TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мимикрија @majaspasovska1
#reach: 131550   ( 6th )
#followers: 8976   ( 192nd )
#1
Знаеш што е одлика на големите луѓе?
Времето.
Ниту си играат со твоето...ниту го трошат своето.
80ReTweets238Favorites·Details
#2
Има луѓе што на грбот носат планина.
И не можеш да познаеш...
Им светат очите со љубов и те лекуваат со насмевка.
Е...тие.
76ReTweets238Favorites·Details
#3
Знаеш ли колку место се ослободува кога некој заминува?
И време
Она времето кое си го подарувал некому, сега можеш да си го подариш на себе
Да сфатиш дека луѓето заминуваат.
Дека не е ниту до тебе ниту до нив..едноставно, магијата завршила
А нешто убаво те чека
Се' е со причина
68ReTweets200Favorites·Details
#4
Убав човек не се раѓа...
Низ животот се обликува.
Убав човек, учи од тагата.
Созрева од болката.
Дава вредност на насмевката.
Затоа што убав човек има лузни.
Не тие на телото...
Туку оние...најдлабоко во душата.
56ReTweets190Favorites·Details
#5
Колку е попразна душата...
Толку е ароганцијата поголема.
61ReTweets169Favorites·Details
#6
Најтешката загуба е онаа...кога за туѓ аплауз, се менуваш во нешто што не си.
Е тогаш, се губиш себе си.
61ReTweets168Favorites·Details
#7
Не болат дрските зборови од непријателите, колку што болат лажните насмевки од "пријателите".
На крај...
Предавството се извршува со бакнеж.
57ReTweets166Favorites·Details
#8
Со живот над смртта.
Со вистина во вечноста.
За нашите гревови.
За многу години...
Христос Воскресна! https://t.co/RGBrle6Lae
48ReTweets188Favorites·Details
#9
Се бориш за она што те радува...
Без изговори.
Без откажувања.
На крај на денот...
Можеби уморот е голем...ама, најважна е насмевката.
61ReTweets148Favorites·Details
#10
До коски.
До срж.
До она тајно место во душата.
Ете, до таму да си ја чуваш среќата.
Никој да не види.
Никој да не знае.
Зашто луѓе се.
Ќе пробаат да ти ја избришат насмевката.
Па ќе си ја полнат гордоста.
А среќа е.
Твоја е.
Заслужува спокој.
Заслужува тишина.
58ReTweets148Favorites·Details
#11
За промена...
Подари спокој.
И онака, сите ја почувствувале силата на немирот.
56ReTweets139Favorites·Details
#12
Знаеш што те прави вистински пријател?
Искреноста.
Желбата да си со човек затоа што сакаш, а не само кога имаш потреба.
Да чуеш и видиш, без причина.
Споделувањето. Вистината.
Да не вртиш грб, кога некој друг се појавува...
Тоа те прави и убав човек.
А се' помалку такви.
54ReTweets143Favorites·Details
#13
Оној кој не застанува за погали маче, да си поигра со куче, да помириса цвет, да се израдува на небото...
Тој брза да исполни туѓи сонови. Нема време, да го живее животот.
42ReTweets158Favorites·Details
#14
Животот би бил многу поубав, кога би ги радувале оние што ги сакаме...наместо, да ги озборуваме оние кои не ги познаваме.
Ама па, што знаеме ние...
Само луѓе сме.
48ReTweets135Favorites·Details
#15
Живееме во многу различни приказни...
Пред семејство.
Пред пријатели.
Пред светот.
А само една е вистинска...
Онаа, позади четири ѕида...кога сме сами и не покрива тишина.
48ReTweets133Favorites·Details
#16
Таму кај што ветуваш...
Не кажувај само празни зборови.
Кога даваш надеж...Исполни!
48ReTweets131Favorites·Details
#17
Едно "Ми недостигаш", само...
И цела надеж се раѓа во него.
Доволно е.
46ReTweets133Favorites·Details
#18
Оние за кои ќе посакаш да си подобар човек...
Е, тие се за чување.
47ReTweets129Favorites·Details
#19
Ништо погласно не кажува "Те сакам" од присутноста и посветеноста.
Макар и низ молк.
Макар и во тишина.
47ReTweets127Favorites·Details
#20
Ќе ти раскажам приказна.
Со солзи во очи,
додека ти ја бакнувам душата.
Ќе те гушнам како пред разделба.
Па ќе прашаш-Умрев?
Ќе речам-Не. Живееш!
Ќе научиш да сакаш и ќе засакаш и подобри од мене.
А, јас ќе умрам. Вистински.
Во сосема обичен ден.
Истиот миг, кога ќе ме заборавиш
47ReTweets115Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Букетbouqet1007
2MaliZokicamalizokica7
3Monihrismonihris37
4Царевата Ќеркаcarevata_kerka6
5Caribbean Island 05kasler056
6Стрела ➶zone02056
7Mizz Blackkanunis_15
8Анастејжа Биверхаузенbluebitchlady5
9Гуру де Коркаш™bejbiboy5
10Ани*ani_xx15