TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лична Македонка 💣 @licnamakedonka_
#reach: 56161   ( 487th )
#followers: 1355   ( 3120rd )
За 20.000 денари ли бе работите против Македонија за криминогена измислена северна?
Еве и 43.000 нека бидат!
Срам и арам! СРАМ И АРАМ!
28ReTweets142Favorites·Details
Македонија во душата 🇲🇰👌❤️
Дожд од љубов против сушата

ЕЖЕЊЕ! Спомени. https://t.co/IdbhB1v6Z0
27ReTweets123Favorites·Details
За да процениш маж, види му ја жената.
16ReTweets97Favorites·Details
Си бараа да ги пресадам 🥰 https://t.co/UvC8nwbjlm
6ReTweets95Favorites·Details
@kostapetrov Пратеничкиот имунитет да не ѝ важи и при заболување од ковид-19? Не подложи она на кривично дело со ова?
Коста, сте збеснале! Збеснати сте и ова е веќе од сите разумни граници надвор! Паралелен универзум не ни е рамен. За ова се одговара!
8ReTweets70Favorites·Details
Од имбецили денеска!
@kkolozova,дали ВАКА,еве ВАКА, како screenshot-от што го извадил циганов од Јужна Македонија,ти е јасно колкава ШТЕТА имаш направено на Македонија?
И ти и сличните како тебе!
Ќе се докажувам јас со ретарди што оружјето против го влечат од "македонки"како тебе https://t.co/ou5rKia1OC
13ReTweets40Favorites·Details
Македонци, еве ја книгата Историската вистина за Македонија и Македонците!
За сите кои што сакате да ја купите, цената ѝ е 200 денари! Има три верзии, македонска, англиска и грчка.
За нарачка пишете ми во ДМ или на ФБ страницата https://t.co/f7zu1iikXg 🇲🇰👌❤️ https://t.co/jy7rF6kVHV
14ReTweets35Favorites·Details
Лична Македонка, бивша играорка, трча на кеј со "Калајџиско оро" во слушалици.
Сѐ ми се врати, публика, чекори, тапан, македонското на сцена! Сѐ!
Секако дека си ги потерав чекорите.
Македонијо, љубов моја! 👌🇲🇰❤️ https://t.co/RqJZUZT8mR
7ReTweets52Favorites·Details
11.000 метри квадратни земјиште купено за 100.000 евра.
Хациенда. Џип. Одмори во Мексико. И уште има...!
Рашко, некој пред телевизор на вести ова го слуша и ти ги брои, додека им ги брои залаците на децата и се мисли што ќе им даде утре да јадат!
Мрш, куче арамиско ненаситно!
9ReTweets44Favorites·Details
Екипата на ВМРО-ДПМНЕ денеска си гази по телевизии!
Конечно! 🇲🇰👌❤️
6ReTweets47Favorites·Details
Честитки за граѓаните што седат затворени дома, лепат крај со крај, се заразуваат со вирусот, умираат од него пошто немаме обезбедено ни вакцини,а и здравствениот систем ни крахна, додека ние како власт се шетаме заразени со ковид-19, ставаме во опасност други луѓе за нивно добро
7ReTweets43Favorites·Details
Книгата „ИСТОРИСКАТА ВИСТИНА ЗА МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ“ од историчарот Александар Донски која што ќе се шири кај Македонците во Егејска Македонија, на македонски, англиски и на грчки јазик 👏👏👏👏
🇲🇰👌❤️ https://t.co/YlfI6y0xNt
8ReTweets38Favorites·Details
1.422 заразени. 33 починати.
Попис "мало сутра" со бројкиве!
6ReTweets42Favorites·Details
Ама ви текнува кога ВМРО бла бла...???
Телиња, ВМРО никогаш не продаде МАКЕДОНИЈА!
5ReTweets41Favorites·Details
Само што ја изгледав прес конференцијата на @VladaMK.
Ова е типична репресија, закани со затворски казни врз народот доколку не сака да се попише. Толку добро исфилувано како да се јагниња!
Човекови права и слободи само на хартија во овој Северен паралелен универзум!
5ReTweets35Favorites·Details
Министерството за земјоделство во Русија.
Кај нас дрвото би ги означувало министрите, а најмногу Арјанит Хоџа.
Хоџа-дрво, гладен, стрвен, ненаситен, само него да го биде во животот, естетско сметало во државниот систем!
Дипломирал на бизнис администрација во Тетово! ЈАСНО НИ Е! https://t.co/e76m77sw9i
9ReTweets20Favorites·Details
1. "Н.Е. г." заедно НЕ ПОСТОИ. Или Н.Е. или г.
2. На настан што го организира наше МНР, во ниеден случај Заев не е Н.Е., протоколот не познава такво правило
3.Н.Е. е само кога кон него се обраќа странски државник
4. На овој состанок називот е "претседател на Влада"
Протокол кец! https://t.co/JiKsTNmrTM
6ReTweets27Favorites·Details
@kostadinkosta1 Кокице, реплицирај ми на Тиранскава платформа со Љубљанската.
Па, ќе те оставам на мира, бетер од манастирски мачор. https://t.co/A4gTuROEve
5ReTweets29Favorites·Details
@SlavjankaPetrov Мора да сме ние ретардирани за вие вака да се понашате. Друго нема! Вакво самоволие и дупење у мозок немало и не дај Боже да има!
0ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мaргаmkprolet7
2Костадин Костадиновkostadinkosta16
3АЛХЕМИЧАРОТ.to2082250311116
4ДОРЧОdorcobre5
5СКИТНИКОТskitnikot75
6Naum Stoilkovskinaumstoilkovski4
7iNFOMAX.mkinfomaxmk4
8MITE NAJDOFFkalabalak_3
9Еск0барesk0bar_0d_sk3
10Хорхе Масвидалhorhemasvidal3