата 25.000.
Плата на наставник 21.000.

Ама според слободоумниве, наставниците биле ѓубриња што барале покачување.

#поддршка #штрајк #СОНК
44ReTweets118Favorites·Details
#3
Wow брат, како ти текна ваква мудра мисла, свака част еј. https://t.co/bZSbu3kdbM
25ReTweets145Favorites·Details
#4
Ете и тоа дочекавме.
Луѓе кои десет години урлаа за социјална правда, за право на протест, луѓе кои себе си се нарекуваат "левичари", денес да викаат дека наставниците збеснуваат и дека 21.000 плата им е доволно.

#поддршка #штрајк #СОНК
14ReTweets46Favorites·Details
#5
Се барало креативно решение за Законот за ЈО.
Креативно правно решение.

Боже, боже.
8ReTweets52Favorites·Details
#6
Значи Владата ќе им даде 40 милиони евра (у форма на придонеси) на бизнисмените, кои до сега давале плата на црно.
Ама, ама, платата на наставниците не може да се покачи за повеќе од 5%. За тоа нема пари.
Само напред!
11ReTweets42Favorites·Details
#7
Три години власт на СДСМ, еден ебан протест нема (да се прашува опозицијата веројатно и овој штрајк на СОНК е непотребен, ама ај, тоа е друга тема).

Значи нема нишо, конечно наставниците креваат малку глас и ботовите се напнаа.

Зборувај ми за промена.
11ReTweets35Favorites·Details
#8
Не постои понебитен лик на политичката сцена од Мицкоски.
Многу тажно.
7ReTweets39Favorites·Details
#9
"Јавно-приватно партнерство за Брза помош."
Од економски аспект било добро, вели Филипче.

Неверојатно. Речиси 30 години подоцна, СДСМ ја предводи најдесничарската Влада во Македонија.
6ReTweets33Favorites·Details
#10
Каде е, што прави Марко Зврлевски?
6ReTweets28Favorites·Details
#11
"Поддршката за СЈО не значи приврзаност кон идоли, туку кон идеали"

*носеше маички со слики од Катица и другите обвинителки. https://t.co/5uP3fZinQQ
6ReTweets27Favorites·Details
#12
Здраво @IvanaTufte.
Знаеме за ВМРО и притисоците у нивно време.

Кажи ти дали ги поддржуваш барањата на наставниците денес за нормална, достоинствена плата? Заеби лидер на СОНК - монк. Дали ти го поддржуваш штрајкот на наставниците за повисока плата, бар како просечната?
7ReTweets20Favorites·Details
#13
"Владата донесе одлука минималната плата во земјата да се зголеми на 15.500 денари."
6ReTweets16Favorites·Details
#14
Многу ми е интересно како фудбалерите, кои водат најразвратен живот на свет, се и најпобожни у истовреме.

Као поповите отприлика.
Попови у дресови.
5ReTweets19Favorites·Details
#15
Наставничкиот пленум шо вика? Го поддржува штрајкот или не смее да ма став воопшто?
6ReTweets15Favorites·Details
#16
Немам блокирано, ниту мјутнато, ниту еден профил на твитер.
До денес.
Денес ќе ги мјутнам/блокнам сите што се против штрајк или протест на било кој, што се бори за своите права.
Не треба да се помириме. Напротив, треба дополнително да се поделиме. Принципиелно!
2ReTweets25Favorites·Details
#17
Си мислев дека барем еден градоначалник од тие 57 на СДСМ ќе кажеше: "Во училиштата во нашата општина наставата ќе почне во вторник. Го поддржуваме напорот на наставниците за достоинствена плата, секако согласно можностите на државата"

Ај цел ден е пред нас.
#солидарност #штрајк
4ReTweets16Favorites·Details
#18
Црно-бели, црно-беееелии,
Ма где били нааа табееели,
Нек вас храбри, неееек вас јаача,
Песма ваших наааавијаачаа.

Волим Партизан, црно-беле боје,
Волим Партизан, као очи своје.

:)
3ReTweets14Favorites·Details
#19
@nesosk Абе брат. Нема уопште случај за процентите од патиштата. Не знам зашо се праиме будали. Нема такво обвинение, а камо ли процес.
Доста кривицата ја префрламе на ВМРО. На друго место е кривицата шо не е у затвор.
3ReTweets13Favorites·Details
#20
Кочо Анѓушев и Христијан Мицкоски се брука за сите машинци.
1ReTweets19Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1alexaaaalexaaatray9
2Lina Lulinalu123lu6
3elverdaderopesimistatherealpsmst5
4Нешоnesosk5
5Sveste tesesveste_tese5
6Henry Chinaskihank___chinaski4
7Слаткар Бавчовabavcov3
8ПрофилПредВремето®rebrendiran3
9100Lebaljumbaljum2
10Kiril Efremovskikefremovski2