TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зина @logopetka
#reach: 44615   ( 518th )
#followers: 5238   ( 596th )
Три годишно дете, што две години живее во пандемија и три месеци работиме заедно, денес ми го виде лицето првпат без маска кога пиев вода и ко нешто срамно да виде, шепна на мајка си "ѝ го видев лицето хихи" 😂
27ReTweets294Favorites·Details
Во новата година сакам да не премолчувам, да не ми тежи на душа и да не премислувам по цела ноќ нешто што некој заслужил да го добие ко одговор, а јас го држам за да бидам фина и мирна✨
15ReTweets99Favorites·Details
мајка ми е најдоброто суштество што постои и поради сите срања што ги преживеала и сѐ уште ги преживува, не верувам дека постои правда во животот
10ReTweets116Favorites·Details
Едно време за 9 месеци разбиравме кој си поминал најубаво за нова година, сега за 3 до 7 дена. #хехе
10ReTweets109Favorites·Details
Лани ова време случајно се надував додека гледав Алиса во земјата на чудата, заспав и испуштив договорен прв дејт. ✨
5ReTweets83Favorites·Details
Јас, кога им давав задачи на студентите VS кога ми текна дека сите задачи треба јас да ги прегледам https://t.co/kLGuC5xYfV
7ReTweets73Favorites·Details
Omg, just let me have my me time at peace! https://t.co/wamRLDjePZ
6ReTweets33Favorites·Details
Толку ли е тешко, велам https://t.co/15IoJwFqGk
3ReTweets29Favorites·Details
Субота вече, 15 на 16 јануара.
Ја чу да се грмнем.
0ReTweets21Favorites·Details
Многу си ја сакам работата, многу. Ама во исто време сум тежок мазохист. Што сакам да кажам, пола година работам, а нервите ми се веќе заминати, страшно многу се оптеретувам и се нервирам, ми влијае на психичка база, особено тоа што сѐ е хаос и треба да затворам очи на мн работи.
0ReTweets20Favorites·Details
Кога на сред работен ден ќе почнеш да размислуваш дека животот нема смисла и се мислиш за потполно менување кариера или заминување в планина да собираш печурки, откако си потрошил години учење, пари и нерви за да стигнеш до тука: https://t.co/mlnuXwkLhS
1ReTweets13Favorites·Details
Нема ни 4 саатот, а само што го завршив дванаесеттиот состанок/средба денес и имам уште барем 8. Тоа се минимум 12 добар ден како сте, мило ми е, убав ден, до скоро, чувајте се :)))
0ReTweets15Favorites·Details
Ама во моментов не би ја менувала за друга. Тој стрес ме одржува во живот, а во исто време ми го скратува животот, не знам како да ви објаснам. Совршена love-hate врска.
0ReTweets14Favorites·Details
Не знам дали они се глупи, пробаат мене да ме прават глупа или и двете :')
0ReTweets13Favorites·Details
1ReTweets3Favorites·Details
Се изнажуркавме, се изнапрославивме, прекрасно за празниците и оп - Македонија пак во црвена зона :'))
0ReTweets11Favorites·Details
Фала богу за твитер како издувен вентил, та можам да си ги ослободам фрустрациите за на друга страна да бидам скроз професионална и да не го пуштам гифчето како одговор на задачите од студентите, што 5 пати им ги враќам со корекции и точни одговори и они ни тоа не го препишале :) https://t.co/jhOKRdgN8V
0ReTweets9Favorites·Details
Ја јесте да сам глупа шта се тиче life decisions, ама не сум глупа да не видам дека некој го копирал цел документ, сменил име и ми го пратил, со total editing time 7 минути, а се потребни барем 90 :))))
0ReTweets9Favorites·Details
Оваа Ванѓа стварно е Ванѓа бе. Сите заглавивме на денешниот збор на wordle, она од прва еј.
1ReTweets6Favorites·Details
Јас, работам турбо да завршам сѐ овие две недели и четрток да си идам ко човек дома, да поседам една недела барем.
Македонија со влегувањето во црвена зона од среда: https://t.co/i688OgjnFj
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ᴍʏᴄʀᴏꜰᴛ🚫iwasstrange_10
2Баба Ванѓаtikemikazes7
3Ineffablealexandra_ynwa6
4Ид Нина 🍀🍅id__nina5
5Лигла 🍑ligla_ligla5
6Ингридdremkamisedreme5
7Дејан Декиdejanatanasovs75
8Tesla Coilnatemago4
9timbtimbpriv134
10Брчкаpodzemjeto3