TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 20179   ( 464th )
#followers: 261   ( 14134th )
Дали знаете дека јадете бубачки без да знаете? https://t.co/U6Vg0C73PQ
9ReTweets19Favorites·Details
Серијата Симпсонови до сега се покажа како пророчка серија зашто многу снимени сцени се остварија и во реалноста. На заокруженото пишува дека Европа ја става на интернет продажба на Грција 😀😀😀 Да видиме дали ќе се оствари ова . https://t.co/Zwtm9mwMhT
5ReTweets24Favorites·Details
Отворете очи додека е време. Старите народи знаеле дека живееме на раман земја. Земјата пред големиот потоп била една целина, еден континент. @g0k1_sm0k1 @Andon_USA @Broj181 https://t.co/JB6yXpdbKT
9ReTweets6Favorites·Details
Ова се докази

авионите не летаат преку линијата, преку океанот. https://t.co/RudfEM2hCT
7ReTweets10Favorites·Details
Не е случајно што твитер стави куче. Тоа е симбол на Крипто валута https://t.co/HHgnfT3stc
4ReTweets17Favorites·Details
Све што се случува во светот е поврзано со религијата. Поготово со православна вероисповед затоа што на нечистата сила тоа и смета https://t.co/1UDTkbZ7Gy
6ReTweets7Favorites·Details
Вистината се шири и не може да се спречи https://t.co/A0DdVEjliJ
5ReTweets6Favorites·Details
Ова до корона беше показна вежба. Господи помилуј 🙏 https://t.co/JmV7nNteRa
4ReTweets8Favorites·Details
@Broj181 @g0k1_sm0k1 @Andon_USA Ние живееме под вода. Нашиот свет се наоѓа под вода. Затоа небото е сино надвор има вода.
5ReTweets2Favorites·Details
Столтенберг изјавил дека на Украина до сега како воена помош и се дадени 65 милијарди долари. И што се направи со тие пари? Подобро се живее во Европа? Ништо не и можат на Русија.
3ReTweets6Favorites·Details
Бахмут паднал https://t.co/UAQVlOh30B
3ReTweets4Favorites·Details
Почнаа Бразил и Кина да тргуваат без американски долари. Колку време треба да помине за пропаст на доларот и многу граѓани во Америка да го осетат тоа. Но и во Европа државите кои имаат резерви на долари
2ReTweets6Favorites·Details
Фотографирано во северна Норвешка. Сонцето е мало, блиску и прави hot spot на земјата https://t.co/HAxESbOQSg
2ReTweets5Favorites·Details
Еве како обавезното школување врши индоктринација дека сонцето ☀️ е поголемо од месечината 🌒 а тие се потполно иста големина. #РамнаЗемја #FlatEarth https://t.co/goAOtckcjK
1ReTweets8Favorites·Details
@socialpoi @astrogrev Месечината секогаш ја гледаме само едната страна затоа што не е сфера ниту земја. Месечината е холограм светлечки објект кој е проѕирен
2ReTweets3Favorites·Details
Дефиниција 😀 https://t.co/3IvwqSb7Zi
2ReTweets2Favorites·Details
@Lompolo1 Треба да се укине и школување и ти ќе бидеш ослободена од лагите со кои те индоктринирале
2ReTweets1Favorites·Details
@socialpoi @astrogrev Затоа што тоа не се планети туку вибрации на светлина
1ReTweets2Favorites·Details
Еве како обавезното школување ве лаже дека постојат диносаурусите https://t.co/tzDcYf2YHO
1ReTweets1Favorites·Details
@penggemaar @flugumbuchung Точно, но сонцето ја менува големината затоа што се движи https://t.co/YBKhIr3j3a
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poisitivesocialpoi22
2Грeвastrogrev21
3antecharismante18
4Лејлаflugumbuchung5
5Punchable Пичлеме and 23 otherspenggemaar5
6Горан 🌍🌎🌏g0k1_sm0k14
7Τρσγαηςκα 🌈 🎬 📸trojanska_4
8🌐ULTIMATE 🦂✨ ПозитиВ™ ✨ 🇲🇰poslednonevreme4
9🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲ljubetwit4
10🌻Тетин Dr. Lovertitt Phalluslesenpeperut3