TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кенни Роджерс @krodzers
#reach: 42114   ( 144th )
#followers: 1582   ( 2907th )
Со професорска плата од 25К, нормално е да се работи нешто на страна. Го осудивте момето, а сите се палите на Брејкинг бед. Не е добро другари.
13ReTweets120Favorites·Details
Што бидна со паниката "Не очекува најладна зима во историјата и ќе нема парно"?
11ReTweets125Favorites·Details
Знаете како се затвараат Интермецо и Мош? Се собира цела населба, едно 500 души маскирани, со безбол палици, молотови и камења, за 5 минути прават пепел и си заминуваат. Џандарите нема кого да гонат и едно 2-3 месеци раат. После пак. И така.
10ReTweets62Favorites·Details
Ако сакате да видите некого, не чекајте и не одложувајте, утре може да го нема човекот.
9ReTweets57Favorites·Details
Ова со учителките испадна исто како со Цацко, кога идеше да позајми од комшијата. Ем самите не знаете како повеќе да се додворите и излигавите, за да вашето дете биде од "омилените", ем ја псуете учителката, била подмитлива. Па просто е, не купувајте поклони, ебаве лицемерите!
5ReTweets52Favorites·Details
Цело феминистичко крило ламентираше на твит каде што некоја освестена ги прогласи за маЊаци мажите што ја поздравувале во лифт, ходник или маркет, но не видов некој од нив да ја брани Славјанка. Тоа што вчера се случуваше во парламентот беше театар на мизогинија, срам за 1/2
6ReTweets47Favorites·Details
Дормео е превара еднаква на Лајонес.
2ReTweets63Favorites·Details
Бројот на сељаци у Скопје е правопропорционален со бројот на отворени влезни врати при готвење.
5ReTweets39Favorites·Details
Да беше Македонија маж, ќе изгледаше ко Ефто Пупиноски.
7ReTweets27Favorites·Details
Чесните и вредните ја почнаа работната недела, а 🌈ите замараат на твитер уште од шест саат. Уште суратот не го измиле, важно го сликале кафето со цигарите. Што да очекуваш од џабелебари и ебиветри.
4ReTweets20Favorites·Details
Лека-полека, маркетиве почнаа да работат и во недела. Не мора да трчаме во сабота и да се штрецаме дали нешто сме заборавиле. Искрено, ме заболе за младите намрштени касиерки што не знаат "добар ден" да кажат, ко ти да си им крив што не станале модели. Животот се враќа во Скопје.
2ReTweets22Favorites·Details
Ендевор, задњата сезона, на Епик. Сега почнува. Се наежив.
1ReTweets8Favorites·Details
Што бидна бе со Наполи? Дијамантот не можеше да ги спречи Миланезиве?
1ReTweets6Favorites·Details
Андон (плитка материца) Вепарот. Пријатен е со луѓето само кога го фалат. Инаку е дно дна. Цел ден смишља како да ни врати на мене и Патлак на дупешките. Што да правиме кога човекот е карикатура. https://t.co/1S8iiy7Zuv
0ReTweets8Favorites·Details
Ко што ми се чини, Јунајтед ќе го јаде немиен. А и она циганчено Ентони, му се тутка на животното Брн, а овој може да го изеде за доручек.
1ReTweets3Favorites·Details
@jepirovski Стваралац е Андон за неухранети..
0ReTweets6Favorites·Details
@EdmondD71780121 Кој купува вакво ѓубре? Евентуално да иде по кафаните у Дебар Маало и да ја продава по 100 денари. Ќе му ја купуваат од што го знаат, да не се срамат.
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Templarandon_usa20
2Edmond Dantesedmondd7178012119
3Чак на Оризchaknaoriz15
4Патлак илити пиштолposlediknapik12
5Shaban Ravenightblackravenm7
6‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_7
7Chlamydiaschiffer_pg145
8🌻Тетин Dr. Lovertitt Phalluslesenpeperut3
978%marsedonec3
10Cosmopolitanalikiaj3