TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жаклина @maminamaca
#reach: 44621   ( 69th )
#followers: 3151   ( 1324th )
Тим билдинг, сикрет санта, афтер ворк парти и сл. тоа е такво срање за мене. Доволно ми е 8 саати да ги гледам. После имам живот.
Не само што тераат да си на работа туку и да живееш за работата. Им одговара смо на швалери :))
Би ги забранила со закон.
49ReTweets457Favorites·Details
Препродавање цитостатици?
Абе нема таков пекол,каков што си заслужуваат https://t.co/XdPH14jDnD
32ReTweets108Favorites·Details
Дали навистина не знаете дека за време на II светска војна најголемите злочинци, слуги и кољачи на нацистите биле: Литванците, Украинците и Романците. Дали?
14ReTweets115Favorites·Details
Ми се допаѓаат паметни, крупни, високи, културни и духовити мажи со сопствено мислење и став.
И да, моќта е афродизијак, ама не толку голем ;)
* осеча гадни квотови
13ReTweets87Favorites·Details
Се отворија денес теми капитализам и искористување деца.
Еве ви го Катар и др.богати арапи. Прочешлајте и ќе видите каква екслоатација вршат врз туѓите работници( Индијци). Робовладетелство е мал збор. Еден креват за 2 работници, еден у дневна еден у ноќна
8ReTweets81Favorites·Details
Не сакам ни да замислам како им било на жените во минатото кога имале менструација 😱
8ReTweets80Favorites·Details
Една стара сиријска
Седел човек во меана во Алепо и пиел. Случајно погледнал нагоре и ја видел Смртта. Го јавнал коњот колку што го држат нозе накај Самара. Во пустината видел извор и застанал да се напие вода. Кај изворот пак ја видел смртта..1/2
7ReTweets73Favorites·Details
Гревовите на предците имаат долга сенка!?
8ReTweets64Favorites·Details
Многу точно :) https://t.co/9OZlzRmLo8
7ReTweets57Favorites·Details
мудрите Евреи :)) https://t.co/I0pMrXsDK0
11ReTweets37Favorites·Details
Небото над.... https://t.co/WQ4VSvfnia
2ReTweets51Favorites·Details
Аааааа...🤘 https://t.co/hbfgiBtaVF
5ReTweets28Favorites·Details
За утре се прогнозира дека ќе врне цел ден.
Дека никој неќе да ја постира, изволте https://t.co/Wk28NqlS97
6ReTweets23Favorites·Details
Epa pivo i fudbal https://t.co/e38weE6f7q
1ReTweets37Favorites·Details
Но, овој филм, станува се подобар шо повеќе пати го гледаш 9/10 https://t.co/nWmsUdTUXA
0ReTweets38Favorites·Details
Да ви каже Јанис.
Профитери гадни. https://t.co/jN535fDJeZ
5ReTweets11Favorites·Details
Пак никој нема да одговара.
Дајте, предајте се некому кој има малце мозок, одговорност и совест. Боље ќе ви биде.
Не заслужувате држава.
Кој мисли поинаку одма да ме блокира https://t.co/L0gcKL7FEf
2ReTweets13Favorites·Details
Мери крисмас :))) https://t.co/2UtbYptmWA
1ReTweets15Favorites·Details
Не бе, не може ништо да ве вознемири. У мишја рупа се криете пред вистинските проблеми. Поише некоја инфлуенсерка со некаков каиш ја зборите. Не, не треба, бидете така.
1ReTweets16Favorites·Details
@asimilacija 🤮🤮🤮
1ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KatttP.katttp15
2marmar 🐈‍⬛marmar_md_l7
3474% Грегорич Пекmarsedonec7
4The Poetandon_usa6
5МајкаТаjovorleanka6
6Varvaravar_varska6
7Mentalistskrozshosakam6
8SpiritChaserursusactros6
9Hemingwaytosko65
10Карпаkarpa_19044