TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

leonidspar @leonidspar1
#reach: 134692   ( 15th )
#followers: 21869   ( 11th )
#1
А џабе е да си во рајот, ако пеколот го носиш во себе! А. Митов
131ReTweets210Favorites·Details
#2
„Завидливиот човек мисли дека среќата на другиот е негова несреќа.“
127ReTweets203Favorites·Details
#3
Контролата над сопствениот ум е наука над науките.
128ReTweets194Favorites·Details
#4
„Ок е да живееш живот што другите не го разбираат.“ Ама, многу е ок!
120ReTweets184Favorites·Details
#5
Остај огледалото! Ѕирни малку и во себе - поинтересно е.
116ReTweets194Favorites·Details
#6
Шест дена хејтај, седмиот - одмори ме.
110ReTweets197Favorites·Details
#7
Парите се даваат од срце, не од џеб.
116ReTweets179Favorites·Details
#8
„Луѓето кои ти згрешиле, секогаш ќе мислат дека твоите постови се напишани за нив.“
108ReTweets190Favorites·Details
#9
Едно е да си во исчекување нешто да се случи, а друго е да работиш на тоа нешто да се случи.
114ReTweets164Favorites·Details
#10
“It didn’t kill me, but something inside me died that day.”
113ReTweets167Favorites·Details
#11
Слободен избор имаш кога избираш помеѓу две добра, а не помеѓу две зла.
111ReTweets172Favorites·Details
#12
Вистината е и лек и отров, затоа не се дава цела количина одеднаш, туку на лажичка.
110ReTweets172Favorites·Details
#13
Вообразениот човек, твојата добрина кон него, ја смета за слабост.
111ReTweets166Favorites·Details
#14
Сите гориме во овој живот, но малкумина од нас притоа светат.
111ReTweets162Favorites·Details
#15
Кога слушам песна, уствари слушам спомени.
111ReTweets160Favorites·Details
#16
Битна е контролата над мислите, затоа што ако тие се пореметат, ќе се пореметат и чувствата, а тие, пак, дополнително влијаат на мислите; и можеш да замислиш до каде тоа може да го дотера човек...
108ReTweets162Favorites·Details
#17
Секој си има нешто што го „приземјува“.
110ReTweets155Favorites·Details
#18
Умот е најјакото оружје на човекот - го контролира ли својот ум, може се' да контролира.
109ReTweets156Favorites·Details
#19
Претпочитам да живеам како што си живеам - со туѓата осуда, отколку духовно да умрам - за некому да се допаднам.
105ReTweets159Favorites·Details
#20
Уште подобро е да живееш живот што другите не го ни гледаат.
109ReTweets147Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Пази ЛЕЏА #Бојкотираloshgze4
2Пепа Јоноаpepajonoa3
3Teonateona09902
4Helena Blavatskihelenablavatcki2
5Vvvilaomnivila2
6i999yi999y2
7dejan mijajlovicdekomisla2
8nestodxsap88exlrqo0f2
9Дедаpiljoso2
10GPS_JEDIgpsokolovski1