TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

револт @legitmacedonia
#reach: 31976   ( 260rd )
#followers: 1940   ( 2321st )
Младите ја запалија цела Франција заради пензискиот систем кој нема да го видат за 40 години.

Нас во живо ни ја продаваат државата, идентитетот и животот, ние организираме трибини, средби и пресови за тв.

Ама анкетите, предвремени…

Заслужуваме да бидеме збришани од постоење.
57ReTweets261Favorites·Details
Да имавме суверенитет и интегритет вака ќе ја испердашевме француската курва, и кога ни цицаше кур за името, и кога даваше некакви предлози за бугари во устав. Ама ние не сме афричка банана држава, ние сме подоле од тоа, ние сме збирштина фекалии во ебан ќенеф. https://t.co/psYdNOUABb
44ReTweets185Favorites·Details
Си истераа два мандати лабавица.

Ниту еден молотов коктел, ниту една блокада, ниту една парализа на институциите.

Реално си заслужуваат трет мандат.
31ReTweets142Favorites·Details
Таче денес ви кажа дека вашата волја како суверен на оваа држава нема никакво значење и дека одлуките за вас и вашата иднина ќе ги носи екслузивно он и неговите блиски.

Каков тип на државно уредување е ова?

Ако веќе искениравте сметки земете да се фрлите во Вардар сите до еден.
25ReTweets115Favorites·Details
Од држава со сопствена војска и полиција се сведовме на татарски говна да отвараат фашистички клубови и шиптарски новинарчиња да ни роварат по археолошки локалитети.

Едните да викаат дека сме татари, другите дека земјата ни е шиптарска.

Да ви се наебам на униформите и оружјето!
27ReTweets107Favorites·Details
Курвата не смее да излезе со парола да одјебе исламот затоа што знае дека ќе плута во Вардар како говно скапано какво е, она се спрдачи со православието зашто ако ја излупа некој ќе има невладина која ќе ни цица кур секој ебан ден како сме биле заостанато патријархално племе.
23ReTweets116Favorites·Details
Наместо да увезувате пакистанци пробајте да избркате пола администрација и да намалите даноци за да може да ги апсорбира бизнисот.

Не, а? Ви требаат во партија како гласачка машинерија?
18ReTweets130Favorites·Details
Мислам дека на сите веќе треба да ви е јасно дека работава не се оправа, ова треба да се запали, закопа и да се почне од ново.
23ReTweets106Favorites·Details
Пола од овие говна овде што твитаат против македонизмот се шиптари, другата половина се одродени северџански курвински покварени фашистички свињи.
20ReTweets117Favorites·Details
Да те одјебам ја тебе назад у пичка ти лепа материна ороспијо гнасна покварена феминистичка, на куров да ми протестираш со такви пароли и да ми вреѓаш религија, све живо по дома да ти изнаебам, свиња неебана и нереализирана, искомплексирано говно оболено, стока усрана усмрдена!
19ReTweets117Favorites·Details
Онаа па пачавра од маршот на жените денес нешто паламуди за жени градоначалници и менаџери.. оди мори дрољо објасни им на шивачките од Штип како да соберат 20.000 евра за судски трошкови зашто се дрзнале во твојата усрана северна на суд да си ги бараат платите за кои црнчеле!
22ReTweets95Favorites·Details
Од Илон Маск и Гугл се сведовте на замрзнување на цени на леб и јајца.

Кај и да е ќе почнат да ви делат бонови за храна, и пар непар дозвола за сообраќај.

Среќна нова 1985-87ма.
20ReTweets94Favorites·Details
Јана не е Тамара затоа што сега не владее rezhimod!!!1
23ReTweets82Favorites·Details
Минута молк за мачињата од специјалната единица “Тигри” кои со проглас ни кажаа дека нема да дозволат некој да си игра кур со државата.

А, пред минутата да прашам, како курот бе мачиња?!
17ReTweets92Favorites·Details
Имаа сообраќајна незгода со воз и ја запалија државата. Какви оставки бе, вадат гилотината и не удараат од кур никој.

Ние стигнавме пред влез на влада, и после почнавме со гандиевски прошетки, со естрадни настапи, со срцепарателни говори, со достоинствено заминување.

Мивки.
18ReTweets84Favorites·Details
Се надевам армијата на северна и мачињата од “тигри” ќе го положат оружјето пред институциите на албанскиот главен град со цел само да нема војна и да продолжи нашиот пат кон еу.
18ReTweets81Favorites·Details
Една ебана наци феминистичка курва ви се измоча и исра на сите права за кои сте се бореле.

Жените немаат поголем непријател од жена. Пардон, курва.
14ReTweets89Favorites·Details
Претседателот на Мексико штотуку им пружи голден шауер на САД. Ние немаме претседател, ние имаме свиња. https://t.co/uLKNRVHFRY
17ReTweets77Favorites·Details
Го дигнаа во ваздух северен тек и испуштија милиони метри кубни природен гас во океанот и воздухот, ама загрижени од еколошки аспект што рускиот сухој му испиштил литар и пол керозин на дронот за да го бутне.

Тоа ти е како нацистите да се пожалат на третманот во Нинберг. Иди бе!
11ReTweets93Favorites·Details
НОВ, 45 години градење инфраструктура и институции, независност, 30 години борба за признавање, идентитет, име, за зачувување на институциите, транзиција.. војна..

И правиш шарена, уриваш све, само за да ти игаат фудбал терористи во институциите.
15ReTweets74Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дете Лошоdeteloso4
2Ilija Dimovskiilijadimovski3
3Библиотека Струмскиbibliostrumski2
4Tochka U 🇲🇰avalsiniarku2
5Igor Savicigsa1
6ter🇲🇰SEne🇺🇸🇺🇦ne_ters1
7🔪🇷🇺ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🇰🇵🦴lilestechajka1