TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калинка @lavabo33
#reach: 65538   ( 384th )
#followers: 12003   ( 95th )
#1
- А ти? На колку се омажи?
- На 49 кила.
27ReTweets108Favorites·Details
#2
- Каде за Нова Година?
- Дома.
- Зашо?
- Затоа шо ми се може.
Ахахахахах
25ReTweets82Favorites·Details
#3
Очите се огледало на душата. Стомао на фрижидеро.
14ReTweets50Favorites·Details
#4
Улезе ми една ташна у лево око.
12ReTweets49Favorites·Details
#5
Ногу си убава на сликата на потерницата.
10ReTweets45Favorites·Details
#6
Баба ми шо му оставаше бакшиш на поштаро шо и ја донесуваше пензијата, се пензионирал.
6ReTweets44Favorites·Details
#7
Твитерџија со над 90 кг. не е твитерџија, туку ТВИТЕРЏИЈА.
3ReTweets45Favorites·Details
#8
Ќе си сварам едно кафе од повеќе причини.
8ReTweets26Favorites·Details
#9
Подалеку од луѓе кои едно мислат, друго зборат и ништо не прават.
6ReTweets29Favorites·Details
#10
Дедо Мраз ми е школски од средно.
7ReTweets21Favorites·Details
#11
Како бе две јајца на око. На очи сигурно мислеш!?!?
7ReTweets18Favorites·Details
#12
- Како се вика крвава жена на англиски?
- Мери.
Ахахсхаха
3ReTweets29Favorites·Details
#13
Одамна нема добар твит за препишување, а камоли за преведување.
4ReTweets23Favorites·Details
#14
Ти го мислеш мал, он клекнал!
1ReTweets31Favorites·Details
#16
6 саато, а ја уште не спијам! Овоа ли е тоа старост шо го викате?
4ReTweets14Favorites·Details
#17
Тренери во женски род?
Тренерки!
Ахсххаххаха
2ReTweets19Favorites·Details
#18
Ми вика бирај, ти или таа!
3ReTweets15Favorites·Details
#19
Од погледие оние кои ќе ги почувствуваш.
3ReTweets15Favorites·Details
#20
Ај пребројте се сите кои сте политички атрактивни:
2ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1💣 Семоќниот 🔪 Диме 💣dimepupuliev5
2Гретаgretaodtreta5
3PokojniTozajaopokojnitoza4
4Astrid Eira 🦇eerieeira4
5Afrim Adrenaline 🏳️‍🌈avinger174
6K a s l e r IIindijamen13
7Ид Нина 🍀id__nina3
8‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_3
9Скрачиskraci3
10SpaceManoutoffzone3