TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БаБаРоГ /////////// @lepcesosalamce
#reach: 98228   ( 58th )
#followers: 3613   ( 994th )
#1
Аууууууу Столе Попов им го зачука на фашистите до јајца.

Стево #Икебана во први северџански редови

Капа доле царееее

#НикогашСеверна
#Антимакедонизам https://t.co/FVvAD5PVpE
61ReTweets231Favorites·Details
#2
•Отпуштени 40.000 вработени од Март годинава
•2.3 милијарди задолжувања во 3 год
• 9 милиони евра за фиктивни вработувања кај Садула Дураку.

Битно името го сменивме
60ReTweets158Favorites·Details
#3
Наместо Македонците да се борат да се вратат Струга и Кичево, да се надоместат штетите од Рамковниот, тие излегоа и гласаа за Беса за Груби, за федерализација за Г.Делчев бугарин за северомакедонци.

Шо сорта сте бе, кој ве израснал така на криво?
38ReTweets190Favorites·Details
#4
Никогаш не ги разбрав ова Комуњарите, зошто толку си ја мразат државата?
36ReTweets198Favorites·Details
#5
Може некако, наместо Гоце, Пендаровски да го дадат?
39ReTweets165Favorites·Details
#6
French newspaper from 1912, illustrating the European elite standing over murdered #Macedonia, arguing who will take larger spoil of her land.

We are almost that period now.

#Антимакедонизам https://t.co/BhGy96Vj7z
46ReTweets86Favorites·Details
#7
2 години немаше пренос од Лига на Шампиони во ракомет, каде имавме двократен европски првак Вардар.

Ама затоа има пренос од рушење на дивоградба и прскање комарци
38ReTweets152Favorites·Details
#8
Совет за Безбедносно - Разузнавачка Единица :

•Садула Дураку - УЧК
•Артан Груби - УЧК
•Бујар Османи - УЧК
•Никола Димитров - unknown

Само Господ нека ни е на помош https://t.co/Q9VGnrIwEl
43ReTweets92Favorites·Details
#9
Нема менување име ❌ - лага
Нема менување устав ❌ - лага
Добивме датум (2018) ❌ - лага
Идентитетот зачуван ❌ - лага
Само името е пречка ❌- лага
Добивме датум (2019) ❌ - лага
Добивме датум (2020) ❌ - лага
МК нема отворени прашања ❌ - лага
БГ не го оспорува јазик ❌ - лага https://t.co/E5LbSPlm7S
38ReTweets110Favorites·Details
#10
Премиер: двајца 50-50%
Претседател: Мултиетнички 50-50%
Претседател на собрание: Албанец 100%
Влада: 60% алб - 40% мак

Државата у курац

Ова не е федерализација, ова е окупација
33ReTweets144Favorites·Details
#11
Дали сте за членство во ЕУ со прифаќање на фактот дека не постоите?
34ReTweets97Favorites·Details
#12
Лајвстрим од рушење дивоградба во центар на главен град, за која никој не реагираше и оставија да се гради 3 месеци.

Следно е целовечерен лајвстим како Шилегов спие и не го касаат комарци
33ReTweets90Favorites·Details
#13
Ја преработија спомен плочата на Мајка Тереза за 3 дена, само за да ја напраат двојазична и да го избришат крстот.

А плочите на децата бегалци и Делчева, во паркот на само 100 метри од тука, пола година стојат искршени.

#Антимакедонизам
32ReTweets94Favorites·Details
#14
Љубовта кон татковината е домашно воспитување

Наместо вака да ги гледаме и нашите, тие кршеа, рушеа, палеа и фрлаа боја на македонски споменици, предводени од шути сороспии

Ја редефинираа државата, и како бинационална и двојазична ја дадоа во рацете на Ахмети и Груби

Браво https://t.co/TlSLzw9V4w
29ReTweets113Favorites·Details
#15
Прв ден влада. Правда ќе има https://t.co/jIbv4GoGiZ
31ReTweets87Favorites·Details
#16
“Казни од 50 евра за правење ајвар на отворено”

Казни за колење овци на отворено - нема

#ЕноОпшесво
28ReTweets105Favorites·Details
#17
Градот во кој Теута е 7год градоначалник, летно време нема вода за пиење https://t.co/o42N1Rvynw
28ReTweets105Favorites·Details
#18
Зошто би протестирала опозицијата?

Хммм . . . на пример:
•Неуставно менување на деловникот
•Хакирани избори
•Масовен поткуп пред избори
•Неуставни одлуки на влада пред избори
•Разрешување на договорен министер пред избори
•Име
•Устав
•Историја

не е доволно? . . .
30ReTweets85Favorites·Details
#19
Чувствувате ли како е да се нема држава?
Ништо не функционира, никоја имституција не работи. Професор по физичко, зам.министер за одбрана, УЧК во МВР.

Вака некако изгледа
27ReTweets109Favorites·Details
#20
Садула Дураку директор на М-НАВ.

Сега навистина, само господ нека ни е на помош.
25ReTweets129Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Stojan Stojanovski2Sstojan2s3
2effoeffo_antivirus2
3Капетански Дневник☠blacktaurus72
4Ник Слотерsafarafov2
5Царевата Ќеркаcarevata_kerka2
6Мартианmartianfrommkd2
7Сродна душа 🍀srodna_dusha2
8🧠Бреинсторм🌪brainstormmkd2
9dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_11
10FurKlanfurkansaliu1