TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАШЛИЦА @kashlicaa
#reach: 64735   ( 386th )
#followers: 953   ( 4076th )
#1
На работа ќе имаш 3 колешки и 3 колеги и сите се имаат изебано меѓу себе. А замисли во владаааа😍
8ReTweets39Favorites·Details
#2
И реков пиши ми во ДМ и ете ти ја после пола час ми се јавува "Јас сум во ДМ кај пудрите и кремите, кај си те барам..."
7ReTweets40Favorites·Details
#3
Ја ставаш јакната на тараса да ти се изветрее, ја зимаш после некој саат и ти мириса на запалена вештерка.
10ReTweets29Favorites·Details
#4
За BlackFriday си купив јаже и столче на 50% попуст. Уште висечи лустер да најдам на пластичарската и ќе си играме бесилка.
Иначе важат попустите и на пластичарската?
7ReTweets34Favorites·Details
#6
Ова 5G личи као кај нас прво да го тестираат. Кај рак на плуќа од воздухот сега и рак на мозок од 5G. Што би рекле циганска торба сме собираме се...
3ReTweets38Favorites·Details
#7
Само што купив јакна како таа на Катица и еве се шетам низ Сити Мол https://t.co/Fq5Abf3D5A
5ReTweets31Favorites·Details
#8
Само во Македонија законот за работни односи не важи, односно важи само доколку е во корист на работодавачот. Кај овој закон не можат да го спроведат, ќе му правеле ревизија и ќе го правеле по европски стандарди и во државен и во приватен сектор.
Неспособна држава...
7ReTweets25Favorites·Details
#9
Те сакам и кога немаш измиено заби.
5ReTweets30Favorites·Details
#10
Овие пред Венеција зафатиле две ленти со паркирање, во ист момент скопските адолесцентни мафијаши со капуљачи со волна поминуваат на црвено, а џандарите од спротивна страна грицкаат семки и казнуваат таксисти што чекаат со пуштен жмигавец. Дизниленд е пичкин дим...
6ReTweets27Favorites·Details
#11
Рапот од моето време VS "рапот" од твоето време https://t.co/AAXmJyuf05
6ReTweets25Favorites·Details
#12
Загадувачка во твоите очи VS Загадувачка во моите очи https://t.co/jVf1Ryars3
7ReTweets21Favorites·Details
#13
Повеќе верувам во Дедо Мраз него во политичките партии во Македонија.
7ReTweets18Favorites·Details
#14
Обично барам филм 2 до 3 саата. Ќе најдам, го пуштам, го гледам првите 20 минути и заспивам. Сабајле кога ќе станам појма немам кој филм сум го гледал.
3ReTweets29Favorites·Details
#15
Сте автограми што ги потпишав со моето пенкало од 10 денари, сите free hugs што ги дадов на фановите, испиените детски шампањи и твитап настани немаше да се случат без @kazi_ultimatum @spejs_fraerot @winsterler @FraerSoMashna @kreativniot @Che_Skopje @Grdo_pajce https://t.co/IHF06CO96i
6ReTweets15Favorites·Details
#16
Изгубена е позната твитерџика која се одзива под псевдонимот "Џуџе". Поради сличноста најчесто ја мешаат со "Hatchet-Face" од "Cry Baby". Последен пат е видена во искинати хулакопки во непознато паркче. За пронаоѓачот следува доживотен затвор.
Слика 👇👇 https://t.co/R7HDdc2olc
7ReTweets12Favorites·Details
#17
Мислиш лесно е во Германија? Седи тука работи за 200е плата барем ги знаеш сите и батко ти е тука ако те закача некој. Него ќе частиш едно кафенце и една цигара? https://t.co/XZN6mtJU6f
5ReTweets18Favorites·Details
#18
Те сакам и кога ми го крадеш јорганот во спиење.
5ReTweets18Favorites·Details
#19
Стварно преку к*р од политика. Едните за опозиција, другите за тие на власт. Работам 9 години и исти кур беше и предтоа и сега. Стандардот е за никаде. Дипломите не важат ако немаш нечиј гз да излижеш. Корумпирано правосудство и здраство. 26 години истите...
6ReTweets14Favorites·Details
#20
И во зима сладолед се лиже https://t.co/XbnG5dZgxw
5ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1BubbleGumkazi_ultimatum136
2Спејсspejs_fraerot123
3₭ⱤɆ₳₮łV₦łØ₮kreativniot105
4The Vincigrdo_pajce100
5Саретоmrcatorka72
6Јоргосwinsterler72
7ПожарникаротСемfraersomashna70
8❄️PAHULJICA❄vivaciousena68
9Ид Нина 🍀id__nina52
10Аладинnemitekvit_user46