TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Креативниот @kreativenum
#reach: 43708   ( 131st )
#followers: 4084   ( 929th )
На оглас за работа пишале “Слободни викенди и слободни државни празници” као да е тоа некоја привилегија у денешно време…

-Леле wow не работам на први мај.
🙄🙄🙄🙄

Не знам дали сме веќе луѓе или робови.
23ReTweets166Favorites·Details
Здравството ни е : “ми се јаде еклер ама има само бисквит колачиња”
Здравството ни е : “ако те боли бубрег нека ти го оперираат слепото црево”.
Здравството ни е : “антибиотици се тоа ма жено исто ти е Амоксиклав и Панцеф”
ЗДРАВСТВОТО НИ Е ДНО! 4/4
16ReTweets130Favorites·Details
Син ми денес со температура го однесов да му направам крвна слика и CRP (приватно, зашо неаме такви привилегии по амбулантиве у недела) па со резултатите се упатив кон дежурниот доктор кој ме прими и утврди дека детето е за антибиотик кој е дефицитарен 3 месеци. 1/4
14ReTweets93Favorites·Details
“Сеуште”
“Неможам”
“Несакам”
“Незнам”
🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩
11ReTweets86Favorites·Details
Колку сме онлајн домаќинки? https://t.co/dVPO7mMOf1
6ReTweets86Favorites·Details
Јас секако дека изреагирав дека не е во ред тоа, креваа раменици и ми рекоа да си го побарам утре матичниот.
Се прашувам за шо плаќаме здравствено осигурување?
Сами да се лечиме и одлучуваме сами за себе каква замена за лек да си земеме? 3/4
8ReTweets70Favorites·Details
Ti go zgrešile upatot.
Ako si so prioriteten ne znači deka nema da čekaš i potivko malce, site ke vlezete kaj doktorkata, pauza e znači. https://t.co/xQeSpMS85j
11ReTweets49Favorites·Details
Вечерва ќе се смени времето, па 😘да 😘си дочекаме 😘и власта да 😘се смени!😘
8ReTweets45Favorites·Details
Светот зачуден од Лејди Гага како помага на обичен фотограв шо паднал да стане на оскарите…
До кој степен сме дојдени шо мислиме дека е изгубена секоја форма на човечност?
5ReTweets55Favorites·Details
Иам приметено дека овие со само средно образование се преценуваат поише од некои шо се со факултети и магистерски🤷🏼
7ReTweets39Favorites·Details
Се уше не ми се верува дека сме живееле ваков живот.🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 https://t.co/DXbhtRVRb9
6ReTweets38Favorites·Details
Од тука се упатив со дете у кола да го барам по аптеки ко будала (незнаејќи дека го нема никаде) во 7 аптеки и секаде го добив истиот одговор “немаме ништо, не барајте”, се вратив кај дежурниот доктор и замислете ми вика “сакате ли да ви дадам нешто друго?” Ко ова пазар да е. 2/4
4ReTweets45Favorites·Details
Овие глупачки шо ги видов на телевизија шо маршираат под слоган “дали ќе преживеат овде”…
МОРЕ МАРШ У ПИЗДУ МАТЕР ТАКВИ ЖЕНИШТА И НЕ ТРЕБА ДА ПРЕЖИВЕАТ ОВДЕ!!!
8ReTweets28Favorites·Details
Гледам денес насекаде по ФБ, инста и групи по вибер пораки за лесни пости за Бајрам и искрено голема почит кон нив и нека им се лесни постите. Се восхитувам на тоа колку си ја почитуваат верата и колку никој од страна не дозволуваат да им ја погани.
5ReTweets40Favorites·Details
Пишале оглас :
“Се бара масерка”
“Се бара жена за чување дете”
“Се бара девојка за работа у кафич”
“Се бара фризерка”
“Се бара медицинска сестра”
“Се бара продавачка”
….
Каде е тука мажот?
Нема ли тука право маж да аплицира?
5ReTweets39Favorites·Details
Какво очекувам да биде времето утре, а какво уствари ќе биде https://t.co/URJKBhxnBw
6ReTweets30Favorites·Details
Супер е времево ако си дождовен црв.
5ReTweets32Favorites·Details
ТВИТЕР ДА ПРЕКИНЕ ДА МИ ДАВА ТВИТОВИ ОД ЛУЃЕ ШО НЕ ГИ СЛЕДАМ!!!😡
5ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Pajcew Cobra Tategrdo_pajce20
2Летечи фахманficoku11
3⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo7
4Makedončišteshopkarishte7
5Бокиbokialterego7
6Прво па женскоedna_cura6
7Justice boytheholyemperor25
8🔪🇷🇺ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🇰🇵🦴lilestechajka4
9Кашлицаkashlicataa4
10Кафеџика☕kafedzikata3