TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Андон @lazovjanev
#reach: 45782   ( 813rd )
#followers: 2019   ( 1925th )
#1
Ги нема Амбасадорите пред Влада да ни беседат за “Rule of Law“.
Да не има и нивни луѓе замешано, па за тоа! https://t.co/EkdO9Iu9tU
29ReTweets76Favorites·Details
#2
Има ли некој у Македонија што нема речено: Како не го утепаа?
8ReTweets55Favorites·Details
#3
Оче, денес е “судниот“ ден. https://t.co/DGcAFEhlYa
9ReTweets45Favorites·Details
#4
4ReTweets53Favorites·Details
#5
Борба за правда, ама за Заев. https://t.co/FfYACQpXuD
7ReTweets44Favorites·Details
#6
Види кој е судијата да знаеме на кој адвокат да му се обратиме.
6ReTweets33Favorites·Details
#7
Сабота мала забава. https://t.co/VDs2teuHYb
5ReTweets30Favorites·Details
#8
Где си видео да има и аудио?
А, тек снимките со странците како да се урне Грујо и да се смени име.
Колку години се тоа?? https://t.co/SwVWM6DHck
6ReTweets25Favorites·Details
#9
Кога ќе паднат, овој е мој. https://t.co/Yn5qxGKel7
3ReTweets31Favorites·Details
#10
Се потиш ли под Димишкови?
3ReTweets28Favorites·Details
#11
Немој да ми кажеш дека Милчин и шарените го измислија ова.

Замисли инструктивна собиранка со пијачки и полчиња. Што ли им обеќавале и убедувале за “напредок“ кој ќе го донесат овие дела?

Е, тоа е дудуци Дип Стејт. Само деструкција, никаков напредок. https://t.co/QCByljxPyy
5ReTweets19Favorites·Details
#12
Како цијашот Никиликс се избрза на минатите парламентарни со соопштение дека СДС победиле со 3 пратеника повеќе.
Му ѕвонеле изгледа у глава зборовите на Бејли: “Се ќе биде ОК“. https://t.co/zd63uxe0JK
5ReTweets16Favorites·Details
#13
Ќе има ли отчет на 100 страници што направила комуњара со име и локација на проект, кога започнал, кога е завршен и сумата на потрошени сретства?

За името и договорите знаеме.
5ReTweets11Favorites·Details
#14
Најдобриот Градоначалник. https://t.co/QPXHoCOG5k
3ReTweets15Favorites·Details
#15
Нема купено, немој да лажете.
Бакшиш му се. https://t.co/oOOtBEokul
2ReTweets18Favorites·Details
#16
Трамп вчера побара да се изгласа закон у Конгрес: Кој запали америчко знаме, 1 година затвор.
Што мислите, што барам јас како “див Балканец“? https://t.co/1qXdP5WfSs
3ReTweets15Favorites·Details
#17
Е, сега замисли Наќе како Министер да направеше ваков спот за поддршка на некој од ХДЗ?
Сите Тозијаши ќе му се пуштеа.

Како бе за глобалистиве се е дозволено? https://t.co/wRtBSfvCN8
3ReTweets14Favorites·Details
#18
Според законот на овој осминкава и Катица, Трамп е руски шпион.
Ни у Америка нема да можеш да избегаш. https://t.co/xqcNie1Aev
5ReTweets7Favorites·Details
#19
Ако можат, би го продале Бога,
На нив само еден ќе им суди.

Ах, бе Тоше! https://t.co/pr0mfYq7lE
3ReTweets13Favorites·Details
#20
@MartianfromMKD Паника во редовите на СДС. https://t.co/w80y09LjeI
1ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Пара Петpravednatavita10
2Професор Цветковиќtome_corner6
3Владимир Панчевски / Vladimir Panchevskivladimirpanche66
4🦄 🗺️🌈Игорче Развигорче 🚴‍♂️🐕🥦igor_rujo5
5Маргаdenicammm5
6Pavleski Ilijaipavleski5
7ПрофилПредВремето®rebrendiran5
8Мартианmartianfrommkd4
9effoeffo_antivirus4
10Зоран Заевzoran_zaev3