TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БаБаРоГ /////////// @lepcesosalamce
#reach: 89396   ( 138th )
#followers: 2263   ( 1646th )
#1
СДС и автопатот Кичево - Охрид:

2016 - утнат е автопатот
2017 - анекс од 120 милиони евра
2019 - не е утнат автопатот
2016-2019 - автопатот стои во место и не е чепнат
2019 - нов анекс од 180 милиони евра.

Беда, шлајм, дно, мизерија
35ReTweets115Favorites·Details
#2
Последно ваква мизерија и апатија се чувствуваше таму некаде 2004, 2005.
Во СК немаше банкомат, Фиком, Бачило, МК редефинирана со Тер.Реор., Бучко го вадеа со хеликоптери од Струга, полицијата пукаше во народот, продажба на ЕВН, Телеком . . .

Кој се сеќава, сега уште полошо е
33ReTweets115Favorites·Details
#3
Сменете го името на ОХИС, хаваријата сама ќе се среди
31ReTweets115Favorites·Details
#4
ШОК во Франција!!!!
Писмото од Павле Трајанов дури денес стигнало кај Макрон.
25ReTweets127Favorites·Details
#5
Имајте разбирање за
Васиљ
Кнез Мишкин
Жане од Кадрово
Хермиона
Павле наркоманот
Сарачини
. . . .и останати

Сепак се борат за државна плата за која толку мрчеа на другите
30ReTweets110Favorites·Details
#6
ДУИ е рак на опшеството кој полека ја погребува Македонија.
Од 2001 до денес е се полошо и полошо.

Додека не се решат терористите од ДУИ нема одење напред
23ReTweets129Favorites·Details
#7
Многу повеќе се возбудивте откако му застари на Грујо, отколку кога дознавте дека Заев ви монтирал фејк снимка за Нешковски.

Нешо не е во ред со вас
29ReTweets105Favorites·Details
#8
Гледам вчера Унгарија, денес Албанија се радуваат на новите стадиони

Ние пред 9 години го праевме тоа, и на спортски сали и успеси.
Ама сеа престанавме. Сеа живот дојде

Замислете само, во време на СДС да се изгради стадион.
Замислете само, било што да се изгради за време на СДС
27ReTweets94Favorites·Details
#9
Пред неколку години во Македонија се градеа автопати, сали, стадиони, кружни текови, аеродроми. Соработка со Кина, Турција, Украина, Унгарија . . .

Сега тој примат си го зедоа Србија и Грција. Нас ни го оставија Еди Рама и Али Ахмети

Уствари ние сами се откажавме.
Чекаме ЕУ ние
26ReTweets90Favorites·Details
#10
Сплинтер пишал твит со кој оцрнува луѓе дека користеле несреќи за политички поени, а они никогаш тоа не го правеле.

Wait bitch:
-Никола Младенов
-Мартин Нешковски
-Диво Насеље
-Смиљковско езеро
-Поплава во Стајковци

Вие сте најцрните поенџии во историјата на Македонија
24ReTweets92Favorites·Details
#11
Договорот од Преспа, е нелегален, неуставен, етноциден, фашистички и отфрлен од народот со официјално соопштение од ДИК.
Неговата имплементација е кривично дело и фашизам.

Оние кои го потпишаа и имплементираат мора да одат во затвор.

#ФактиЗаДоговорот
#ИметоДаГоВратите
26ReTweets70Favorites·Details
#12
Ги бркаат Самсоненко, кој вложи милиони во спортот и го направи Скопје ракометен центар во Европа.
А го викаат Биг Мајк, криминалец, трговец со марихуана и канабис.

Тоа е се што треба да знаете за овие криминалци.
21ReTweets77Favorites·Details
#13
Немојте да ми цитирате никакви бомби од вмро и да извлекувате поенти и заклучоци.

Моментот кога Заев не објави ниту една бомба за ДУИ, туку напротив им ја даде државата поклон и воведе двојазичност, умреа бомбите и случаите со нив.

Тоа докажува дека Заев е бетер.
Точка
20ReTweets74Favorites·Details
#14
10 години беа против се и сешто, ја блокираа државата и правеа протести:

•Против покачување на пензии
•нови автобуси
•нов стадион
•автопати
•против нови фабрики во зоните беа ЕЈ!
•спортските сали
•Против Македонија и "македонец"

И сега лиглината имаат лице да мрчат
20ReTweets73Favorites·Details
#15
#МиниШенген со АЛБ и СРБ.
За некоја год, Косово се присоединува со АЛБ.
СРБ као демек незадоволна излегува од минито. Така всушност е решено Косовското прашање а СРБ може да влезе у ЕУ.
Остануваме ние во Голема Албанија со албански јазик службен на цела територика.

Нека стои
26ReTweets54Favorites·Details
#16
Промена на име, устав историја и бришење идентитет не вреди ни за сигурен влез во ЕУ, НАТО, Елион Муск, Евровизија, НАСА, ЛИДЛ.

Ама вас ви напраија филм со датум.

ДАТУМ еј
23ReTweets59Favorites·Details
#17
Кочо Анѓушев и Зајеф вработиле 54.000 луѓе во 2 год.

Кромберг и Шуберт во БТ има 6.000 вработени.

Тоа би значело дека се направени 9 нови фабрики како К&Ш. А не е направена ни една.

Не знаат ни да лажат
17ReTweets76Favorites·Details
#18
Знаете кој го смени името . . .
Името го смени Зоран Заев, Никола Димитров и сите вие други пички кои соработувавте, гласавте, или молчевте за тоа.
Чекавте некој друг да ве спаси.

Барајте сега утеха во Нора, Даниела, Хан во кој сакате.

Вие сте сега бугари. Да не ве глеам
16ReTweets79Favorites·Details
#19
Најголемите ЈУносталгичари (чии дедовци биле комунисти) сега се најголеми НАТОвци
Они немаат никаква допирна точка со комунизмот

Истите се и антикапиталисти, ама се најголеми ЕУропјани

И борци за слобода и права, ама им забранија основните ч.права на свој народ

Е не ојт така
18ReTweets69Favorites·Details
#20
По некоја груба пресметка, @dimitrov_nikola и фамилија Димитрови се некаде повеќе од 20години на власт.
Министри, амбасадори, функционери.

И се некој друг им е крив за состојбите. Они само би плата и стипендии да примаат.
21ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ебачот од Никарагваcherga_omnes32
2Nikola Dimitrovdimitrov_nikola20
3Курвин Водењак 🍂jovanowsky19
4Игорче Развигорчеigor_rujo16
5Суспензија за Север Фиромmindinmotionmkd14
6Emilijanoemilijanoj12
7Зоран Заевzoran_zaev11
8Мартианmartianfrommkd10
9GoceOdPrilepgoceodprilep9
10Petrit Saraciniamon_mra8